Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal eljegyzést...

A barátommal eljegyzést akarunk akkor nekem is kell a barátomnak gyűrűt húzni az ujjára? Vagy csak ő húz az ujjamra gyűrűt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
azt és oda húzod, ahogy jól esik manapság
2015. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%
Nálunk a családban csak a lány kezére húztak gyűrűt, aztán az esküvő előtt vették meg a karikagyűrűket, mi már eleve karikagyűrűvel tartottuk az eljegyzést, nekem nem volt külön még egy gyűrű. Szóval ahogy jól esik, vagy ahogy nektek kényelmesebb, de ahogy mondani szokták az ilyeneknek csak a pénztárca és a józan ész tart határt.
2015. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ a második válaszolónak :D
2015. máj. 7. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi elmentünk, megvettük a karikagyűrűket, és utána mentünk el egy étterembe, és megkérte a párom a kezem :) Kicsit felcserélődött a sorrend, de így volt jó.
2015. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan hagyomány, hogy vesztek 2 karikagyűrűt és a bal kézre húzzátok fel, esküvőn pedig a jobbra kerül át.

Van olyan is, hogy ilyenkor nem arany, hanem csak ezüst karikagyűrűt vesztek és mind a kettőtöknek felhúzzátok.

És van olyan is, hogy a vőlegény vesz egy köves gyűrűt és azt húzza fel a lánynak.

…meg olyan is, hogy a vőlegény meggondolja magát, nem jegyzi el a lányt és ezzel rohadtul felhúzza a leányzót. (ez csak vicc volt :) sok boldogságot!)

2015. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D szerintem nekünk úgy lesz hogy a párom eljegyez és utána valamikor lesz karikagyűrű :D szerintetek így jó? :D
2015. máj. 7. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó, van egy lánykérő gyűrű, meg egy esküvői gyűrű :D
2015. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy a párom megkérte a kezem egy kísérőgyűrűvel, és nem tartottunk "bulit".

Aztán esküvő előtt megvettük a karikagyűrűket (azt én választottam ki), és az esküvőn mindenki ott volt, akit akartunk, és örült velünk együtt. Akkor ünnepeltünk.

2015. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem keresd meg a vonatkozó jogszabályt.


Most őszintén, nem teljesen mindegy, mit csinálnak mások??? CSináljátok, ahogy ti szeretnétek. Ha most tízből heten azt írják, igen, kell, akkor te is húzol, holott nem is tervezted?

2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és végtelenül idegesítő a D. :D :D
2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!