Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez most nekem tűnik képmutatás...

Ez most nekem tűnik képmutatásnak?

Figyelt kérdés
A közeli szakközépiskolában tanulok, informatikát. Az az igazság, hogy nem ide akartam menni, de anyám nem hagyott más választást. Akármelyik iskolát mondtam, mindig az volt, hogy te azt úgyse bírnád, meg te nem bírnád a kollégiumot. Mikor mondtam, hogy akkor is meg szeretném próbálni a kollégiumot, az volt, hogy akkor intézzem el, ahogy akarom. Itthon persze mindenkinek azt van mondva, hogy én nem akartam kollégista lenni, meg azt kell mondani mindenkinek a rokonságban, hogy tetszik az iskola és szeretek oda járni, holott egyáltalán nem érzem magam jól. De anyám mindig azt mondogatja, hogy jó iskola az, meg majd megszokom.

2015. nov. 23. 12:01
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:
75%
Ez képmutatás. Mondd az igazat a rokonoknak!
2015. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Miből gondolta anyukád, hogy nem bírnád? Ha nem érdekel az informatika, miért mentél bele? Így semmi értelme.

Nem tudsz váltani, és átjelentkezni oda, ahová járni szeretnél?

2015. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Marhára nem lehetsz egy határozott ember, sem kitartó. Nyilván anyukád neked jót akar, csak nagyon rosszul csinálja. Gondolom nem akarta, hogy túl erős suliba menj, vagy magadra legyél utalva egy kollégiumban, nyilván ő jobban ismer és tudja a határaidat.

Egyébként szerintem nagyon jó, hogy informatikát tanulsz, a középiskola nem a világvége, csináld végig, utána meg tanulj azt, amit akarsz. Hülyeség lenne most újra a nulláról kezdened. Addig talán még alakulhat is a véleményed, vagy megtetszik más is, viszont a rokonok előtt én őszintén elmondanám, hogy anyám döntése a suli és hogy nem volt ellenedre a kolesz, ő féltett tőle nagyon.

2015. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és beszéld meg anyukáddal, hogy ne ő döntsön helyetted mindenben, mert ez a te életed.
2015. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A két bátyámat elengedte kollégiumba, engem nem. Egyébként a másik iskolában is informatikusnak tanultam volna, csak ott nyelvi előkészítőre jelentkeztem. Sokszor azon gondolkodok, hogy lehet, hogy azért nem engedett el, mert én lány vagyok és nagyon félt?
2015. nov. 23. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
valószínűleg az a helyzet, igen, hogy amiatt nem engedett el, hogy lány vagy. a középiskola egyébként nem sokat számít, a lényeg, hogy egyetemre olyan helyre menjél, ahova tényleg szeretnél. tanulj a mostani tapasztalatodból, és akkor ne hagyd eltántorítani magad.
2015. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!