Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nagyon ciki? Tényleg egy...

Ez nagyon ciki? Tényleg egy szégyen a családom? Az összes ismerős, rokon csak bánt, megjegyzéseket tesz, főleg engem.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, feleségem 27, anyum 45, nekem van egy 6 éves lányom meg egy 4 és fél éves fiam, anyukám meg nem rég szülte meg a húgomat (2 hónapos), a gyerek apja meg lelépett, én meg családostul beköltöztem anyum házába, ami elég nagy minannyiunknak. És mi is (főleg én) besegítünk neki a gyereknevelésben, mert a szülés megviselte, már nem túl fiatal a babázáshoz és egyedül maradt. Már jóideje kapjuk mindenfelöl a rosszindulatú megjegyzéseket egy csomó embertől, akik ezeket kifogásolják:

- A feleségem öregebb, mint én

- Miért lettem szinte gyerekként apa

- Miért van egynél több gyerekem

- Anyu miért szült ilyen idősen

- Nem vagyunk normálisak, amiért az én gyerekeim nagyobbak a saját testvéremnél

- Egészségtelen módon lakunk együtt anyuval és a húgommal, olyan mintha nekem nem is egy, hanem két feleségem lenne


Szóval ezeket említik fel mindig nekünk, nagyon durva megfogalmazásokban is! Mit tegyünk? Igazuk van egyáltalán vagy tényleg egy nagy szégyen a családom, ahogy mondják? :(

Én mindent megteszek, amit tudok, továbbtanultam, szabadidőmet a családommal töltöm, ha végeztem a tanulmányaimmal, dolgozni fogok.



2015. júl. 30. 22:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
És ameddig te jól érzed magad a feleségeddel és édesanyáddal békében éltek, hol fáj másnak a hülye beszéde?! A te gyerekeid nagyobbak maradnak a hugodnál, le fogod tagadni őket vagy mi? És kinek mi köze a feleséged korához?...Érdekes vagy hogy meghallgatod ezeked a szerencsétlen beszédeket, szomorú hogy hagyod magad befolyásolni. minek nősültél akkor egyáltalán.
2015. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%

nagyon sok furcsaság van ma már a világban. tény, hogy a ti esetetek sem hétköznapi, de ennyire rosszindulatúan reagálni az is túlzás.

próbáljátok nem felvenni a gorombáskodást és éljétek az életeteket.

2015. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
84%

Ki tartja el a 6 tagú családot?Beszálltok a feleségeddel a költségekbe?


Amúgy senkinek semmi beleszólása abba hogy ti mikor és miért vállaltatok gyereket,meg ki kinél idősebb!Akinek nem tetszik forduljon sarkon,nem kötelező beszélgetni ha csak szidni meg bántani tudnak titeket!!!

2015. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Persze, nem egy megszokott felállás, de kis helyen az emberek mindenkit megnéznek és kibeszélnek. Ez egy nagyon rossz szokás :D
2015. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz velük.
2015. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
80%

Nekünk is nagyon nehéz volt a helyzet, Anyu 38 évesen szült engem, utána szétmentek a szüleim. 5 éves voltam amikor a nevelőapukámmal összeházasodtak, ő akkor 21. Elképzelheted mennyi rosszindulatú megjegyzést kaptunk, és hiába élünk Pesten, így is az egész környék erről beszélt. De egy fél év múlva már nem volt téma, és persze azóta is ferde szemmel néznek néha ránk, de 16 év boldog házasság után *******.. :D

Hidd el, nem kell a hülyékkel foglalkozni! Kívánom, hogy minden hamar rendbe jöjjön nálatok is, és gratulálok Anyukádnak a babához!

2015. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%
Az ilyen fiúkat, mint te, itt vidéken kakasnak hívjuk. Egy egész tyúkol meg a csibék felett uralkodik. :D
2015. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
83%

Megnyutathatlak hogy egy egyátalán nem ciki!

Mindenki a maga táján sepregessen! :)

2015. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Meg kell mondani egyszer udvarias, de határozott hangon, hogy senkinek semmi köze hozzá, úgyhogy "pofa be":S - ha nem veszik a lapot, akkor "nem annyira udvariasan" is...


Nekem sincs semmi közöm hozzá, de ha már így rákérdeztél, tételesen a szubjektív véleményem:

- 3 év korkülönbség nem számít

- 18 évesen lettél apa, a te döntésed. Ha jó apa vagy, senki nem szólhat egy szót sem, sőt, én inkább becsülendőnek tartom a hozzáállásod.

- Röhej, nehogy más szabja meg, hány évesen hány gyereked legyen! Mi lenne, ha a feleséged 3-as ikreket szült volna?:)

- Anyukád valóban későn vállalt még egy gyereket, én nem tenném, de felnőtt nő, az ő felelőssége, az ő élete, senkinek nincs beleszólása.

- Ilyen is van:) Nem szokványos, de anyukád nem szülte volna meg a testvéred csak azért, mert neked már vannak gyerekeid? Vagy mégis, hogy gondolják ezt???

- A családi összetartás nagyon nagy dolog, főleg a mai világban, az én szememben ez is inkább becsülendő dolog.

2015. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem igazuk van, csak magadra vethetsz. Ha 17 évesen volt annyi eszed, hogy dugj, aztán rá két év múlva még egy gyerek, akkor annyi eszednek is lennie kellett volna, hogy erre előre gondolsz. A másik hibás meg anyukád, aki egy ember nyakára próbált ennyi idősen szülni, de annak volt esze, és odhagyta a rossz asszonyt.
2015. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!