Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim őrjöngenek ha nem...

Szüleim őrjöngenek ha nem számolok be róla, hogy hová, kivel, miért megyek el. Hogyan lehetne finoman leállítani őket?

Figyelt kérdés
Nem járok bulizni, nem nagyon vannak barátnőim, szóval ezért "feltűnő" ha mégis, nekiállok készülődni és el akarok menni valamerre. Ilyenkor rögtön tudni akarnak mindent, hogy kivel találkozok, milyen célból, honnan ismerem az illetőt, mi a teljes neve, hány éves, hol lakik, mit fogunk csinálni, hová megyünk majd, és mikor jövök haza. Tulajdonképpen a helyzet az, hogy már minden megoldást kipróbáltam, de semmi nem segít. Ha nem mondok semmit, vagy csak azt mondom el mikorra várhatnak, hogy nyugodtak legyenek, az nekik nem elég.. Ilyenkor lehordanak mindennek, azt mondják, hogy micsoda szégyen lesz ha majd valami bajom esik, és a rendőröknek nem tudnak mit mondani hová mentem. És utánna ha mégis becsapom az ajtót, nem szólnak hozzám egy hétig. A másik megoldás hogy belemegyek a játékba, és minden kérdésükre válaszolok őszintén. Na, ez talán még olaj a tűzre, ilyenkor felháborodnak, és erkölcstelen-mindenfélének elmondanak. A helyzet, hogy mostanában randizni járok, nemrég vége lett egy 6 éves kapcsolatomnak, neten szoktam ismerkedni. Általában csak beülünk valahová, beszélgetünk, és ennyi. Viszont ha jól sikerül, annak sem vagyok elrontója, hogy akár első, második randin tovább menjünk, és nála kössünk ki, ott is aludjak. Viszont ezt, például hogy reggel megyek haza a férfitól, nem igazán tudnám megtenni a szüleim hozzáállása miatt. Most is le van beszélve egy sráccal hogy pénteken átmegyek hozzá iszogatni, (találkoztunk már).. De annyira kellemetlennek érezném bevallani neki, hogy bocsi nem alszok itt, mert nem engedik a szüleim. Szerintem teljesen bolondnak gondolna, és onnantól kezdve többet nem látnám. Mielőtt arra gondoltok, nem vallásosak a szüleim, az ő magyarázatuk egyszerűen az hogy féltenek. De ez már túlmegy a határon, lassan már az unokázáson kellene gondolkozniuk, nem a szerelmi életem akadályozásán.
2015. nov. 18. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Fontos lenne, hogy hány éves vagy, de mivel egy 6 éves kapcsolatodnak lett vége, feltételezem, hogy már felnőtt.

Ergo, le lehet tojni a szüleid véleményét :)

2015. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Ha elmúltál 18, végül is úgy öleted meg magad, ahogy akarod:)


Viccet félretéve, a netes társkeresés egyre veszélyesebb műfaj. (Ennek ellenére én is próbáltam, szóval nincs ezzel semmi baj, csak mint mindent, ezt is ÉSSZEL kell csinálni. Mindenki azt mond / hazudik magáról, amit akar. Én sem vagyok szívbajos, de tuti nem adnék ki bizonyos infókat magamról az első néhány randin, és nem mennék fel senkihez, és nem is engednék fel senkit.

Le leszek pontozva, de miért kell egy férfinál kapásból ott aludni? Nem is baj, ha elsőre nem ugrasz és nem minden úgy alakul, ahogy a másik elképzeli. Nem azt kell mondani, hogy a "szüleim nem engedik" (ez tényleg abszurd), hanem egyszerűen most nem maradsz, mert még alig ismered - és kész.

Az, hogy a szüleid kikérdezzenek vagy meg legyenek sértődve vagy hisztizzenek vagy balhézzanak, tényleg túlzás. Én azt csináltam, hogy ha "túl jól" sikerült a randi, és úgy láttam, jelentősen tovább maradok a tervezettnél, akkor felhívtam anyámat, hogy ne aggódjon! Nem éreztem cikinek - ez szerintem személyiség kérdése. Ha elég erős a személyiséged és van önbizalmad, akkor nem érzed cikinek (és akkor nem is sugárzod magadból, hogy ciki lenne - egyszerűen gyorsan elintézel egy hívást / egy smst, kész)

Én azon sem problémáztam, hogy elmondjam anyámnak, hol találkozom az illetővel, illetve nagyjából mit tudok addig róla - igaz, ő nem "vallatott", egyszerűen sokat beszélgetünk, mert szerencsére kifejezetten jó viszonyban vagyunk.

Ja, ha valami olyat kérdezett, amire nem akartam válaszolni, és előjött ezzel a "ha eltűnsz, mit mondjak a rendőrségnek" szólammal jött, azt válaszoltam, a rendőség majd seperc feltöri a e-mail fiókomat, ha ne adja ég szükség lenne rá, ott minden adatot megtalálnak:))

2015. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Itt szerintem a bizalomról szol az egész.

Ott problema van ha mar 18 vagyok es a szülők megne merjek mar kérdezni hogy hova megyek? Moert is ne kerdezhetnek meg.



En 24evesen amikor anyamal éltem mindenről beszamoltam magamtol ide megyek ezel es ezzel-azzal es Kb ekkora jövök haza.

Pont azert mert jobb ha tudják hol vagyok hisz barmi megtörténhet ezzen a vilagon

Es lehet 1x pont az mentene meg kérdező hogy időben elkezdenek keresni a szüleid baj esetén.


Ha nem szeretsz beszámolni a dolgaidrol ha annyira felnotesdit játszol akkor költözz el !! Nem kell a szüleiddel eltartatni magad vagy epp meletuk "gyűjtögetni" húzz el akkor a büdös francba.

2015. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha mentek egyik helyről a másikra, akkor mindig írj nekik, hogy épp hol vagy?
2015. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha őrjöngenek, akkor finoman nem lehet őket leállítani.


Tessék nekik egyenesen megmondnai, hogy bízzanak meg benned és ne kontrolláljanak állandóan, nem vagy már kisgyerek. ha pedig nem lehet velük beszélni, akkor jön a vagy megszoksz vagy megszöksz esete.

2015. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mivel 6 éves kapcsolatod volt már, felteszem nem vagy kamasz.

nem értem miért kéne rosszul érezned magad azért mert randizol valakivel?

ha nem akarod összetörni az illúzióikat,akkor mondd azt,hogy találkozgatsz valakivel , majd ha komolyodik bemutatod. na ez elég kegyes hazugság, hogyha nem jól viselik hogy különböző emberekkel randizgatsz..

egyébként valóban a netes ismerkedés nem a legbiztonságosabb, fogtam már ki őrültetket, de vannak előnyei is:) én is neten ismertem meg a párom.ha elzárkózok a netes ismerkedéstől,akkor sose ismerem meg,hiszen nem egy városban laktunk és közös ismerősök se nagyon voltak.

szóval hajrá! felnőtt vagy már, ne aggódj annyira hogy mit szólnak..de nyilván ha kérdezik hogy hova mész, mondd meg.

2015. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!