Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy segítsek...

Mit tehetnék, hogy segítsek anyán és elköltözhessen attól az állattól? Miért nem fogadja el a segítségemet?

Figyelt kérdés

A férjével 16 éve vannak együtt, de az évek alatt nagyon megváltozott a mostohaapám. Zsugori lett (anya keres kb 200 ezret, ő hét számjegyű összeget, mégis anya fizeti a rezsit és mindent ő csinál a házban/ház körül), folyton csalja anyát, magára semennyi pénzt nem sajnál, anyának 2000 Ft-ot nagy üvöltözések után ad oda és még sorolhatnám... Szóval anya boldogtalan, mégsem tud elválni a hitel miatt, mert még arra a kevés pénzre is szüksége van, amit a férje ad neki.

És én elég jó anyagi helyzetben vagyok, több ingatlanom is van, ahová beköltözhetne, a hitelét is kifizetném, de hallani sem akar erről. Azt mondja, hogy van méltósága, nem kell neki a pénzem és hogy amiért az anyám, ne érezzem úgy, hogy ezt "kell" tennem.

25 éves vagyok, képes vagyok eldönteni, hogy tudok és akarok-e segíteni, vagy sem.



2015. aug. 9. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ha lenne méltósága, már rég ott hagyta volna azt, aki ennyire nem tiszteli. Ha akarna magán segíteni, meg tudná tenni. Olyan emberrel kéne elbeszélgetnie, aki szemtől-szembe tudná megmondani neki az igazat. Te túl kedves vagy vele, úgy sejtem.
2015. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki azt, hogy te baromi rosszul érzed magad attól, ami otthon van, szégyelled, hogy vele így lehet bánni, és saját magad miatt akarod ezt a helyzetet rendezni. Ha fontos vagy neki, belemegy.
2015. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele a kérdésről. Pontosabban arról a két dologról, amit ide is írtál.


Mit ért méltóság alatt? Miért gondolja méltóbb dolognak azt, hogy megalázkodik egy ilyen pasi előtt annál, hogy elfogadja a gyereke segítségét?


Miért gondolja azt, hogy te kötelességtudatból segítenél neki? Miért nem tudja elképzelni, hogy egyszerűen szereted és ezért szeretnéd boldognak látni?

2015. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Erőnek erejével úgysem viheted el. Szerintem ő egy áldozat-típus, akinek még ez a borzasztó rossz helyzet is jobban megfelel, mint kilépni a komfortzónából és új életet kezdeni. Csak magát mentheti meg mindenki. Te felajánlottad a lehetőséget, a többi -sajnos- rajta múlik, és ő felelős azért, hogy mit kezd ezzel a lehetőséggel. Időnként erősítsd meg, hogy még áll az ajánlat.

Igen, fura ez a méltóság dolog is. Egyetértek, abban azértelemben nincs méltósága, hogy nem lépett ki magától ebből a helyzetből, de másfelől van egyfajta diszfunkciós működése ennek az egésznek. Ő most úgy érzi az méltóságán aluli, hogy valaki más mondja meg hogy milyen veszett ügy ez az egész, nem, akkor már inkább köti az ebet a karóhoz és majd ő tudja mit csinál. Igen, te 25 évesen képes vagy dönteni, akarsze segíteni vagy nem, ő pedig 50akárhány évesen képes dönteni, hogy él-e a lehetőséggel vagy inkább a megszokott szrban marad. :(

2015. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Minap már volt ez a kérdés.
2015. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne avatkozz bele. Hiába van köztetek szoros vérségi kapcsolat, Te már felnőttként leváltál anyádról és egyben úgy kell rá tekintened, mint egy tőled független, szuverén személyiségre. Óvatosan megemlítheted ugyan neki a véleményed, sőt együttérzésedet is, de tartsd tiszteletben az ő érzéseit, intim érzelmeit és akaratát. Ne akarj olyan lenni, mint az a szülő, aki a gyereke helyett akarja megkeresni a gyereke mellé illő élettársat.
2015. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:
nincs tisztában a saját helyzetével, ez a szar neki most a komfortzónája. Próbálj kicsit keményebb lenni vele; rádöbbenteni, h mit művel a saját és közvetve a te életeddel is. Azonban ha ezek után sem kér a segítségedből; nem tudsz mit tenni. Sajnos vannak ilyen emberek. Van olyan, h tálcán kínálod effektíve a megoldást, mégsem tudnak vele élni. Na én ilyenkor szoktam már rájuk hagyni. Van bennem segítő szándék, sok is, de csak egy bizonyos pontig. Felnőtt emberekről beszélünk, akik egész egyszerűen nem akarnak magukon segíteni. Mi meg mégsem élhetjük mások életét. Ez van. Szar látni, mikor vkit szeretsz és azt látod, h gyávaságból tönkreteszi a saját életét, dehát ez az ő döntésük. Nem tudunk mit tenni.
2015. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A PÁSZTOR ***** válasza:
45%
Szakmámból kifolyólag egy példát tudok neked mondani: Biztosan ismered Jézus vízen járásának az esetét. Nos ennél a történetnél Jézus Pétert a tanítványát magához hívja és kéri, hogy lépjen ki a hajóból és menjen hozzá a vízen.(a viharos tengeren) Ez jusson eszedbe amikor édesanyádat kéred, hogy hozzád menjen. Péter kilépett a hajóból és elindult Jézus felé. Édesanyádnak ugyan ekkora hitre van szüksége az első lépéshez.(és ez bizony nem kevés) Neked pedig olyan stabil háttérre amit Jézus biztosított Péter számára.
2015. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!