Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ordítozással fejezi ki...

Miért ordítozással fejezi ki apám az aggódását? Hogy kezeljem? (25/N)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már jó pár hónapja nem tudok normálisan enni, ami azt jelenti, hogy kávén, teán és kenyéren kívül mást nem eszem, mert nem kívánok mást és ha erőltetem, rosszul leszek.

Munkanélküli vagyok, 1 éve itthon élek, anyagilag kiszolgáltatva a szüleimnek és ez, illetve a jövőm miatti aggódás felőrli az idegeimet.

Apám pedig az egészségem miatt aggódik, kiabálva magyarázza, hogy mi fog történni a testemmel, ha ezt így folytatom.

Tisztában vagyok vele én is, de úgy érzem a probléma nagyobb, mint én és képtelen vagyok kilépni ebből.

Egy ideig bőgve elviseltem, ahogy üvöltözik, de néha kirohanok és visszaüvöltözök.

Anyám meg semmit se szól, ő nem úgy aggódik, hogy engem okol azért mert nem tudok enni. Apám meg mintha nem fogná fel, hogy nem olyan könnyű harcolni az állandó gyomorideg, pánikolás meg más ideggörcs ellen, mintha csak egyet kéne csettintenem és elmulaszthatnám.



2015. nov. 24. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el orvoshoz?
2015. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tunik ugy, mintha barmit tennel a javulasod erdekeben, ertheto a szuleid aggodasa, a viselkedesuk arra vall, hogy teljesen tehetetlennek erzik maguk, mikozben vegignezik, ahogz tonkremesz. Ezt egy szulonek sem konnyu atelni.


Ennyire aggodni nem csak, hogy nem egeszseges, de egyaltalan nem is normalis. Menj el orvoshoz, egyedul lathatoan nem tudsz ezzel megbirkozni.. De ha nem teszel semmit, magatol sem fog am megoldodni. Amennyiben nem szeretned ilyen (es egyre rosszabb) allapotban tolteni az eleted, vagy legalabbis az egesz fiatalkorod, igenis kelj fel es kerj segitseget.

2015. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy koplalsz.Nem lesz jobb tőle senkinek.Még nagyon fiatal vagy és szerencsére ott vannak a szüleid, akik tudnak még segíteni valahogy. De már maga a tudat is erőt adhat, hogy egyáltalán vannak.

Most nekem sincs munkám.Szánalmas 22.000 Ft-os segéllyel akarják kiszúrni a szemem, ami a rezsimnek a felét sem fedezi, adósságaim vannak, amiket örököltem, és még ennem is kellene.a szüleim már nem élnek, csak egy lányom van, szerencsére ő nagyon ügyes, van állása, tud segíteni, de tőle sem várhatom el.Próbálok minden nap csak az aznapra koncentrálni és örülni annak, hogy aznap még megvan ami kell.Én is még viszonylag fiatal vagyok, majd csak kialakul valami.Próbálok törekedni, bár ebben a fos országban baromi nehéz.Szégyelljék magukat azok a férgek,, akik idejuttatták azt a sok embert!

2015. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És milyen megoldást próbáltál találni? Mert nekem a lírásodból az jött le, hogy sajnálod magad, semmi mást. Még jó, hogy édesapád ki van akadva, mert a lánya gyakorlatilag megöli magát.
2015. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk 25 évesen ne úgy viselkedj, mint egy 15 éves. Munkanélküli vagy, na és. Sokan azok, emiatt nem kell hisztizni. Keress munkát, ha nem válogatsz, fogsz találni.
2015. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A munakenélküliség felőrli az ember idegeit, ez tény. Erre van pszichológus vagy pszichiáter, orvos és nyugtató, az antidepresszáns. (Nem lesz tőle bajod, ha egy ideig szeded.)


Egyébként éppen ők a legnagyobb okai - a gazdasági helyeztt mellett - annak, hogy nem mersz önállóan élni és lépni. Olyan nagyon fiatal vagy! Miért nem mégy ki egypár évre külföldre? Jót tenne - MINDEN szempontból.

2015. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os voltam: a szüleid szó lemaradt, bocsi (ők az okai).
2015. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!