Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetős szülők, Ti megkérdezté...

Tehetős szülők, Ti megkérdeztétek a gyereketeket, mikor albérletben lakott, hogy van-e valamire szüksége pl. bútorokra a lakásba vagy valamennyi pénzre még ahhoz, hogy tudjon venni magának lakást?

Figyelt kérdés

Ez csak egy elméleti kérdés.


Érdeklődtetek ilyenek felől?


2015. nov. 11. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha van pénz akkor mindegy.
2015. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Tehetős szülő inkább lakást vesz a gyerekének, a bútorokat meg majd elrendezi ő. Vagy ha nagyon tehetősek, akkor berendezve kapja. Boldog lennék, ha megadhatnám ezt a kezdést minden leendő gyerekemnek majd. Persze nem 300 nm-es luxus penthouse-t, hanem egy akkorát, amiben egy ember szépen eléldegélhet. Ha nagyobb kell, azt már oldja meg ő, a párjával.
2015. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem kérdeztek meg, kaptam egyet (házat), nem kértem.

De gondolom, hogy megkérdezték volna, ha nincs bennük az a szándék, hogy "kap egyet, ha kell, ha nem"...

Bár igen, én is úgy gondolom, hogy a tehetősebb szülő inkább házat, s nem bútort vesz a házba. Vagy ház vagy mindkettő egyszerre.

Egyébként volt, hogy albérletbe laktam egy rövid ideig, akkor sem kérdeztek semmit, tudták mire van szükségem és segítettek benne.

2015. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Attól még hogy tehetős egy szülő, az még nem azt jelenti, hogy ki tud perkálni egy lakásra valót.

Mi kaptunk berendezési cuccokat, szárogatót, ilyesmit.

Illetve étkészletet.

Egy-Két bútort is, olyasmit, amit költözéskor szét lehet szedni.

2015. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem tehetős szülő is megkérdezi, hogy mire van szüksége a gyereknek, ha jó a kapcsolat és pénztárcájához mérten segít.


Édesanyám a mai napig megkérdezi, hogy "mire van szükségetek, mit vigyek?", pedig jóval többet keresünk, mint az ő nyugdíja.

2015. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Én nem gondolom a szüleimet különösebben tehetősnek, mégis szeretnének venni nekem egy kisebb lakást berendezve a ballagásom után. (ami félév múlva itt van, szóval nem csak úgy félrebeszélnek)

Szóval gondolom a tehetősebb szülőknek is alap, hogy kisegítik a gyereküket. Már ha jó a kapcsolatuk persze.

2015. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikor úgy döntöttünk költöznénk külön számba vettük a lehetőségeinket. Akkor a szüleim úgy döntöttek megveszik nekünk azt a házat amit kinéztünk. De meghúzták a határokat. Nem vettek bútorokat, és nem adtak plusz pénzt. Költözéskor elvihettem a bútorokat a szobámból és ünnepekre vettek 1-1 háztartási nagygépet amink még nem volt de kellett. Segítettek elindulni, de azóta nem kérünk semmit, és nem is kapunk. úgy vannak/vagyunk vele úgy is megtudjuk venni szerencsére. Sikerült kialakítani a dolgainkat.

De egyébként a mamám is így csinált apukámékkal mikor ők voltak kezdők. Én is így tervezem a gyerekeimmel.

2015. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A saját lakás felesleges is lehet. Középiskolaba jobb az albérlet
2015. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!