Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom elviselhetetlen, mit...

A lányom elviselhetetlen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves, vérbeli kamasz, az ember egy szót nem tud váltani vele a nap folyamán, hazajön, utána a barátjához megy (2 éve vannak együtt, aranyos és rendes srác, megbízható), nem is vele van a bajom, csak engem elhanyagol, úgy érzem. Ezután elmegy barátnőkhöz, hazajön, behúz a szobájába, magnó max hangerőn, közben laptopozik, ha akarok vele beszélni kiküld, mert a barátnőivel/haverokkal beszél. Osztályfőnök is jelezte, hogy visszaszólogat, ami engem nagyon meglepett, annyira csöndes kislány volt. Tanulni tanul, töriből és irodalomból 4-es, a többiből ötös. Hogyan tudnám kicsit megnevelni, hogy hát azért én is itt vagyok, ha baja van velem is beszélhet...?

2015. nov. 18. 17:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%
kérdező, olyan kis naív vagy.. remélem óvszerre adsz nekik pénzt.. hidd el, két éve együtt vannak, már rég túlvannak mindenen. Ne hidd hogy sakkozni jár hozzá minden nap:-D Ha meg nem érted ezzel mi a baj, akkor veled van a baj.
2015. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
20%
Anyum kitekerte volna a nyakamat,ha ennyi idősen 2 éve már akkor hülyítek egy csávót,még ha korombeli is. :D Örülj,hogy legalább a tanulással nincsenek gondok,mert van pár ismerősöm,aki be se járt az órákra középsuliban és olyan jegyei voltak,amilyenek. :D
2015. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
21%
Hát ez nem helyes hogy 12 éves kora óta pasija van,de a többi pont hogy normális szerintem,én is ilyen voltam hogy 14-15 évesen nem anyukámmal akartam beszélgetni,hanem barátokhoz mentem stb és szinte mindenki akit ismerek,mégse lett semmi bajuk. 18/L
2015. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A lányom biztos, hogy szűz, és ne haragudj, nem él nemi életet, ebben is biztos vagyok... Mondom, rendes a fiú, megbízható és becsületes, ne abból induljatok ki, hogy a mai kamaszok miket csinálnak 13-14 évesen!
2015. nov. 18. 18:57
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
Valószínű tényleg ott rontottad el,hogy hagytad csavarogni.A lányom 16 lesz pár hét múlva,de hét közben sehová nem mehet(10 hónapja van barátja).Legyen itthon tanuljon pihenjen.Mindennap 1-2 órát itt lóg a mi szobánkban,beszélgetünk,sokat mesél.Ha nem lenne itthon délutánonként valószínű nem is lenne meg ez az idő.A lányod megszokta,hogy mással beszéli meg a dolgait,most ennyi idősen ezen már nehéz lesz változtatni.
2015. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
44%
szerintem ha erőltetnéd,rosszabb lenne..azért szólhatsz neki,hogy az ofőnek ne szóljon vissza,de ne akard beszélgetésre erőltetni...én sem akartam amúgy ennyi idősen anyámmal,meg úgy senkivel dumálni a haverokon kívül,azóta eltelt négy év,teljesen megváltozott ez,saját magamtól...kamaszkor,nem kell felfújni,átmegy rajta,tényleg ilyen voltam én is,most pedig bemegyek anya munkahelyére is,csak hogy kicsit bírjunk beszélgetni...majd változik
2015. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, nyugi, most 2-3 évig valóban neked lesz nehezebb, az itt "hogy engedhetted, hogy"-ozókhoz képest. Utána viszont jó eséllyel fordulni fog a kocka, és neked sokkal jobb kapcsolatod lesz a lányoddal, mint a "tiltással nevelő" frakciónak...
2015. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem a felháborodást. Ugyan nekem 18 évesen volt először kapcsolatom, a legtöbb osztálytársamnak már általánosban, tehát 12-13 évesen. Ezek MIND annyiból álltak, hogy kézenfogva mászkáltak, meg elmentek fagyizni. Ha már valahol csók (=szájrapuszi) történt, az már hatalmas szenzáció volt....

Amúgy, tipikus kamasz, adj neki pár évet és lenyugszik, illetve neki is érdekes közös programokat találj ki, ne azt, hogy "csak úgy" veled foglalkozzon. Bár ilyen korban épp lehet hogy ciki anyuvl lenni, de próbáld meg, hátha valami őt érdeklő filmre elmenne veled a moziba, vagy hasonló.

2015. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Én sem értem, mi ez a közfelháborodás, mondom, a nagylányomnak is 13 évesen volt barátja, még mindig tart a kapcsolat már 9 éve, normális, jól tanuló, pedig hétköznap ő is "csavaroghatott", most mégis orvosin tanul és az ösztöndíjra hajt.
2015. nov. 18. 21:39
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező,senki nem mondta,hogy nem lesz rendes ember belőle,azért mert csavarog.Te panaszkodsz arról,hogy nem elég közeli a viszonyotok.Hogyan is lehetne,ha alig van otthon? Ha otthon van tanul,és azokkal a barátnőivel csetel,akikkel valami fontos infót meg kell osztani,aztán már ott is az este.Ha suli után hazamenne,aztán megtanulna,utána sokkal több ideje lenne,így rád is jutna ideje,nem csak a csetelésre.De ha évek alatt ezt szokta meg,akkor most csak belázadna,ha ezt a rendszert vezetnéd be.Nézd,eddig nem hiányoltad a beszélgetést,és ő ezt megszokta,ha mindig figyeltél volna rá,és érdeklődtél volna az ügyes-bajos dolgai után,akkor azt szokta volna meg,és azt igényelné most is,hogy ezeket veled beszélje meg.Én csak a saját lányomon tapasztalom ezt,16 lesz,de mindennap mesél a barátnőiről,a kis konfliktusaikról,vagy élményeikről,a barátjáról,a gondjairól,az örömeiről,a suliról,a tanárokról stb.Mert megszokta,hogy figyelve van rá,és érdekel amit mond.
2015. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!