Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi arról a véleményetek...

Nektek mi arról a véleményetek, ha a szülő nem támogatja a gyerekét, mert anno őt sem támogatták?

Figyelt kérdés

Persze ezt most nem úgy értem, hogy le akarnám húzni a szüleimet. De albérletben vagyok, dolgozok, saját lakást szeretnék. Sajnos még nincs elég pénzem a saját lakásra, pedig egy csomó pénz elmegy a bérleti díjra, ennyi erővel abból fizethetném a törlesztést és nincs az, hogy hipp-hopp költözzek el.


Beszélgettem erről a szüleimmel, azt mondták, hogy nekik van 5 milliójuk félretéve. Próbáltam volna megbeszélni, hogy adjanak kölcsön (nem kell örökbe!) és én visszafizetem a pénzt, mert hitelt nem igazán szeretnék felvenni, de ha hozzátennék még 3 milliót ahhoz ami nekem van, abból már tudnék venni egy kétszobás kis lakást.


Nemet mondtak rá, azzal a kifogással, hogy nekik se segített anno senki, 28 éve ők is hitelre vettek lakást, úgy hogy apám külföldön ledolgozott 10 évet, anyám meg dolgozott 2 évet itthon, aztán elment gyesre, azóta se dolgozik... És hogy ők inkább garázsokat akarnak venni és azokat kiadni, mert mi van ha apám meghal, akkor anyám miből fog élni... Lesz_rom a pénzüket, de ez a gondolkodás milyen már? Közben meg az egész családot szidják, hogy senkire se lehet számítani...


2015. nov. 16. 15:00
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
68%
Ha egy kicsit is nyitott füllel jársz, hallhatod, hogy a szüleid korosztálya az első- te majd eztán következel-hogy a nyugdíjuk merő bizonytalanság.Én nagyonis megértem, hogy szeretnék addigra bebiztosítani magukat, mikorra majd már nem tudnak pénzt keresni,mert öregek és gyengék, vagy mert csak kiszorulnak a munkaerőpiacról. Nem szeretnének földönfutókká válni, nem szeretnék a lakásukat eladni és egyre kisebbet venni(ezzel Te is egyre kevesebbet örökölhetnél,végül semmit)Szóval én is azt hiszem, más megoldásban kellene gondolkodnotok,mint a megtakarítás gyors felhasználásában. Ha mondjuk vennének garázsokat és származna belőle bevételük, annak egy részével támogathatnának téged,addig, mig nekik nem lesz szükségük a pénzre, akkor a vagyontárgyak még megmaradnak,csak a hozam lehetne a tiéd. Vagy egyéb hasonló megoldások. Mindenesetre ez sokkal ésszerűbb,mint,hogy odaadják neked a pénzüket,mert hát igen, nem árt megtudni,hogy a pénz meggyűjteni sokkal nehezebb,mint megkeresni és elkölteni.
2015. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

5 millió forint nem olyan hatalmas megtakarítás, én megértem a szüleidet, hogy ragaszkodnak ehhez a pénzhez, a mai világban muszáj. Nekem nem is lenne pofám elfogadni ezt akkor sem, ha ők ajánlanák fel.


Nagyon sokan felnövünk úgy, hogy nem kerül lakás a fenekünk alá, szerintem ez az élet velejárója. Meg fogsz érte dolgozni, és lesz lakásod. Lehet, hogy nem huszonévesen, de lesz.

2015. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
24%

Teljesen érthető a gondolkodasuk.

Amúgy minek ketszobas lakás, ha egyedül Vagy?

2015. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
69%

Én megértem a kérdezőt. Anno mikor nálunk szóba került a költözés akkor apukám szó nélkül ajánlotta föl a tartalékaikat, hogy inkább nekik fizessünk, mint a banknak.

A férjem szülei pedig a nevükön levő 4 ingatlanból még úgy se voltak hajlandóak adni egyet, hogy kifizettük volna... (persze a sírás az ment, hogy ne költözzünk messze).

Értem én, hogy félre kell tenni a nyugdíjas évekre, de nem értem, hogy a saját gyerekét ha tudja miért nem akarja segíteni. Nem azt mondta a kérdező, hogy adják neki a pénzt, mert visszafizetné...

2015. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
98%

Lakáshitel felvétele nem ördögtől való, ha van biztos jövedelmed, és csak annyit veszel fel, ami ésszerű. A lényeg, hogy mielőbb törleszd vissza, akkor jóval kevesebb kamatot fizetsz rá.

Ha akkora jövedelmed van, hogy az albérleti díj fizetése mellett majdnem egy lakásra valót összespóroltál, akkor 3 misit simán visszatolsz 4-5 év alatt, vagy még hamarabb. Érdemes megnézni a lakáskasszás konstrukciókat, arra az állam 4 évig ad plusz 30%-ot a befizetett összegre.

Bocs, de ha nyugdíj felé járnak, én se adnám oda a helyükben az öregségükre összerakott kis pénzt, és itt nem azon van a hangsúly, hogy nekik se segített senki. Felneveltek, gondolom, kaptál olyan végzettséget, szakmát, amivel ennyit keresel, hogy saját lakásban gondolkozhatsz egyedül, aligha várhatsz ennél többet. Pláne, ha amúgy nem veti fel őket a pénz, tényleg szükségük van a tartalékra.

2015. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
84%
Visszafizetne. .. Ezt már sokszor hallottuk. Családon belül erről még szoktak feledkezni meg kifogasokkal jönni. Feljelentés meg csak nem fogja, ha még mégis, akkor jönne a milyen szülő az ilyen monolog
2015. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
46%
Nekem furcsa, hogy nem támogatja, főleg hogy van miből. De úgy látom itt az a természetes, hogy a szülő gyűjtöget magának, és nem a gyerekének szánja, mondván neki sem adtak. Aztán meg majd csodálkozik, hogy a gyereke nem ér rá vele foglalkozni, vagy meglátogatni, mert éppen dolgoznia kell mert fizetnie kell mondjuk a lakáshitelét.
2015. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem jól teszik... meg is mondom miért:

Ha tényleg van annyi félre téve neked hogy ha hozzá csapod a 3 milliót, akkor vehetsz 2 szobásat, akkor nem keresel rosszul.... szóval folytasd a spórolást s meglesz a lakás, s az önerőből, nem mások segítségéből!

A másik: ők jól gondolkoznak, hisz nem sokára itt a nyugdíj... szart se kapnak a mai nyugdíjasok (persze vannak kivételek), és az jó lenne neked hogy folyton kéregetnének tőled mert nem jönnek ki a pénzükből?

Pont ezért akarnak garázsokat venni, hogy a bevételből szépen megéljenek másokra (rád, mint gyerekére) szorulás nélkül.

2015. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ez jutott eszembe: hogy üzletben, pénzügyekben nincs család, rokonság. Ez nagy igazság.

(Nem véletlenül mondta már nem egy olyan ismerősöm, aki kiadó ingatlannal rendelkezik, hogy rokon oda nem mehet, mert a rokont nem tudja az életbe se kirakni, és nem tudja rajta úgy követelni a tartozást, az okozott károkat stb., mint egy idegenen. Mert akkor is rögtön jön ez a "De hát mégiscsak az anyád/testvéred/ a mostohaapád előző házasságából született lánya unokatestvérének a bérmakeresztanyjának a kolleganőjének az apósának a sógornőjének a kiskutyájának az előző gazdája vagyok", illetve a gyerekeiket -- ha vannak -- tartják maguk elé, hogy "Ha már rám nem vagy tekintettel, legalább erre a gyermekre legyél, hiszen ő nem tehet semmiről" és hasonló siralmak.)

No de ez csak egy zárójeles kitérő volt. A konkrét kérdéshez: te még fiatal vagy, előtted az élet, még bőségesen van lehetőséged lakáshoz jutni. A szüleid már idősödnek, előttük a lehetőségek java része már bezárult. Ahogy írták is, nekik nem lesz biztos a nyugdíjuk sem, főleg anyukádnak. Ez az egyik dolog.

A másik: manapság mindenki lecserélhető, senki sem nélkülözhetetlen, senkinek sincs bombabiztos állása. Neked sem. Szép dolog, hogy felajánlod, hogy visszafizeted nekik, de ha elveszíted az állásodat, akkor hogyan? És akkor ők is ott állnak idősen, a pénzük nélkül, és -- esetleg -- nyugdíj nélkül.

Nem is beszélve arról, hogy ha majd saját családod, gyereked lesz. Akkor meg azért nem fogsz rendszeresen fizetni nekik, mert jaj, a gyerek. (Ha nem inged, ne vedd magadra, most csak a rögvalóság-tapasztalat beszél belőlem.)

"Lesz_rom a pénzüket, de ez a gondolkodás milyen már?" -- előtte épp azt fejtegeted elég hosszan, hogy kellene a pénzük, szóval annyira azért mégsem sz_rod le. És hogy ez a gondolkodás milyen már -- gyakorlatias és előrelátó.

"Közben meg az egész családot szidják, hogy senkire se lehet számítani..." -- mint ahogy annak idején se lehetett, ha egyszer, mint mondják, ők se kaptak segítséget, nekik is hitelre volt szükségük, és keményen meg is dolgoztak a lakásukért, mint írod. (10 év külföldön, az azért nem kis teljesítmény.) Akkor ez most új információ?

2015. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
84%

Jah s még valami, tisztességgel felneveltek, gondolom szakmát adtak a kezedbe... Valaki ennyit sem kap

Előző voltam

2015. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!