Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így nagyon ciki az életem, a...

Így nagyon ciki az életem, a terveim? Élősködök csak a családomon?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, most fogok diplomázni alapképzésen. És ezek után szeretnék még menni mesterképzésre, lehet nem is egyre. Zavar, hogy ez ilyen "öregen" csinálom, más 24 évesen már lediplomázott és dolgozik.

Én meg csak most jöttem rá, hogy mit akarok, mit kéne csinálnom. Egész gyerekkorom óta volt egy mentális betegségem, ami miatt alig tudtam leérettségizni, most fizetős szakon vagyok. Eljártam pszichiáterhez, nagyjából meggyógyultam.

Szeretem a mostani szakomat, jól megy, vannak vele terveim, csak úgy érzem, mindennel elkéstem, és még a szüleim nyakán élek. Most diákmunkázok, de abból nem tudom eltartani magam, a szüleim támogatnak. Illik ennyi idősen még számítani rájuk, vagy hagyjam inkább a továbbtanulási terveket? Nem indul egyik sem levelezőn, és elég tanulósak, nem fogom tudni eltartani magam.



2015. dec. 1. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokaktól meg fogod kapni, hogy igen, ciki, de én nem így gondolom. Egyfelől van fogalmam a mentális, pszichiátriai betegségekről, és tudom, hogy azokból így felállni nem kis teljesítmény. Másfelől meg van ilyen, hogy az ember nem a mások által elvárt életkorban jön rá, hogy mit is szeretne csinálni.

A legfontosabb azonban az: a szüleid mit mondanak? Tudnak támogatni, és hajlandóak is? Beszéltél már velük erről?

2015. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Jaj ugyan már, jobb későn, mint soha. Én 27 évesen kaptam kézhez a diplomámat, mert 18 évesen semmi fogalmam nem volt róla, hogy mit szeretnék kezdeni magammal, úgyhogy nem is mentem egyetemre, inkább elmentem dolgozni. Utána kisbabám született, és utána sikerült kitalálnom, hogy mi lenne a nekem való. Elvégeztem, imádtam a szakomat, és most imádok a szakmámban dolgozni is. Nem érdekel, hogy esetleg akad olyan, aki szerint előbb kellett volna diplomát szereznem, nekem ez volt a tökéletes sorrend. Egyébként 29 vagyok, és most fogok jelentkezni még egy alapképzésre, mert a munkámban jól tudnám párosítani a meglévő végzettségemmel. Igaz, ezt már levelezőn fogom csinálni, de látod, bármikor lehet tanulni. Ha belegondolok, anyám ötvenöt éves, és még most is tanul, van már két diplomája, most szerzett szakvizsgát, és folyamatosan képzi magát tovább. De apám szintén ugyanez, csak ő most éppen nem tanul, de amúgy nekem a lehető legtermészetesebb volt gyerekkoromban, hogy a szüleim időről időre vizsgázni mennek, vagy államvizsgára készülnek, szakdolgozatot írnak (jó, az utóbbit nyilván nem olyan gyakran tették, de vizsgázni sokat járkáltak, emlékszem, egyszer be is szóltam anyukámnak, hogy hogy lehet egy hármasnak örülni, amikor engem lecseszne egy ilyenért, aztán mondta, hogy ő volt az egyetlen, aki nem egyest kapott :D ).
2015. dec. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen mentem egyetemre, szóval szerintem semmi gáz nincs benne :) A mentális betegségekről nem tehetsz, élvezd, hogy jobban vagy. Esetleg ha tudsz valami olyan melót, amit mellette tudsz csinálni otthon, az jól jön, én így tanultam.

Egyébként az, hogy számíthatsz a szüleidre, főleg azoknak nem fog tetszeni, akik nem számíthatnak a sajátjukra, de őket meg inkább sajnálni kell.

2015. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem gáz. aki pl orvosnak tanul,ès szakosodik tovább, az gyakran 27-28eves koraig tanul,ugy hogy egybol ment egyetemre..nem vagy egyedul ezzel a gonddal. ha nagyon terhesnek erzed ezt a helyzetet,akkor menj el dolgozni alapdiploma után 1-2 évet, rakj fèlre penzt,es kezdd el a mestert.de a szuleiddel beszeld meg,hogy nem zavarja -e őket, ha egybol kezded a mestert
2015. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor élősködnél, ha nem tennél semmit, csak naphosszat heverésznél az ágyon. Ennél-innál-aludnál és magad egy gazszálat sem tennél keresztbe - mindezt úgy, hogy testileg és lelkileg munkaképes vagy.


És miről beszélsz, hogy 24 évesen öreg vagy? Ha most kezdenéd az egyemetet alap szinten elsőévesként, akkor SEM volnál öreg!


Soha ne add fel az álmaidat. És na hagyd, hogy bárki más eltapossa az álmaidat. Később nagyon nagy árat kell érte fizetni.

2015. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Csak a legfontosabb nem derült ki. A szüleidnek ez teher? Anyagi gondokat okoz? Ha igen, akkor élősködés. És ilyen esetben lehet dolgozni és mellette levelezőn tanulni.

Ha ez a szüleidnek nem okoz gondot, akkor biztosan örömmel támogatnak és örülnek, hogy megtaláltad az utad.

2015. dec. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok, végzős alapképzésben, úgyhogy azt hiszem teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Én levelező szakon végzem a sulit, mert kifejezetten szeretek dolgozni és szeretem ha pörög az életem. (Na meg nyilván a pénzt is :D) Egyáltalán nem "gáz" amit csinálsz, elkésni meg akkor késel el vele, ha 40 évesen majd megbánod hogy nem végeztél el egy olyan szakot, amit szerettél volna.
2015. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több olyan évfolyamtársam is volt, akinek későn jött meg az esze. És tiszteltük őket, mert jobb későn mint soha! Ha a szüleid bírják anyagilag a támogatásodat, akkor csináld ezerrel!
2015. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Én tuti nem bírnám így... Isten ments. Már 16 éves korom óta anyagilag független vagyok és nekem ez a normális. De ha neked így jó, akkor így, a te dolgod.
2015. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel beteg vagy, szerintem nem durva, ha csúszol 1-2 évet a diplomaszerzéssel, egészségesekkel is megesik.

A szüleid is ha normálisak, biztos segíteni akarnak, hogy a lehető legjobb végzettséged legyen, mert neked nehezebb lesz a munkaerőpiacon, mint egy átlag embernek, és ugye az átlagnak se könnyű elhelyezkednie.

2015. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!