Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá, hogy én ezt...

Hogy vegyem rá, hogy én ezt komolyan gondolom? (Lent)

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék megtanulni gitározni,ès ezt mondtam is az anyukámnak.De ő azt hiszi,hogyha elkezdeném megunnám és abbahagynám.Nem hibáztatom mert volt már ilyen.De ezt teljesen komolyan gondolom.Hogy vegyem rá,hogy irasson be gitárórákra,mert tényleg szeretnék járni?
2015. nov. 17. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
kérd ezt karácsonyra /szulinapra. egyébként sokan tanulnak netrol vagy konyvekbol gitarozni, ha más mód nincs, próbáld meg úgy
2015. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerezz egy gitárt, jönnek az ünnepek. Aztán leülsz a gép elé és keresel videókat és gyakorolsz. És akkor egy vasukba sem kerül a taníttatásod. Ha látják, hogy érdekel és kitartasz, akkor később ez még változhat.
2015. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
És ehhez miért is kéne beiratniuk órákra? Oldd meg egyedül, olcsóbb, egyszerűbb, kényelmesebb és ha látja, hogy nem hagyod abba 2 hét után, később még lehet, hogy beirat. De az alapokat tökéletesen meg lehet tanulni otthon is.
2015. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De mégis honnan szerezzek gitárt?Nincs rá pénzem és az ismerőseim nem gitároznak,hogy elkèrhessem tőlük...
2015. nov. 17. 12:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyűjtés nem opció?

Kérd mindenkitől ezt karácsonyra, hogy járuljanak hozzá.


Egyébként jó állapotú használtat már 10 alatt kaphatsz. Az azért nem egy vagyon.

Ha az "nem jó" tanulásra, nem is akarod igazán.

2015. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5000ért már vehetsz tanuló gitárt, ha gondolod írj privátban.
2015. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Van zenei előképzettséged? Nem az általános iskolai énekórákra gondoltam, hanem szolfézsre és valamilyen más hangszeren való játszásra.

Mert sajnos ez nem úgy van hogy hopp akkor nekiállok gitározni hanem az alapokat meg kell tanulnod. pl zenei abc, előjegyzések, kotta olvasás stb..

Van egyébként bármilyen zenei érzéked?

Szóval a gitár megszerzésének a kérdése a legutolsó.

Ha semmilyen előképzettséged nincs, akkor netről és könyvekből nem fogsz tudni megtanulni semmit. Ha van előképzettséged akkor nyert ügyed van, kisírod karácsonyra a gitárt, aztán húsvétra az órákat.

Sokkal jobban járnál ha egy intézményben tanulnál gitározni mint ha fogadnál egy tanárt. Én olyan általánosba jártam ami zeneiskola is egyben. És akik elballagtak azok is járhattak még oda utána is zenére. Kis összegű tandíj volt csak az ára, valami nevetséges összeg. Egyébként nálunk csak úgy működött a hangszer kérdés, hogy az első évben csak szolfézsre lehetett járni, és utána választhattunk hangszert, és mikor elkezdtünk hangszeren játszani végig kötelező volt a szolfézs is. A kettő együtt működött csak. Ezekkel a dolgokkal tisztában vagy?

2015. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó akkor azthiszem elkezdek rá gyűjteni,köszi! :)
2015. nov. 17. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

7-es, azért túlzásokba se kell esni.

A gitár pont olyan hangszer, amit autodidakta módon, mindenféle zenei előképzettség nélkül meg lehet tanulni hobbi szinten. Unokatestvérem is így csinálta (mondjuk tény, hogy benne aztán van kitartás), egy nyár alatt megtanult szépen játszani, kottát olvasni...


Persze ha "profi" karrierre vágyik és nem csak önnön (és esetleg a szűkebb környezete) szórakoztatására akar megtanulni, az más.

2015. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

9

Nem profi hangszertanulásra gondoltam, de nálunk ez volt a suliban az alap, ez volt az a szint, amikor valaki nem tanult tovább ezen a vonalon. Ez olyan tudás ami mindig megmarad. Lehet hogy ez csak az én elvem de ha egyszer csinálok valamit akkor normálisan nem félmunkában. És a rokonodnak akár ezerszer is nehezebb lehetett megtanulni azt a keveset is amit megtanult, hiszen nem volt segítsége. Lehet ha zeneiskolába jár 5 x nagyobb tudása lenne ez idő alatt amit ráfordított.

Na mindegy,szerintem a kérdezőt csak maga a gitár érdekli, és valószínű igaza lesz az anyukájának, hogy ez csak egy múló szeszély lesz. Ha a kérdező komolyan gondolná akkor először beiratkozna szolfézsre, megtanulná az alapokat, majd ha az anyukája látná a kitartást megkapná a gitárt. És ha lenne benne bármilyen zenei érzéke akkor a szülei már beíratták volna zeneiskolába. Mifelénk ez így van.

2015. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!