Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el, hogy ne...

Hogyan mondjam el, hogy ne tegyenek meggondolatlan dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Idén kezdtem a középiskolát és egyre durvábban kezdtek el szekálni. Az elején nem érdekelt, mert gondoltam majdcsak abbahagyják, de egy idő után minden kezdett csak rosszabbra fordulni.

Az egész ott kezdődik, hogy alapból visszahúzódó vagyok és nem beszélek sokat olyanokkal, akiket nem ismerek. Szóval ezért váltam célponttá. Persze meg tudom védeni magam, ha kell, de csak rontottam a helyzeten mert most már azzal kezdtek el szekálni, hogy náci vagyok (apa részéről német vagyok).

Tudom, hogy szüleim hogy reagálnának rá és nem segítene rajtam de most érzem, hogy egyedül nem tudnám megoldani ezt a helyzetet.


15/f


2015. nov. 18. 18:40
 1/6 anonim válasza:
0%
Ugyanmár ez nem hallatszik olyan sulyosnak ird le részletessebben hogy még mit értesz szekálás allatt mert igy nem nagyon tudok segiteni...
2015. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hausmeister válasza:
92%

Olvass utána a dolognak (mobbing), és szólj egy olyan tanárodnak, akiben megbízol. Kötelességük segíteni. Jobb helyeken erre külön oktatást kapnak a tanárok, és osztályfőnöki órák sorát tartják erről, hogy pl. ha vkit így zrikálnak, azt a többieknek nem szabad tétlenül néznie, hanem le kell állítaniuk, és az elkövetőt biztosítaniuk a rosszallásukról - arról, hogy ha ilyet tesz, hamar ő fog egyedül maradni.

Mindez tehát elsősorban a tanárok feladata.

2015. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek buta, gyermekded megnyilvánulások, nyilván nem az osztály értelmesebbik fele tesz ilyen megjegyzéseket. te meg nyugodtan válaszolj, hogy Gauss, Leibniz, Goethe vagy Wagner stb. volt az egyik ősapád. Ha utánakeresel, biztosan találsz valakit, akire hivatkozhatsz.
2015. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hausmeister válasza:

Ja, ami még fontosabb, és talán félreérthető voltam: a megoldás csak közösségi szinten a tanárok feladata, de elsősorban Neked kell megvédened magad:


- Humorral (harsogó katonai vezényszavak: APPPTRETEN!!); - Goethe, Wagner, Mengele és Thor;

- Büszkeséggel;

- Önbizalommal (ha az kell hozzá, eljárhatsz bokszolni, karatézni - de bármilyen más sport is jó)

stbstb, ami a szívedből jön.


Jó az is, ha tanulmány/sportversenyen megmutatod, hogy értékes tagja vagy a közösségnek - akkor csak a legelvetemültebbek folytatják a kekeckedést, de azzal a többség már nem fog egyetérteni.


Ha látják, hogy határozottan lépsz fel, és nem hagyod magad KICSIT SEM lealacsonyítani, és nem depizel, sem más, általuk várt reakciót nem mutatsz, akkor megunják - Te pedig elkezdhetsz kiteljesedni (nem mintha ez azon múlna, hogy ők mennyire "hagynak", mert olyan nincs, akkor Thor kalapácsával sújtasz le rájuk).

2015. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hausmeister válasza:
Továbbá lehetőséged van úgy megtanulni németül, mint szinte senki másnak. (Lehet, hogy már most is kétnyelvű vagy.) Hát ezzel is lehet ám villogni a közösség érdekében, pl. sítáborban :)
2015. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tanárok feladata az oktatás és rend fenntartása az iskola területén.


Egy elhivatott tanár nyilván többet is akar tenni, de a tanár nyakába dedikálni ezt a feladatot hülyeség, főleg, hogy már szinte alig maradt jogkörük.


Az meg, hogy a szüleidnek neked kell elmondanod, hogy ne tegyenek meggondolatlan dolgokat elég abszurd.


De szerintem ha van egy csöpp eszük, nem fognak tenni az intelem nélkül is.

2015. nov. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!