Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anya nem enged...

Mit tegyek ha anya nem enged semmit és teljesen rámmászik?

Figyelt kérdés

Nem enged el soha sehova az iskolába is kísérget minden egyes reggel és mindenki rajtam röhög! Ha fürdök is bejön kritizál hogy rosszul mosok hajat aztán mindig meg akarja mosni nekem de én persze kiküldöm. Még azt sem dönthetem el hogy milyen ruhát vegyek fel nélkülem vesz meg minden cuccomat ruhámat ritkán megkérdezi hogy tetszik e és ha azt mondom hogy anya ne haragudj de ez nekem nem tetszik akkor elkezd kiabálni hogy semmi köszönet azért hogy megveszi nekem pedig én mindig megköszönöm és segítek neki mindenben ráadásul jó tanuló vagyok ezért nem értem miért ilyen. Sőt még elvárja hogy előtte öltözzek fel!! Semmit sem enged gépezek fél órát és odajön és kikapcsolja hogy mára eleg túl sok volt már így is m"ert egész nap csak azt nyomkodom" semmi iskolai osztálybulira sem enged el (mikulás buli, halooweeni party,táborok) azt sem engedi hogy borotváljam a lábamat pedig nagyon ciki mert durván látszik a hónaljamat is egy éves könyörgés után engedte meg, még ha pattanásom is van azt is odajön és kinyomkodja ha akarom ha nem! Körömfestés, haj leengedés nagyon kicsi smink szóba se jöhet csak a kettőbe fonott haj, mert neki úgy tetszik a többi számára rib..ncos. Még karkötőt meg nyakláncot sem hordharok mert beleakad valamibe. Lehet csak segíteni akar de az őrületbe kerget! Próbáltam vele beszélni de csak leordított hogy amíg az ő házában vagyok addig az van amit ő mond mert én csak egy kis pisis vagyok. Folyton kémkedik utánam a suliba is betelefonálgat hogy ottvagyok e (mert persze telefont sem vihetek) ellenőrzi hogy kivel és mit beszéltem, fiúkkal nem is barátkozhatok mert egyből kiabál hogy pasizok ,még egy saját fiókom sem lehet mert miest nde vagyok a közelében elkezd benne kutatni és kérdőre von mindenért!Ha 40 fokos lázam van is suliba kell mennem csak akkor nem hogy ha összeesek még amikor megjött sem hitte el, a barátnőmtől kellet kölcsön kernem betétet. Lassan kezdek megőrülni valaki segítsen mit tegyek!!

13/L

(Utólag bocsi a helyesírási hibákért de telefonról vagyok fent és sietek mert megint le leszek szidva hogy sokat játszok)



2015. nov. 14. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen ne csináld azt, amit mond. Ha el tudsz futni előle, iskolába menet tedd meg, akkor nem tud kísérgetni. Leborotválni magad az ő engedélye nélkül is tudsz, akárcsak buliba menni, vagy neki nem tetsző ruhát felvenni.


Rosszabb már úgyse lehet nagyon, szóval nagyobb baj úgyse lehet abból, hogy ellenállsz.

2015. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem akarja, hogy felnojj. Valoszinuleg ezert sem hitte el, amikor megjott neked, es a szortelenitest sem engedi. Gondolom gyerekes ruhakat is vesz neked...


Apukaddal ezt esetleg nem tudod megbeszelni?

2015. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Gyorsak vagyrok köszi a valaszokat :D

Ha ellenkezek akkornúgy is az a vége hogy nem csinálhatok semmit csak tanulhatok.

2# igen gyerekes ruhákat vesz és úgy viselkedik velem mindenhol mint egy óvodással bemegyünk valahova és egyből mondja nekem hogy köszönj és ezt úgy mondja mintha nem szoktam volna. Apukámmal nem tudom sajnos megbeszélni mert elváltak a szüleim :/ Van egy nővérem és neki mindent szabad vele nem viselkedik így mondjuk ő már hamarosan elköltözik és lehet hogy vele is ugyan ezt csinálta

2015. nov. 14. 15:21
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha hagyod, hogy átgázoljon rajtad, akkor úgyse oldódik meg a problémád. Valamiben ellen kell szegülni, különben addig zsarnokoskodik majd fölötted, amíg nem lesz elég saját pénzed kiköltözni (ne bízz abban, hogy ilyesmiben segíteni fog). Mondom, azért javaslom ezt, mert ha tényleg igaz, hogy csak fél órát gépezhetsz naponta, nem mehetsz sehova bulizni stb., akkor már úgyis alig van valami szabadságod egy átlagos tinihez képest, mert ez más családokban nem normális - szóval sok vesztenivalód nincs.
2015. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát ezt ki fogom próbálni köszi mindenkinek :)
2015. nov. 14. 15:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Azt nem garantálom, hogy egyből megoldódik a problémád, de szerintem előbb-utóbb észhez tér, ha azt látja, hogy teljesen elidegenedsz tőle.
2015. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

Imádom a tini hisztit. Olaj a tűzre, eredménye semmi.


Beszél Anyáddal, ez nekem bejött.. .


Persze nekem intelligens szüleim vannak, de lehet, neked is, próbáld ki. Egy beszélgetés csodákra képes.

2015. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Első körben mindenképp próbáld megbeszélni vele a dolgot. Ha nem akar meghallgatni szegülj szembe vele, ha leordít ordíts vissza, bömbölj, hogy a szomszédok is hallják. Ugyan semmi törvénytelen dolgot nem követ el ellened, de az ilyen viselkedés már-már beteges.


A #8-as válaszolónak pedig: Egy-két helyesírási hiba még mindig kisebb probléma, mint ha egy kötekedő thaó állat vagy kedveském. :)

2015. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Off: Kövezzetek meg, de én szinte egy helyesírási hibát sem találtam.


ON: Anyukád viselkedése nem normális, pláne, hogy ilyen szinten semmibe vesz,komolyan, mintha nem is a lánya lennél. A benyitogatásról, a kísérgetésről, a sehova nem engedésről ne is beszéljünk. Én sem voltam olyan talpraesett általánosban, de én már harmadikban egyedül jártam suliba(igaz akkor még falun laktunk)

Valahogy meg kéne vele ezeket beszélni, hogy ez téged nagyon zavar, frusztrál, és nagyon kellemetlenül érzed magad ezek miatt.Lehet benne valami, hogy nem akarja, hogy felnőj, viszont nagyon betegesen csinálja.Oké, hogy félt,de nem így kellene csinálnia. Milyen anya az, aki 40 fokos lázzal is elkerget a suliba? És ha össze esel? Betegen nem is lehet figyelni, nem beszélve arról, hogy akármilyen szövődményt össze szedhetsz. Írtad, van egy testvéred.Ő nem tud neked segíteni? Mindenképpen muszáj valamit tenni, mert ez nem normális egyáltalán.

2015. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki engedelmeskedni, a hajadat meg kiengeded a suliban amikor beérsz.
2015. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!