Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! Édesanyám rettentően...

Segítség! Édesanyám rettentően kritikus velem, folyton azt hangoztatja, hogy csalódott bennem és hogy szerencsétlen vagyok meg béna. Azt érzem, hogy nem szeret engem. Mit tehetnék? Miért van így? Mit tegyek, hogy szeressen és büszke legyen rám?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? 18 éves lány vagyok, van egy 10 éves öcsém, de neki más az apukája. Anya egyedül nevel minket, egy éves voltam, amikor apukámat elhagyta (okkal). Sokszor azt érzem, hogy az öcsémet sokkal jobban szereti. Neki sokkal több mindent szabad, mint nekem annyi idősen és neki mindent elnéz. Felé mindig szeretettel fordul, magától megöleli. Viszont ha én akarom megölelni anyát, van, hogy eltol magától.

Nagyon stresszes a munkája, ezért sokszor rajtunk vezeti le a feszültségét, amiért nem haragszom rá, sőt megértem őt. Olyankor viszont azt mondja, hogy utál, ami viszont nagyon fáj.

Ma nagyon megbántott. Vezetni tanulok az ő erőltetésére, az 58. óránál tartok. És sajnos nem megy túl jól! Az ezelőtti órákon sokkal jobban ment, az oktatóm már a vizsgáról beszélt. Viszont most kimaradt másfél hét, mert az oktatóm nem ért rá, és ma rettenetesen ment. Ma sírtam is az óra végén, amire eddig még nem volt példa. És haza is sírva jöttem, amitől anyukám nagyon mérges lett. Azt mondogatta, hogy én biztosan nem tudok megtanulni vezetni, mert túl béna vagyok és mindenhez szerencsétlen vagyok, amit gyakorlatban kell véghez vinni és nem elméletben. Azt mondta, hogy sajnál, hogy ilyen szerencsétlen vagyok és higgyem el, hogy neki még jobban fáj, mint nekem, hogy ilyen gyereke van és azt kell látnia, hogy ennyire béna vagyok. Mondta, hogy inkább hagyjam abba a vezetést, nem fog haragudni, csak rossz érzés, hogy pont az ő gyereke nem képes egy ilyen egyszerű dologra. Sajnos ezt ezúttal nem méregből mondta, pont ezért esett nagyon rosszul. Végig hideg volt a hangja és lemondó. Nem a kritikája bánt, mert gyerekkorom óta folyton nyersen kritizál, hanem az, hogy ennek ellenére semmiféle szeretetet nem éreztem a hangjában. Hogy ennek ellenére mégis szeretne. Úgy beszélt, mintha idegenek lennénk. Természetesen a bőgésem nem hatotta meg, soha nem szokta. :( Sajnos olyan sosem lesz, hogy ilyen helyzetben megöleljen... Ez az egész most nagyon összezavart, órák óta bőgök. Nekem anyukámon kívül nincs más a világon! Egyedül vagyok és most reményvesztettnek érzem magam. Van, hogy meglepem és kitakarítom az egész házat, és jó tanuló is vagyok, három idegen nyelven beszélek. De ennek ellenére mégsem elégedett velem, pedig próbálkozom minden erőmmel, hogy boldog legyen! A vezetést utálom, de ennek ellenére mindent megteszek és végig pozitívan álltam hozzá, mert meg akarom csinálni.

Én mindennél jobban szeretem anyát. Ha ír egy üzenetet egy kis fecnire, azt mindig megtartom és elteszem egy dobozba vagy kiteszem a falra, mindent őrzök, amit valaha nekem adott, talán ez egy kicsit mániákusan hangzik, de Ő a legfontosabb ember számomra! De mit tegyek, hogy ne tartson csődtömegnek és szeressen? Hogy tudnék jobb ember lenni a szemében?

(Ami apukámat illeti, sajnos őt nem érdeklem és nem szeret. Csak ritkán szoktunk találkozni.)

Ne haragudjatok, hogy kicsit összefüggéstelen ez a szöveg, de most nem sikerült összeszedettebben megfogalmaznom. Sajnos most is csak bőgök, pedig már megfogadtam, hogy összeszedem magam. Remélem Ti tudtok segíteni! Mindenki véleménye érdekel és bárkivel szívesen beszélgetnék akár privát üzenetben is!

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett%



2015. nov. 12. 22:38
1 2
 1/19 anonim válasza:
22%
szia. először is próbálj megnyugodni,így idegesen minden sokkal durvábbnak,rosszabbnak tűnik,alszol rá egyet,és lehet kicsit kevésbé látod majd borúsan a dolgokat.Mint írtad anyud munkája stresszes,lehet rossz napja volt,és rajtad csapódott le a feszültsége,de hidd el hogy szeret,és jót akar,hiszen ezért is akarja neked a jogsit.Ő is biztosan lenyugszik majd,és nem így fogja látni,nem kell mindent annyira magadra venni,amit hirtelenjében mond,ha látod hogy jobb kedve van,próbáld elmondani neki hogy ez téged bánt,és próbáljon pozitívabban hozzád állni,mert neked ez rossz.És nincs veled semmi baj,lehet rosszabb napod vezetésen, a lényeg hogy igyekszel,és mint írtad jól is tanulsz,szóval lehet rád miért büszke.
2015. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Anyukádnak elengedhetetlenül pszichológusra van szüksége! Valószínűleg a te édesapádat utálta/utálja, és benned is őt látja, az ő napi szintű megtestesülését. Szomorú ezt mondani, de azt mondják, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel. Nem fog megváltozni valami elbeszélgetés hatására, mert az egészséges anyai érzéshez nincs szükség elbeszélgetésre. Ne akarj neki mindenáron hiábavaló igyekezettel megfelelni, nyiss a világ felé, keress magadnak szerelmet, próbálj meg leszakadni anyukádról, ő a te érzelmi szükségleteidet nem fogja kielégíteni, az erre megfelelő embert máshol kell keresned, később különköltözéssel, amilyen hamar csak meg tudod oldani, nyilván ha ehhez lesz majd jövedelmed.
2015. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez most rengeteget segített!! <3

Az a baj, hogyha ilyen lelki dolgokat akarok neki mondani, akkor vagy elküld, hogy neki ehhez nincs türelme vagy csak kinevet. :( Az a baj, hogy általában nem vesz engem komolyan, úgy kezel, mint egy dedóst, a szerelmi életemet meg az intim dolgaimat mindenkinek kiteregeti és mikor szóltam neki érte, akkor kinevetett. :((

De mindegy, azért teszek egy próbát! :) Hátha most más lesz, nincs mit vesztenem. :)

2015. nov. 12. 22:51
 4/19 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Neked is köszönöm a választ! :) Sajnos apukámat tényleg utálhatja, de oka van rá, hiszen apukám sajnos nem jó ember. Agresszív és anyát is bántotta, amiért a mai napig haragszom rá. Csak remélni tudom, hogy bennem nem őt látja! :( Tudom, hogy szeret, mert igyekszik megadni nekünk, amire szükségünk van, pedig ez nehéz anyagilag, mert az öcsém apukája sem fizet sajnos rendszeresen tartásdíjat. :( Most, hogy sikerült megnyugodnom, már látom, hogy szeret, csak talán ő nem az érzelmek embere, hanem a tetteké. Nem tudom, össze vagyok zavarodva. Tavaly volt az iskolánkban pszichológus, talán idén is van, majd felkeresem. Talán ő tud segíteni?
2015. nov. 12. 22:56
 5/19 anonim válasza:

Másodikkal teljesen egyetértek. Ez érdekes lehet:


[link]

2015. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keresd meg az iskolapszichológust, csak jót tesz neked, ha beszélsz egy szakemberrel.
2015. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Anyukádnak sürgősen segítségre van szüksége. Beteg nagyon. Ezt mielőbb kezelni kell, vagy bekattan. Nem tudja feldolgozni megfelelően a stresszt. Ha ez segít kicsit, én is hasonló cipőben vagyok. Itthon az egész család lenéz, véleményémre nem adnak. Kis szerencsétlen hülyegyereknek tartanak, de azt hiszik nem tudom :D
2015. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Tőlem virtuálisan kapsz egy ölelést. :)
2015. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

18 éves felnött ember aki bögicsél mint egy csecsemő és meg vagy sértve hogy anyád nem nyalja ki ezért a feneked....

nevetséges gyenge életképptelen senki vagy nem várhatod el anyádtól hogy egész életében a hátán cipeljen egy iéyen terhet

2015. nov. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

9-es a hozzád hasonló tuskóknak kéne egy kis empátia előírt, meg szövegértés gyakorlás, hogy felfogd amit olvasol. Nem mondta a kérdező, hogy nyalják ki a fenekét, csak szeretet szeretett volna az anyától, amit évek óta nem kapott meg.

Kérdező, ha szeretnél vkivel beszélni írj privit nyugodtan :-)

2015. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!