Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ennyi pénzből meg...

Szerintetek ennyi pénzből meg tud élni két ember?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, anyukámmal élek egyelőre. Pár hónapja kezdtem el dolgozni. Ő 80 ezer ft-ot keres, én pedig minden hónapban adok neki 45 ezret. Így tehát összesen 125 ezerből élünk ketten. Azon kívül, hogy ezt odaadom neki, a kaján kívül minden mást is a saját pénzemből fedezek. Oké, 2 főre főz és szalámikat, egyebeket ő vásárol, de ezen kívül tényleg semmi mást. És minden hónapban megkapom, hogy nem jön ki a pénzből, adjak többet. De nem tudok, én is 100 ezer ft-ot keresek és előbb-utóbb külön is szeretnék költözni, tehát muszáj félretennem valamennyit. Szerintetek ki lehet jönni ennyi pénzből két embernek, vagy tényleg keveset adok?
2015. nov. 11. 20:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
mennyi a rezsi? hitel van?
2015. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A rezsi télen, fűtési idényben max. 50 ezer, nyáron 30 sincs. Hitel nincs.
2015. nov. 11. 21:03
 3/28 anonim ***** válasza:
16%
Akkor így elég kell legyen.Ne adj többet,szerintem így is sokat adsz,de ez nyílván a te dolgod.Kezdd el anyucit felkészíteni,hogy ha különköltözöl,ennyi sem lesz,marad az ő 80 ezerje.Ne hagyd,hogy fejős tehénnek nézzen,és ne akarjon elengedni!
2015. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
ha tényleg csak és kizárólag kajára maradna meg a fennmaradó összeg, akkor is azt mondanám, hogy szűkösen de ki lehet jönni belőle, de gondolom anyukád vesz wc papírt, mosóport, öblítőt stb. magának is kell költenie, tusfürdőre, ruhára, szóval hidd el megértem ha hó végére elfogy a pénze... cseréljetek 1 hónapra, te adsz 80 000 ő ad neked 45 000-et és neked kell beosztanod ezt a pénzt, mindent te vásárolsz amit eddig anyukád vett.. meg fogod érteni miről írok :)
2015. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Plusz mivel konyhán dolgozik, sokszor tud is ebédet hazahozni, így egy héten 2-szer főz kb. Ő pedig minden hétköznap ingyen eszik a munkahelyén.
2015. nov. 11. 21:13
 6/28 gnoomage ***** válasza:
21%
Hát figyelj, legfeljebb elkéred a blokkokat... Ha tényleg minden pénzt kajára költ és nem elég akkor már csak te döntesz azon hogy anyud alig tudjon kaját venni. Én biztos max 10-20-at tartanék meg a pénzemből, a többit neki adnám a kajára stb...
2015. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
de egyet kell értenem a másik válaszolóval is, hogy egyszer ki fogsz repülni otthonról, akkor nem tudom mit fog anyukád csinálni egyedül, de ha jelenleg el is mennél máshova lakni 45 000 csak az albérlet lenne (ha elég lenne) és akkor még nem vettél se kaját se mást magadnak..
2015. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%
125 egy embere is kevés nem hogy 2 re
2015. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
28%
En 130ezerbol lattam el egy 4fos csaladot. ez takarja a rezsit a kajat es minden egeszsegugyi dolgot.
2015. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

megálaszolhatatlan kérdés.

mikor Bp.-n éltem havi 70 volt az albérletem +50 a rezsim, +35-40 a havi kajám 1 főre...

mióta vidéken élek növényeket termesztek és állatot tartok, azóta 10ezer a rezsim, 5-10ezer a havi kajám és többet tudok spórolni a 90ezres fizumból, mint annó a 180.ból...

2015. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!