Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan jelentenétek be az...

Hogyan jelentenétek be az eljegyzést a szülőknek?

Figyelt kérdés
Édesanyám első kérdése az lesz, hogy megkeresztelkedett-e. Amikor megismertem a páromat (még a kapcsolat sem indult el, szó nem volt ilyesmiről), már akkor ez volt a kérdése, és azóta is minden nap ellenőrzi párom Facebook profilját, hogy keresztény lett-e azóta (ugyanis mikor megismertem, más eszméket vallott, mint azok, akik édesanyámmal egy gyülekezetbe járnak). Kisé zavar engem, hogy édesanyám minden nap (egy helyen dolgozunk) azzal szapulja a fejem, hogy miért nem jó, ha pogányhoz megyek feleségül, és zavar, hogy bármiről is legyen szó (akár egy vacsora kettesben a párommal), rögtön azt vágta a fejemhez, hogy nem keresztény. Így hogyan lehetne megmondani neki, hogy megkérte a kezem? Hagyjam, hogy ő vegye észre a gyűrűmet (mindig észre szokta venni, minden gyűrűmre felfigyelt), vagy szólni egyedül neki, vagy összehívni a családot, hogy meglepim van (amivel az a probléma, hogy nem lehet összehívni, édesapám nem jön ki a szobából, ha hazalátogatok)? Teljesen tanácstalan vagyok :D Mit tennétek? Megkérlek egy annyira, hogy ne az ideális család távlatában válaszoljatok, amik a filmekben és valószínűleg sokatoknál vannak, nálunk van egy-két probléma :)

2015. nov. 16. 15:56
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A hitbeli nézetei azóta változtak, nem erről van szó. Nem a keresztényeket szidom, magam is keresztény vagyok. Egyszerűen türelmes voltam s nem sulykoltam a párom fejét, hogy de bizony meg kell keresztelkednie, sose mondtam, maga akart így dönteni. Amellett meg nem, nem függök a szüleimtől, szóval így látatlanban nem tudom, hogy mondhattok ilyet, soha életemben nem mondták ezt, pont az ellenkezőjét. Mindenesetre köszönöm azoknak a válaszát, akik nem édesanyámat hülyézték le, hanem az eredeti kérdésre válaszoltak, miszerint a három verzió közül melyik lenne a legmegfelelőbb. További szép napot, részemről a vita lezárva.
2015. nov. 17. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!