Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan javítsam ki anyámmal a...

Hogyan javítsam ki anyámmal a viszonyt, hogy ismét jó kapcsolatom legyen vele?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már tavaly év eleje óta lett ilyen a viszonyunk, és azóta csak változatlan. Rólam tudni kell, hogy sokáig nagyon jó tanuló voltam, ám tavaly nem annyira, de valamennyire rosszabb lett az átlagom és azóta szintén nem javult annyira, ez is az egyik ok, hogy anyám pipás rám.

Továbbá 17 éves vagyok (jövő tanévben érettségizek) de ő folyamatosan leszid amiatt hogy még mennyire komolytalan vagyok és nem törődöm mással csak saját magammal. Elhiszem h van még hova érnem de én ezt egy kicsit túlzásnak veszem. Meg sokszor szerinte tiszteletlen meg "igazi kamasz" vagyok, holott egyáltalán nem dohányzom, nem iszom és próbálom kerülni a rossz társaságokat.

Még azt is a szemem elé veti, hogy ahányszor hazajövök max köszönni jövök le oszt nem is foglalkozom a családdal, bezzeg a húgom állandóan ott van mellette és ő mindig elmondja a napi élményeit, valamint tudni kell, hogy anyámnak olyan munkája van, h kéthetente 1 hétvégi napot is rá kell szánnia mert akkor ügyeletes és ezáltal nincs otthon és akkor is valamennyire sértőn veszi, ha mondjuk nem érdeklődőm telefonon keresztül utána, vagy ha netán én felhívnám akkor max 2 percig beszélünk egymással.


Azért időnként leül velem beszélni amiatt és szinte mindig megemlíti, hogy én már egyáltalán nem vagyok az aki voltam, valamint már nem is szeret(!!) és bízik bennem igazán, mert az elmúlt közel 2 évben annyira leírtam magamat előtte, hogy még ha meg is változok, már nem fog úgy odalenni értem ahogy kiskoromban. :(


Ez azért eléggé fáj nekem és végtelenül elkeserít. ;(

Éppen ezért azt szeretném, ha az újév kezdetétől ismét olyan lenne a kapcsolatunk mint régen (anyám régen tényleg nagyon szeretett) és igyekszem ezért mindent megtenni. A fő célom az, hogy kijavítsam a rossz tanulmányi eredményemet valamint igyekszem már igazi nagygyerekként viselkedni, hisz jövőre már 18 vok.

De ti miket ajánlotok még? Volt valaki anno hasonló cipőben? Ha igen, hogy sikerült ezt végül megoldani?


Fontos, ha tudnátok segíteni, mert így csak még jobban eltávolítom magamat anyámtól és a vége az lesz, h amint önálló életem lesz rögtön megszakítja velem a kapcsolatot vagy akár ki is tagadna engem, ami nagyon elkeserítene!!


Előre is köszönöm!



2015. nov. 21. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy azt mondta már nem szeret, a szemembe megszűnt volna anya lenni. Én biztos nem tepernék érte. Neked is felesleges.
2015. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem azt mondta h nem szeret, hanem azt h jobban orulne, ha en a regi enem lennek.

Tudom h nekem is sokat kell valtoznom de fontos h mellettem legyen valaki!

2015. nov. 21. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!