Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim egy mocsadéknak tartanak, de azért elvárják tőlem, hogy folyamatosan segítsek nekik mindenben?

Figyelt kérdés
A családom romokban hever. Mind2 szülőm idegbeteg. Faterom egy mocsadéknak tart, ha találkozom vele, csak azt hajtogatja, hogy mekkora mocsok vagyok. Anyukám meg csak simán megvetéssel néz rám, mert nem követem azokat a bigott katolikus eszméket, amiket ő vall. De azt mind2en elvárják tőlem, hogy a család összes problémáját segítsek megoldani, és folyamatosan lecsesznek, hogy miért nem csináltam meg azt a feladatot, amire még meg sem kértek. A nővérem személyiségzavaros életképtelen szerencsétlenség ezért a szüleim folyamatosan kinyalják a seggét, és rengeteg pénzt költenek rá, egyébként meg őt is egy mocsadéknak tartják a háta mögött. Engem ugyanilyen mocsoknak tartanak, de tőlem közben elvárják, hogy folyamatosan feladatokat csináljak, pénzt azt max szökőévben adnak, sosem kedvesek velem. Most akkor döntsék el, hogy vagy mocsok vagyok, de akkor ne várjanak tőlem semmit, vagy ha elvárásaik vannak, akkor beszéljenek velem úgy mint egy normális emberrel. Ez olyan nagy kérés? Vagy vegyem megtiszteltetésnek ,hogy nekem a szemebe mondják, hogy mocsok vagyok, és nem a hátam mögött.

2015. okt. 17. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
otthon élsz a nyakukon mi... nem gondolod hogy ezért kinyalják a segged
2015. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még nincs saját kerestem, egyetemre járok, elég sok órám van, sok kötelező gyakorlat, sok számonkérés, aztán hazamegyek és otthon ugyanúgy számonkérések várnak rám.
2015. okt. 17. 21:52
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem bőven elég lenne ha nem hordanának le mindig.

Kedvességet vagy bármi pozitívat már rég nem várok el tőlük, csak legalább azt, hogy ne csesztessenek egyfolytában, mert így sokkal nehezebb minden feladatot megcsinálni.

2015. okt. 17. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
eltartanak az a minimum hogy a családi dolgokba besegitesz ez akor is alap lenne ha ne adj isten eltartanád saját magad
2015. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Mondd meg nekik, hogy döntsék el, hogy mocsoknak tartanak és akkor ne várjanak tőled hűű de nagy was ist dast, vagy ne tartsanak annak. Határozottság, ember, határozottság - ha már egyszer ilyen lekezelő stílusban írsz róluk, akkor ott is légy az. Ennyi.


L

2015. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
ez történik amikor olyanok vállalnak gyereket akik nem alkalmasak rá. őket már nem tudod változtatni így sajnos a szokásos megoldás maradt - tűrsz amíg nem tudsz elköltözni.
2015. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
érdekes, ha egy kamasz várja el hogy mindenben támogassák, fizessék minden szeszélyét, azon senki nem háborodik fel? De ha a szülők akkor milyen mocsodékok? Hogy is van ez?
2015. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem várok el tőlük semmit, csak, h ne úgy beszéljenek velem mint egy utolsó féreggel.
2015. okt. 18. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:

nem nagyon tudsz mit tenni. érthető, hogy egyetem mellett nem nagyon tudsz dolgozni, én se tudok. ha keresett szakon vagy, szóval jó eséllyel lesz munkád ahogy vegzel, sztem vegyél fel diakhitelt es költözz el. kb 20ezerbol tudsz berelni szobat, jó esetben rezsivel is találsz ennyiért :)) és ezenfelül még kajára kell számolni meg sulis dolgokra. ha hétvégén elmennel dolgozni, akkor nem kéne olyan sok hitelt felvenni

gondold meg. ha már csak egy éved van hátra, lehet megérné. tudom milyen érzés mérgező légkörbe hazamrnni

2015. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es, elég rossz a felfogásod. Először is a szülőnek igen is dolga gondoskodni a gyerekéről, ne kérje ezt senki majd később számon a gyereken. Másodszor meg tudjon normálisan beszélni a gyerekével, ha már megszülte.

Igen, segíteni kell otthon, ezzel egyet is értek, de normálisan szóljanak már hozzá.

2015. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!