Anyám idegbeteg?

Figyelt kérdés

- Süssek almás pitét. Oké, de megkértem, hogy had váltsak receptet a régi helyett (ami borzalmas). Megcsináltam, minden családtag (akik nem tudtak a cseréről) halálra dicsérték, hogy nagyon finom. 1 héttel később anyám ordított velem, hogy a régebbiből csináljam, mert a múltkori pocsék volt. Titokban csak azért is az új receptből sütöttem és miután megkóstolta (100x elismételve, hogy ez mennyivel jobb) bevallottam neki a cserét. Nem hitt nekem elsőre, utána szemét csaló lettem.

- Süssek kalácsot dédnagyim receptje alapján, amit a padláson talált. Hiába bizonygattam, hogy 1 kiló liszt (+ egyéb száraz hozzávalók) nem fog összeállni 1 tojássárgával és 1 dl tejjel, nem hitt nekem, végig mellettem állt és nézte, hogy ne csaljak (múltkoriból kiindulva). Mikor nem állt össze kijelentette, hogy én rontottam el, ő megcsinálja, takarodjak onnan. Gyilkos keménységű lett (én hibám).

- Mit tanultunk a suliban? Elmondom. Olyan nincs is, ő megélt X évet, sose hallott róla. Biztos nem figyeltem órán, ezért hordok össze hülyeségeket. Ordítás: semmire se fogom vinni így.

- Ma reggel is: kimegyek a konyhába megkérdezni, hogy miben segíthetek? Főzésben nem, jó. Kimossak egy adagot? Nem, ő jövő héten akar mosni. Ettől függetlenül betett egy adagot, teregetni se teregethettem. Pár perce sírva-üvöltve jött be a szobámba, hogy semmiben se segítek, sz@rok rá. Kérdezés nélkül meg nem állok neki semminek, mert már abból is vita volt.

És a többi...


Lassan nem merek a közelében sem lenni, mert minden az én hibám, én vagyok a borzalmas.


Volt már valaki ilyen esetben? Hogyan oldódott ez meg?


2015. nov. 29. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

egyébként én is hobbi szinten sütök és főzök férfi létemre, de volt már belőle atrocitás mikor eltértem a jól bevált családi recepttől.

mondtam anyámnak, ha nem ízlik ne egyél belőle ennyi.

10-ből 9 ember dicsérte, mert valóban finom volt, egyedül ő tette a cinikus megjegyzéseket, mondtam neki akkor dobd a kutyának ha nem kell, ő biztos jobban fog örülni neki mint te :D

na mind1, a kérdésre válaszolva, anyádnak komoly pszichés gondjai lehetnek, ha rajtad vezeti le a feszkót.

valami stressz állhat a háttérben, munkahelyi vagy családi.

előbb derítsd ki mi a probléma eredete, mert így a fene tudja miért viselkedik ilyen agyament módon.

2015. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg klimax? De biztos, hogy valami komoly probléma áll a háttérben, segítséget kéne kérnie. Vagy kérned.
2015. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szanax...

nincs depressziója vagy valami egyéb pszichés betegsége?

esetleg nem érzi magát biztonságban, stresszes vagy rossz gyerekkora volt.

2015. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Költözz el otthonról, ez elviselhetetlennek hangzik.
2015. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele beszélni. De szépen mond, ne vegye támadásnak. Meséld el neki, amit itt leírtál. Mond el hogy hogy érzel, és kérdezd meg, hogy mi a baj.
2015. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem javítható..vagy tűrj, vagy költözz...jobb soha nem lesz...sőt..

..később is profin fogja keseríteni az életed.

Le kell szakadni róla, elköltözni, és nem hívogatni....ha reklamál, akkor kell mondani, hogy kibírhatatlan..

2015. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján igen, idegbeteg.
2015. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Ez még semmi, ettől csak rosszabb lesz. A nők megöregednek, megcsúnyulnak és önző házisárkány lesz mindegyik. Nem vicc! Menekülj. Míg kedves az életed. Különben megnyomorít. Én egy ideig próbáltam szépen, s majd aztán csúnyábban is megfogalmazni hasonló tulajdonságokkal rendelkező szülémnek elmagyarázni a dolgokat, megbeszélni, ...de fel kellett adnom. Nem ment.
2015. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy öregszik,gondolom nem bírja el az egója,hogy egy fiatalabb nő lehet nála ügyesebb a konyhában. Nekem már a szakács végzettségem is megvolt,mikor anyám minden áron be akarta bizonyítani,hogy a gyümölcslevest jól meg kell sózni,úgyhogy a tejszínes,vaníliás,citromos barackkrémlevesembe mikor kimentem gyorsan beledobott vagy két evőkanálnyi sót....mert csak azért is neki legyen igaza. Amit tapasztaltál sajnos nem egyedi eset, nálam megoldódott úgy,hogy elköltöztem. Míg vele élsz,szerintem nyugodtan állj ki magadért. Nem kell durván, vagy kiabálva,csak szépen nyugodtan magyarázd el neki,hogy amit csinál,az nagyon sértő. Mondjuk nem biztos,hogy elsőre megérti...
2015. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom olvasd el a mérgező szülők című könyvet. Rengeteg egyezést fogsz találni anyukádra. Am az enyém is hasonló, szerencsére már eltudtam költözni.
2015. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!