Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak lebeszélni...

Miért akarnak lebeszélni erről anyáék?

Figyelt kérdés
'5 éves lány vagyok, és mindig is orvos szerettem volna lenni. Mostanra viszont rájöttem, hogy ahhoz én nem vagyok elég okos. Úgyhogy ápolónő szeretnék lenni. És anyáék próbálnak lebeszélni róla. Hiába mondom nekik, hogy nem itthon szeretnék, hanem valahol külföldön, pédául Németországban. Elmondják mindenkinek a családban, hogy nincs normális életcélom meg ilynek. Miért akarnak erről lebeszélni?
2015. nov. 20. 09:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És lenne még egy kérdésem. Ahhoz hogy ápolónő lehessek miből kell érettségizni?
2015. nov. 20. 09:29
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

orvosként többet keresel, kevesebb fizikai munkával és jobb időbeosztással, mint egy nővér.

de nyilván az egyetem csak keményebb, mert az 6ev +szakosodas..

te tudod, hogy mire mész, de én a helyedben bioszbol és kémiábol érettségiznék, beadnam 1.helyen orvosira, utana meg nővérnek.

bár ha nővér szeretnél lenni külföldön, akkor érdemes lenne ott tanulni inkább.

mindenképp a te dolgod, a te jövőd. a szüleid jót akarnak, valószínűleg látják /halljak hogy milyen helyzetben vannak az àpolòk. de abban nincs igazuk, hogy ez nem normális életcél... a nővér is nagyon szép hivatás. csak hidd el sokan megbanjak utólag, hogy nem orvosnak mentek, a fent leírt okok miatt

2015. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Olvasgass! [link]


Mellesleg ez a munka sehol a világon nincs megbecsülve. Németországban is csak innen nézve aranyélet,ott más a szitu.


Érettségizz le és tanulj nyelveket!

2015. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Mert a legszarabb meló a világon. Lehet, hogy a leghálásabb, meg stb, de ez az igazság. Gondolj bele, nem csak kedves emberekkel kell néha elcsevegned, esetleg segíteni az orvosnak, hanem betegeket kell kezelni. Attól függ milyen osztályra kerülsz, de szinte minden nap lesz valaki aki lehány, leszar, leköp, összevérez, stb. Gondolom az ilyen dolgok miatt akarnak megóvni ettől a helyzettől. (és nem írom le a túlóra, kevés fizetés indokokat, mert kiakarsz menni valahová külföldre és ott nyilván más)


Amúgy egy nővérnek is legalább annyit kell tanulnia, mint egy orvosnak, ha nem többet. Valamint jó fizikumúnak is lennie kell, hiszen ha fürdetni kell a betegeket neki kell emelgetni őket, vagy ha pelenkázni, ágyat húzni.


Arra nem térek ki mennyire sajnálom, hogy nem itthon akarsz élni, szíved joga. De nehogy azt hidd, hogy ott könnyebb lesz. Sőt sokkal nehezebb. Ha pedig képes vagy anyanyelvi szinten megtanulni a nyelvet, plusz a szakkifejezéseket, mert nem lesz aki súgjon neked magyarul, akkor szerintem igenis vagy olyan okos, hogy orvos legyél. Szerintem ne add fel ezt az álmod, és próbáld meg.

2015. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Én ugyan ezen dilemmáztam mint te.

Mindenképp eü-ben szerettem volna elhelyezkedni, de semmiképp sem ápolóként(ennek csak annyi a háttértörténete, hogy nagyapám lebetegedett és idegőrlő volt az a pár év amit otthon töltött és úgy voltam vele, ha saját családtaggal nem bírom akkor idegennel meg végképp nem fog menni).

Mondjuk nálam az orvosi szóba se jöhetett, mert ahhoz elég gyenge tanuló vagyok, pedig amúgy érdekelne, de ennyi még édes kevés.


Úgyhogy kellett valami köztes megoldás. Így lettem orvos mellett asszisztens(képalkotós okj-ra jártam, most pedig főiskolára, hogy magasabban legyek kvalifikálva). Így segítek is az emberek gyógyulásában, de futószalag jellegű az ellátás és igazából soha többet nem fogom látni azt az embert, kivéve ha rendszeresen jár oda.


így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

2015. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Mert ápolónőnek lenni nagyon kemény munka. Fizikailag is, a beosztás is (akár állami, akár magán szektorban), és lelkileg is (ha emberségesen csinálod).

Orvosként nem csak jobb a beosztás és a fizetés (a fizikai megterhelés ott talán még nagyobb, ha az ügyeleti rendszerre gondolunk, de legalább a pályán való előrehaladással csökken, és szakiránytól is függ), de ha úgy alakul, az egészségügyön kívül is el tudsz vele helyezkedni (pl. gyógyszeriparban - ott látod, tényleg nagyon jól lehet keresni)

Ezzel nem akarlak "rábeszélni", félre ne érts, semmi pénzért nem mennék el orvosira! Csak abból próbáltam szemezgetni, miért akarhatnak lebeszélni a tervedről a szüleid. Persze neked kell tudnod, mit bírsz el és mit nem. És legfőképp mit akarsz és mit nem.

2015. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha már egészségügy,miért nem mentőtiszt,gyógytornász,fizikoterapeuta,...?
2015. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
A mi orvos ismerősünk mindig azt mondta, hogy az orvosi egyetemet a legkönnyebb elvégezni, mert ahhoz nem kell ész, csak be kell magolni mindent. A két testvére közüll az egyik vegyésznek ment, a másik francia szakos tanárnak, tehát volt összehasonlítási alapja ahhoz, hogy melyik egyetemen mennyit kell tanulni. Persze némi túlzás lehet a dologban, de ne az "okosságon" mérd le saját képességeidet. Nyilvánvalóan biológiából és kémiából kell jónak lenni és ma már az idegen nyelv tudása is ugyanannyit számít.
2015. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
A testvérem orvos akart lenni, aztán nővér lett, és nagyon megviselte még úgy is, hogy megvoltak hozzá az adottságai, testileg és lelkileg is bírta a strapát. Aztán gyógymasszőr képzést végzett, és ez sokkal jobban tetszik neki, szereti csinálni, és jól is keres vele. Ez nem érdekelne esetleg?
2015. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt tanácsolnám, gondolkozz el más egészségügyi területeken is, pl. a gyógytornász is egyre menőbb, és az első három év után (kötelező gyakorlat, addig nem önállósulhatsz) elég jól fizet is.
2015. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!