Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemétség, ha nem ünnepeljük...

Szemétség, ha nem ünnepeljük meg anyukám születésnapját velük? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A testvéremmel teljesen máshogy alakult az életünk és féltékeny rám/ránk. Ez azóta még rosszabb, amióta nekem és a férjemnek is megszületett a kislányunk, minden családi bulin van valami gonosz megjegyzése az életünkre, esetleg rám.

Én ebbe már belefáradtam, tiszta ideg vagyok, bármikor találkozunk.

Viszont most lesz anyukám születésnapja és a szülinapja pénteken lesz, vasárnap pedig lesz egy családi ebéd.

Én péntekre szerveztem neki egy hatalmas meglepetésbulit, szóval nem maradnánk ki a szülinapjából, de úgy gondoltam, hogy a vasárnapi ebédet kihagynánk.

Nincs kedvem hallgatni a tesómat, hogy mennyire rossz anya vagyok szerinte.


2015. nov. 10. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádnak biztosan rosszul esne.
2015. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
mivel a szülinapján ott lennél, nem gond ha lemaradsz a vasárnapról,de én jóóóval előtte közölném anyámmal a miért-jét a dolognak.Aztán máskor amikor nem szülinap van jól kiosztanám a tesómat mindezekről,mert nincs értelme puffogni, én is most jöttem rá erre sógorommal kapcsolatban szóval izgi lesz a karácsony
2015. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem szemétség! Olvasom a kérdésed, de sehol nem írod, hogy a férjed/párod hol van!? Miért nem áll melléd a tesóddal szemben? Én megértem, hogy nem akar beleavatkozni a kettőtök kapcsolatába, de azért finoman tudtára adhatja, hogy kocoljon le rólad. Közöttem és a tesóm között is megromlott a kapcsolat. Eleinte nagyon bántott, de ma már valahogy letojom. Édesapám temetése után a sógornőm megkergült, mindezt azért, mert kértük, hogy fizesse ki a koszorút, amit ők rendeltek. A temetésbe egy kanyiló vasat nem adtak be. Sógornőm kiabált Édesanyámra és rám is kígyót békát. Ezzel elérte azt, hogy ki lett tiltva a szülői házból. Válaszul megszentségtelenítette Édesapám sírját, ledobta róla a koszorút, ami nem is az ő dolga lett volna. Előttem is elvágta magát. 10hónapja nem is láttam őket. Nem is érdekel mi van velük. A gyerekeik is átnéznek rajtam én is rajtuk. Megszűntek létezni a számomra és Édesanyám számára is. Tesóm néha-néha betéved Anyához úgy két havonta. Eszébe nem jutna, hogy esetleg valamit segíthetne rajta, csak panaszkodik.... Anya 70éves nagyon sajnálom, egyedül van ott a nagy kert, az udvar, jön a tél a tüzelőről is mi gondoskodtunk a férjemmel.

A párom elmondta a véleményét a testvéremnek és a sógornőmnek is, de nem volt belőle köszönet.

Sajnos a rokonainkat nem mi válogatjuk meg, vagy tudunk "együtt" élni, vagy nem. Van akiknek sikerül, van akiknek nem. Nem vagy köteles eltűrni a megaláztatást. Ezt gondolom Édesanyád is meg fogja érteni.

Tesód egyszerűen féltékeny! Kívánj neki sok sikert az életben, de ne foglalkozz vele!

2015. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Szörnyű lehet rosszban lenin a saját családunkkal, én nem is viselem el ha konfliktus van addig nyomom míg nincs bégülés. Ha egyetértés nincs is megkérdem a másik felet, hogy fogadja el hogy ez vagy az szarul esik, és ezért vágtam ezt vagy azt a fejéhez, avagy tiszteljük egymás véleményét. Alapvetően ehhez mindenki tartja magát, és nagy is a szeretet. Mások miért nem tudják megbeszélni? Ha sérelmed van azt is elmondhatod neki, nyugodtan el lehet mondani hogy ha valami rosszul esik, így nem ellenségeskedés megy hanem az emberi oldala a dolgoknak. Legalábbis szerintem, és nálunk. De minden család más, és máshogy szocializálódtak, de én nem bírnám elviselni ha valami baj van. Azonnal megyek és megbeszélem, akár bocsánatot is kérek de elmondom (teljesen higgadtan és normálisan), a dacolásnak és a játszmáknak nincs semmi értelme. De erre mindig felhívjuk egymás figyelmét ha valaki durcizni akar... :))
2015. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is azóta van morci hangulat, amióta sógornak gyereke lett, mert úgy érzi ettől ő lett az istencsászár és egyben irigy ránk, mert most még el tudunk ide-oda menni míg ő pesztrálhat a gyerekre(pedig kerüljük ezt a témát nem villogunk vele meg ilyesmi sőt érdeklődtünk feléjük).Az ilyen emberek viselkedését sosem fogod megérteni és rájöttem, hogy nem is kell, morogjon magában ha annyira akar.
2015. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es :tudod van ahol hiába beszélsz vele akár békülékenyen a másik fél akkor is dacoskodik és megaláz téged, akkor meg minek kibékülni egy olyannal aki lépten-nyomon szavakkal okoz neked fájdalmat, akkor is ha megalázkodsz előtte és békülnél
2015. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korrekt a terved, hiszen ott lesz a pénteki buli :) Sokkal rosszabb lenne, ha te is rosszul éreznéd magad, a családi ebédet is megrontaná a rossz viszony...

Édesanyád helyében meg sem hívnék olyat, aki beszólogat ok nélkül, csak mert féltékeny...

2015. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Hosszú évtizedekig én sem tudtam elképzelni, hogy ilyen csatákat kell megvívni. Nálunk a családban Apa volt az úgymond Fővezér. Anya volt a lelkes segítő, ha voltak is súrlódások valahogy mindig elcsitultak, voltak viták gyerekek miatt is. De mikor már az elhunyt Édesapám sírját becstelenítik és Édesanyámat tiporják a sárba, z már a durci szinten régen túllépett.

Nem hagyhatom, hogy egy holmi sógornő alázza a családomat!

Kérdező!

Fel a fejjel! Anyával beszéld meg a dolgokat, tesóval igyekezz rendezni a csatát, ha úgy látod nem megy, ne emésszed magad.

2015. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem szemétségnek nevezném, inkább kicsinyességnek. Anyukád biztos boldogabb volna, ha ti is mennétek.
2015. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak az a fontos együtt legyetek.Szerinted melyik anya nem arra törekszik együtt lássa a gyerekeit?Hát legyen ez az ő napja,add meg neki ezt az örömet.Miért nem dobod vissza neki a megjegyzéseit?Legyen jó kedved,nézz át rajta, a hülyeségein. Amúgy ha én azt látnám,az egyik gyerekem egyfolytában b..gatná a másikat tuti nyakon csapnám felnőtt ide vagy oda.Még ha 100 szor is arra törekszik egy anya meglegyen a családi béke.Szerintem menj el arra a z ebédre,anyudnak nélküled nem lenne olyan,mégha elötte hatalmas szülinapi meglepit is kap.Bizonyára neki fontosabb együtt legyetek
2015. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!