Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleink miért nem értik...

A szüleink miért nem értik meg, hogy mi ELVBŐL nem akarunk soha gyereket?

Figyelt kérdés

Se én,se a testvérem nem akarunk gyereket egy ilyen világban,így nem lesz unokájuk.

Mindig azt mondják,hogy megfogjuk bánni.

Szerintem pedig bőven nehéz az élet gyerek nélkül is.


2015. nov. 17. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
42%
Mert az ő korukban nem volt ez divat, gondolj már bele rég kihalt volna az emberiség ha mindenki így gondolkozna :) Akinek az első gondolata az egy gyerekről hogy nehézség, az inkább ne is vállaljon, jól teszitek. Szerintem azért fiatalok vagytok még, sokan gondolkoznak akkor még hasonlóan, majd ha meglesz a nagy Ő meg az anyagi biztonság meg be nő a fejetek akkor lehet hogy megváltozik a véleményetek és akartok :) Ha nem akkor nem, abból sincs semmi, a szüleid szomorkodnak kicsit aztán annyi, ha megbeszélitek velük az egészet akkor biztos megértenék a ti nézeteiteket is bár nehéz nekik elfogadni az tuti.
2015. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 A kérdező kommentje:

28 éves vagy,de 18 évesen is így gondoltam.

Ez nem fog változni.

Elég nehéz túlélni az életet egyedül is.

Másrészt nem valami pozitív a jövőképem.

Szerintem pár évtized és valami nagy világméretű dolog lesz itt,és nem szeretném,hogy az én gyerekemnek az át kelljen élnie.

2015. nov. 17. 23:48
 3/121 anonim ***** válasza:
64%

"Elég nehéz túlélni az életet egyedül is."

Úgy írod mintha még mindig a fákon élnénk és kardfogú tigrisek ellen harcolnánk.


"Szerintem pár évtized és valami nagy világméretű dolog lesz itt,és nem szeretném,hogy az én gyerekemnek az át kelljen élnie."

Hát ez azért elég szar érv. Ne élje át ezért meg se szülessen.... :D


De ja, lehet az ilyennek jobb is ha nincs gyereke.

2015. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy neked ez nem szempont,nekem igen.


A Föld népessége fokozatosan nő,a források egyre csökkennek.

Nem nehéz kitalálni mi lesz ennek a vége.

Az utóbbi 50 évben megkétszereződött a Föld népessége.


Közben a technológia fejlődik,egyre kevesebb emberre lesz szükség.

2015. nov. 18. 00:11
 5/121 A kérdező kommentje:

Olvastam egy cikket,ami szerint,ha a Föld népessége eléri a 10 milliárdot,akkor nem lesz annyi termőterület,hogy mindenki enni tudjon.


Ráadásul Kínában eltörölték az egyke politikát.

Így jó eséllyel sokkal hamarabb lesz meg ez a szám.


Én nem szeretnék már élni mikor elkezdik szelektálni a népet.És a gyerekem sem fog szerencsére.

2015. nov. 18. 00:15
 6/121 anonim ***** válasza:
76%

Nézd ha neked ilyen érveid vannak, akkor ok..Akkor ne legyen téma a gyerek és kész. Nem kell állandóan hangoztatni az érveidet, hogy miért nem akarsz gyereket. Egyrészt mert ez a saját véleményed, másrészt mert egy idő után unalmassá válik, és senki nem fog komolyan venni. Ha szóba jön a gyerektéma, akkor 2 dolgot lehet rá mondani

1. jóó, majd....

2. más téma?

Tartsd magadban, a szüleid meg majd idővel abbahagyják a gyerektémát..

2015. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
17%

Küldd a gyereket olyan egyetemre, ahol olyan képzettséget szerez, ami nélkülözhetetlenné teszi. Paff.


Én az az igazság, hogy sokkal szívesebben élnék egy olyan világban, ahol szelektálják a népet mint a mostaniban.

2015. nov. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 A kérdező kommentje:

Utolsó!

sajnos pont ezt látom,hogy megint kezd fasizálódni a világ.

Ezért sem szeretném azt az időt megélni,amikor hatalomra kerülnek.

2015. nov. 18. 00:37
 9/121 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy akarsz-e gyereket, a te döntésed, amit mindenkinek tiszteletben kell tartani.

Az érveléssel nem értek egyet, amíg naponta tonnaszám dobnak ki egyébként még használható élelmiszert, addig nem vizionálnék világméretű éhínségről. Az tény, hogy a Föld lassan túlnépesedik, és az is tény, hogy a tudomány elképesztő iramban fejlődik. Ha a harmadik világban élnél, még érteném, így viszont kevésbé áll meg az érvrendszer.

Háborúkban és pestisjárványok idején is szültek a nők, de ismétlem, ez a te döntésed.

2015. nov. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
93%

"Én az az igazság, hogy sokkal szívesebben élnék egy olyan világban, ahol szelektálják a népet mint a mostaniban."


Akkor is, ha te is mennél a kukába?

2015. nov. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!