Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magánéleti okok miatt arra...

Magánéleti okok miatt arra kényszerülök hogy felmondjak a munkahelyemen, de szüleim őrjöngenek az ötlettől, ingyenélőnek neveznek stb. Hogyan lehet ezt megoldani békésen?

Figyelt kérdés
Velük élek még, ezért zavarná őket a dolog. Nincsen kilátásban másik munkahely most, viszont el kell jönnöm onnan minnél előbb, éppen elég szenvedés lesz a felmondási időt kihúzni. Nem kérek tőlük pénzt, van annyi tartalékom, és külső segítségem, hogy az alapvető dolgaimat megvegyem addig is amíg nincs másik munkám. Mégis teljesen fel vannak háborodva, azt hiszik hogy csak jódolgomban nincs kedvem dolgozni, és hogy rajtuk akarok élősködni, folyton szidnak. Hiába mondtam el nekik a történetet, az okokat hogy miért kényszerülök erre, ők úgy gondolják hogy a munka a boldogság, és a lelki jólét felett álló szent dolog... Pedig még csak nem is egy karrier, hanem egy gyári munka. Mit tegyek?
2015. ápr. 10. 10:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Jó nagy parasztok a szüleid, ha ezért ingyenélőnek neveznek... sajnálom. :(
2015. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Én a helyedben megpróbálnék elköltözni otthonról. Akár haverokkal közös albérletbe vagy valami.
2015. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Elhiszem, hogy nem a gyári munka álmaid netovábbja.

Mégis milyen magánéleti okok lehetnek, ami felmondásra késztet? Erről gondolom tudnak a szüleid is, hiszen ők a cslaádod, együtt éltek, akkor akár részesei lehetnek, nem?


Nagyon nem mindegy a konkrét ok, jó lenne, ha nagyvonalakban utalná rá.

Azért is, mert lehet, hogy tudunk más megoldást is.

Biztos, hogy a felmondás az egyetlen megoldás?


Csak mert nem értem, hogy miért a MUNKAviszonyodat kell megszüntetni s MAGÁNéleti dolgaid miatt? Ezzel hogy oldódik meg? Tényleg nem értem. Ha otthon van gondom, azon a felmondás nem segít, sőt!


(azt már meg sem említem, hogy felmondasz, de mi a garancia, hogy egyáltalán fél éven- éven belül találsz mást? Ha jelenlegi is gyári munkás vagy, akkor valószínűleg nincsenek kimagasló lehetőségeid a környéken, nincs mit ezen szépíteni sajnos).

Valóban van kb. 1 évi tartalékot (minimálbérrel számolva úgy szűken is 6-800 eFt?

Tudod ugye, hogy ha felmondasz és munkanélküli leszel, akkor majd intézned kell a TB-det (vagy hogy a települési önkormányzat átvállalja)? Ha magad után kell egy idő múlva fizetned, akkor az közel 7 eFt/hó. Azért írom, hogy tudj róla.


A külső segítség mégis micsoda? Ott is kiszolgáltatott helyzetben leszel? Az szerintem teljesen mindegy, hogy ki tart el, ha nem tudsz vagy nem akarsz dolgozni- nem jó dolog kiszolgáltatottnak lenni, gondolom ebben egyetértünk.


Nem ismerem az okaidat, így nehéz megítélni, hogy jogos-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy a felmondás biztosan a legjobb megoldás erre a helyzetre. Érdemes lenne kikérnek akár itt ismeretlenek véleményét is, vagy a családban, baráti körben olyanét, akinek a véleményére adsz. Illetve munkajogi kérdésekben a jogiforum.hu, esetleg ha szakszervezeti tag vagy, akkor ott is van jogsegélyszolgálat- mielőtt hirtelen felmondasz, gondold át pontosan a jogi lehetőségeidet, elszámolásban stb.

2015. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Keresgélj új munkát, bárhogyan is.

Könnyebb úgy felmondani, hogy előtte biztos helyed lesz folytatásként.

2015. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Milyen magánéleti gond? A szüleiddel élsz, tehát nyilván nem arról van szó, hogy a beteg gyereked nem tudod fejlesztésre hordani, mert rossz a beosztásod...
2015. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem fogom leírni részletesen, mert felismerhetnek, másrészt nem ez a kérdésem lényege, ez csak kíváncsiskodás... Ugy össze kavarodtak a dolgok, amit már nem lehet helyrehozni, az egyetlen megoldás hogy új életet kezdek. Munkahelyi kapcsolat-megcsalás-szakítás-a megcsalt fél a munkahely kedvence-munkatársak gyűlölete irántam-műszakvezető gyűlölete, ezáltal a legnehezebb munkára vagyok beosztva azóta, prémium levonás-napi 8 óra lelki terror mind a munkatársaktól mind a főnökségtől. És hiába törvénytelen ez az egész, fejre is állhatok, mert itt így működik a dolog, hogy személyes szimpátia alapján levonhatják a fizetésemet, nincs semmi felsőbb főnök akihez fordulhatnék, ez egy kicsi családias cég.
2015. ápr. 10. 11:09
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

Hát de miért csaltad meg a párodat? Mondjuk aki ilyet tesz, sajnos megérdemli azt kell mondjam, mivel ez nagyon csúnya dolog.


Szüleid pedig tipikusan azok az emberek, akiknek a büdös életbe nem szabadott volna gyereket vállalni, mert inkább támogatniuk kéne, nem csesztetni.


Persze az is igaz, hogy ezek szerint nem lenne semmi baj, ha nem csaltad volna meg a párod, aki ráadásul jó pozicióban is van ott, ahogy olvasom. Tehát biztos jövőd lett volna.

2015. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem tudtam parancsolni az érzelmeimnek, én akartam vele szakítani előbb, de féltem, pontosan ettől hogy akkor bántani fognak a munkatársak, próbáltam másik munkát keresni, csak nem találtam, és így bele kerültem ebbe a helyzetbe hogy egy ideje már ketten voltak. De ami bonyolítja a helyzetet, hogy nem idegennel való megcsalás volt...Hanem az exemmel jöttem össze újra, akivel előtte 5 évig voltunk együtt, és akit szintén ismernek a munkatársaim is.
2015. ápr. 10. 11:21
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de így megértem a szüleidet.

Te rontottad el, te tehetsz arról, amilyen helyzetben vagy, és nem vagy képes vállalni a következményeket, inkább lelépsz és nem érdekel, ki tart el és miből élsz majd...


Legyél szépen erős, okos nagyfiú, előbb keress másik állást, aztán lépj le.

2015. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

Ezt békésen sehogy. Őszintén szólva szülőként rettenetesen csalódott lennék, hogy a gyerekem nem képes vállalni a tette következményeit, hanem megfutamodik. Ez nekik is kudarc szülőként.


Keress másik állást, de tényleg, szánd rá az összes szabadidőd. Ha találsz mást, mire itt lejár a felmondási időd, talán megenyhülnek.

2015. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!