Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan jelentenétek be az...

Hogyan jelentenétek be az eljegyzést a szülőknek?

Figyelt kérdés
Édesanyám első kérdése az lesz, hogy megkeresztelkedett-e. Amikor megismertem a páromat (még a kapcsolat sem indult el, szó nem volt ilyesmiről), már akkor ez volt a kérdése, és azóta is minden nap ellenőrzi párom Facebook profilját, hogy keresztény lett-e azóta (ugyanis mikor megismertem, más eszméket vallott, mint azok, akik édesanyámmal egy gyülekezetbe járnak). Kisé zavar engem, hogy édesanyám minden nap (egy helyen dolgozunk) azzal szapulja a fejem, hogy miért nem jó, ha pogányhoz megyek feleségül, és zavar, hogy bármiről is legyen szó (akár egy vacsora kettesben a párommal), rögtön azt vágta a fejemhez, hogy nem keresztény. Így hogyan lehetne megmondani neki, hogy megkérte a kezem? Hagyjam, hogy ő vegye észre a gyűrűmet (mindig észre szokta venni, minden gyűrűmre felfigyelt), vagy szólni egyedül neki, vagy összehívni a családot, hogy meglepim van (amivel az a probléma, hogy nem lehet összehívni, édesapám nem jön ki a szobából, ha hazalátogatok)? Teljesen tanácstalan vagyok :D Mit tennétek? Megkérlek egy annyira, hogy ne az ideális család távlatában válaszoljatok, amik a filmekben és valószínűleg sokatoknál vannak, nálunk van egy-két probléma :)

2015. nov. 16. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A keresztenyseghez nem kell megkeresztelkedni. .. Amúgy meg "anyu, a Pistivel eljegyeztuk egymast".

Ha szóba kerül a keresztelés, akkor közöd hogy nem és nem is fog. Ennyi,

2015. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Mar bocs, de amig nem vagy eleg felnott ahhoz, hogy:


1. megvedd magad (es a parod) anyukad megjegyzeseitol


2. nyomatekositsd edesanyadban, hogy az agymosott vallasmaniajaval alljon le, legalabbis elotted, mert nem vagy ra kivancsi


3. eleg asszertiven ellenallj ezeknek a kommenteknek


addig baromira nem kene hazasodnod sem.


Talan ideje lenne leszakadni anyuci szoknyajarol es kiallni a velemenyed mellett, akkor is, ha ez ideiglenesen konfliktusforras is lesz. Maskepp soha nem fog leallni, mert meg mindig hagyod magad 5 eves taknyos gyerek szintjen kezelni, akinek meg lehet mondani, hogyan elje az eletet.

2015. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt képtelenek vagytok megoldani, ne is házasodjatok össze!
2015. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen van egy rigolyája, amit hagyok, hogy mondjon, mert úgysem fogok az ő szavai után menni. Pont azért ilyen édesanyám, mert hamar leszakadtam róla, eljöttem, mikor nagykorú lettem, s minden szülői segítség nélkül jól megvagyok azóta is, nem futottam hozzá, ha baj volt. Annyi volt a kérdésem, hogy hogyan lenne tapintatosabb ezt közölni egy nagyon vallásos családdal, megkérlek, ne oltogassatok, mert nem vagyok hozzá nőve.
2015. nov. 16. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Na hat a kerdesedbol egyaltalan nem ez derult ki.. Erzelmileg legalabbis biztosan nem sikerult elszakadnod.


Nezd, nem tudsz tapintatos lenni ebben a temaban. Neki ez mindig is fajdalmas pont lesz, es nem fogja abbahagyni, mint ahogy eddig sem tette. Egy fanatikusnak hiaba magyarazod, hogy agymosott, nem fogja belatni sosem.


Allj ele, kozold a tenyt, majd mondd meg neki, amikor nekiall panaszkodni, hogy nem kersz a kommentekbol.

2015. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

szerintem ne foglalkozz a retardalt anyukád véleményével. én egyszer elmagyaraztam volna, hogy engem nem érdekel a barátom vallása, és mivel én járok vele, és én elfogadtam, ezért tartsa tiszteletben. amennyiben ezt nem tenne, ott hagynam akár a beszélgetés közepén, ha ezt felhozza.

alapból nem kellett volna idáig fajulnia a dolognak. szerinted a párodnak hogy esik, hogy ennyire tartasz anyukád véleményétől, hogy az eljegyzést sem mered bejelenteni(felnőtt nőként)?

2015. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
a kereszténynek szeretnie kell felebarátját, szóval anyukád nem viselkedik igaz keresztény módjára
2015. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na látom nem csak anyuci pici fia, hanem lánya is létezik. Felnőtt nő vagy, házasodni készülsz, állj már ki magadért... atyajóég.


Hogy mondd meg? "Anya, apa, a Peti eljegyzett, esküvő jövőre lesz. És ha mégegyszer megkérdezitek, hogy megkeresztelkedett-e, én is kilépek az egyházból!"

2015. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyszerű. mond el nekik, hogy összeházasodok a pistikével. Ha meg nem tetszik neki gyere el onnan és el se hívd őket az esküvőre és lépj k az egyházból (vagy miből én nem tudom, mert a családom nem vallásos csak kissé a környezetem)
2015. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez az n+1 edik szidjuk most burkoltan a keresztényeket féle kérdés.

abba gondolj bele hogy hány olyan házasság végződik válással ahol a teljes környezet meg volt győződve arról hogy mennyire összeillenek egy húron pendülnek, mert ugye hasonló a hasonlónak örül, az "ellentétek vonzzák egymást "elvet vallók közt méborúsabb természetesen az arány...... minél inkább más a világnézet annál több potenciális ketyegőbomba van elásva a közös utatokon.... most ti még csak ott tartotok hogy jó az ágyban nem vág pofon juhé,még meg is hív erre arra...de a hozzáállásbeli különbség kidomborodik és te is idővel azt veszed észre nem ahhoz a közeghez szoktál hozzá amit ő képvisel.

2015. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!