Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eddig utolsó k. voltam, most...

Eddig utolsó k. voltam, most kellene a pénzem? Segítsek nekik?

Figyelt kérdés

Állandó üvöltözésben nőttem fel, folyton az anyám és a mostohaapám vitáit hallgattam. Az a férfi kihasználta anyát teljesen, míg ő hét számjegyű összeget keresett, eltűrte, hogy anya a 150 ezres fizetéséből fizesse a hitelt és a számlákat, mindent ő csináljon otthon, ha pedig pénzt kért a férjétől, csak a kiabálás ment, mert nagyon sóher volt, tipikusan az, aki magára semekkora összeget nem sajnál, de másnak 1000 Ft-ot is fogcsikorgatva ad.

Aztán az érettségi után Budapestre jöttem továbbtanulni, így elkerültem a "háborús zónából". Itt segített rajtam az, hogy örököltem egy ingatlant és egy nagyobb összeget, plusz mellette apukám támogatott (ő a válásuk után rendszeresen tette, szóval nélkülöznöm sosem kellett, csak akkor volt balhé, ha anyától is szerettem volna pénzt kérni, mert apa simán megvette a notebookot, ha azt kértem, vagy bármikor felhívtam, hogy kéne x összeg, vagy félretetettem a boltokban pár ruhát és azokat elhozhatná, azonnal megtette, de otthonról egy mozira nem kérhettem pénzt, mert anya férje azonnal a plafonon volt).

Aztán lett egy barátom és ő támogatott anyagilag.

Erről nem kérek véleményt, nem érdekel, ki mit gondol az ilyen helyzetekről itt, ne offoljátok szét a kérdést, köszönöm!

Ezáltal eléggé megváltozott az életszínvonalam és egy "barátnőmnek" köszönhetően megtudták egy idő után anyáék is. Nagy veszekedés lett az egészből, a férje adta alá a lovat, hogy "bezzeg az ő lánya sosem kerülne ilyen helyzetbe"... Lehordtak mindennek és elegem lett belőlük, ez több éve volt, azóta alig beszéltünk.

Lediplomáztam, élem az életemet, nem jött be a jóslatuk, hogy a legjobb éttermekből és hotelekből hamar az utcasarkon találom magam, de akkor ne merjek hozzájuk fordulni.

Viszont most anya férjének a vállalkozása a csőd szélére kerül valószínűleg, mert belekeveredett valamibe és nyomozás folyik ellene, valószínű, hogyha nem kerül börtönbe, akkor az összeg, amit ki kell fizetnie, akkora lesz, hogy becsődöl a cége.

Ezért most az én segítségem kellene nekik és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Igen, nem okozna gondot az, hogy segítsek, viszont Ő sem segített anyán, mikor neki kellett volna pénz valamire, pedig ott nem milliókról volt szó, hanem 30-40 ezerről.

Viszont az is nevetséges helyzet, hogy a "menő vállalkozó" kölcsönért könyörög a mostohalányának, akit pár éve még utolsó k.-nak nevezett.


2015. nov. 14. 14:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben én nem adnék neki.
2015. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
22%
Adj nekik. Ne legyel rajuk merges azert amiert neven szolitottak azt ami vagy (k).
2015. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádon segíts, ne a mostohaapádon.
2015. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem az zavar a legjobban, amiket mondott rám. Mert hidegen hagy egy 40-es IQ-val rendelkező barom véleménye. Szép is lenne, ha azért sírnám magam álomba, amit gondolnak rólam mások. Milyen farkas az, aki a birkák véleménye miatt nem tud aludni? :DD


Azért haragszom, mert anya elhagyta apát egy ilyen emberért, hitelt vett fel miatta, mert a pasinak nem volt jó a házunk, neki nagyobb kellett és esküdözött, hogy amiért anya veszi fel a hitelt, Ő majd fizeti a részleteket.. Aha...

Mikor el akartam apához költözni 10 évesen, anya nem engedte, mert "majd változik a helyzet". Sosem változott, mindig a nevelőapám pártján állt az enyém helyett. Szóval azért gyűlölöm, mert tönkretette a gyerekkoromat.

2015. nov. 14. 14:32
 5/30 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Sajna hasonló cipőben jártam anno én is.


Én,akkor adtam,de csak azzal a kikötéssel,hogy az akkor anyum nevén lévő,apámtól örökölt házrészét a nevemre kellett íratnia az új pasija meg aláírt egy teljes körű lemondó nyilatkozatot.

Így segítettem,meglett a ház és ha anyuval bármi történik a pasiját máris rúghatom ki onnan. A pasija eleinte pattogott,de belátta,hogy így jobban jár,mint ha a ki nem fizetett melósai és hitelezői elássák valahol.


Ha van módod segíts! És nem vagy K! Ilyen alapon a feleségek,élettársak,barátnők 90%-az lenne!


Szia!

2015. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Könyörögjön ,oldja meg maga a buliját , nem érdemes adni neki ő se adott neked .
2015. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Szépen elmondanám mi volt a múltban és röhögve hátat fordítanék. Szégyeljék el magukat. Szóval mivel nem különbek egy elkényeztetett bekepzelt irigy kölyöktől. Nehogy adj bármi pénzt. Esetleg anyudnak mert leírás alapján ő csak hülye hogy azt a parasztot eltűrte.
2015. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 DuplaKV ***** válasza:
91%
Dugj az orra alá egy hitelszerződést, és csak akkor adj neki pénzt, ha aláírja. Minden forintról, amit adsz neki készüljön papír. Szerintem ezzel tökéletesen jelzed, hogy hajlandó vagy segíteni, de nem felejtetted el, amit művelt.
2015. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%
És mégis miből adnál nekik? A pasid pénzét osztanád szét?
2015. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
25%

6-os megoldása tetszik, vedd meg tőle a házat.


Azt viszont jelezném, hogy a feleségek, élettársak, barátnők túlnyomó többségét nem a pasija/férje tartja ki, és nem "megb.szhatsz, ha adsz pénzt" alapon működik a kapcsolat. Fölösleges a qrválkodásra felmentést keresni, főleg, ha állítólag nem zavar mások véleménye.:-)

2015. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!