Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan szülőktől kérdeznék...

Olyan szülőktől kérdeznék akiknek 20-30 év közötti lányuk van, a gyermeketek gondolkodik már gyermekvállaláson?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, az elmúlt 2 hétben volt esély arra hogy babát várok, végül kiderült hogy nem. Bepánikoltam,még nem tervezek gyermeket. A kérdésem az lenne, hogy a 20-30 év közötti nők mennyire tervezgetik a gyermekvállalást?

Nekem eszembe jutott hogy ott az egyetem,a munkahely,saját lakásról tervek stb...


2015. dec. 5. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet, hogy ezt inkább az érintettektől kéne megkérdezned? :) Én 30 éves vagyok két gyerekkel, a legtöbb hasonló korú barátnőmnek már van gyereke, a sógornőm első gyereke a 27. szülinapja táján fog megszületni.

Egyébként nem mindegy, hogy a megadott kategóriában hány éves a nő, 20 évesen még kevesen vannak felkészülve a gyerekvállalásra, 30 évesen azért a többség már igen.

2015. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Tervezgették. De előbb karrier,később gyerek.

Egyiknél nem jön össze, másiknál több év után jött egy tündi-bündi, karrier tervek nélkül, és "elfelejtette" bevenni a tablettát. Kapcsolat vége, új apajelölt meg nincs.

Félek, kifutnak az időből, mert azért nem tartom annyira normális dolognak, hogy a nők közel 40 éves korukban szülnek. De kussolok, csak akkor beszélünk róla, ha ők hozzák fel.

2015. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Én nem akarok gyereket,de ha akarnék is,35 alatt biztos nem vállalnék.

Szerintem kb az az a kor,amikorra kialakul egy biztos egzisztencia.


Ilyen "majd lesz valahogy"-ra sosem alapoztam.


27 vagyok.

2015. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
34 vagyok, de körülöttem csak mostanában kezdenek születni a gyerekek, 30 alatt senki nem vállalt, karriert is kell építeni, egy-két diplomát megszerezni. Szerintem ráérsz, de az mondjuk tény, hogy egyre nagyobb az esélye, hogy egészségügyi gondjaid adódnak, amik nehezítik a teherbeesést, nekem 31 évesen lett két miómám, később pajzsmirigy gondok, mindkettő nehezíti a teherbeesést. Szóval tisztán biológiai szempontokat nézve 25-30 között a legjobb szülni.
2015. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Első generációs értelmiségi vagyok (a szüleim esztergályos és tanár), de nem volt felém ilyen elvárás sosem. Egy BA-t és két Msc-t csináltam. Dolgoztam. A PhD-m befejezése után ismertem meg a férjem, rá 1,5 évre kisbabát várok. A munkahelyemre (állami szféra) nem mehetek vissza gyed után, de nem is számítottam másra:) Lakása van a férjemnek, de kiadtuk és abba az albiba szülöm a kicsit, ahol 6 éve lakom/lakunk.


28N

2015. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

5-ös, a tanár az szerinted mi?! Szakmunkás?! Értelmiségi létedre elég gáz, hogy nem vagy tisztában a fogalmakkal :D


Kérdező, 26 vagyok, és egyáltalán nem tervezek szülni.

2015. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

2 munkahelyem van,mellettük estin tanulok,párom is van aki főállásban dolgozik,de abszolult nem szeretnék gyekereket,nem érzem magam olyannak,sőt nem vagyok olyan aki meglát 1 kisbabát(legyen az ismerös,családtag),hogy elolvadok tőle!Aranyos,cuki de ennyi..semmi olyanra nem vágyok, h nekem is kell,meg had babusgassam! 35.előtt nem tervezek gyekeret,ha becsuszna akkor igen megtartanám,de testvére nem lenne!

26/N

2015. dec. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
24 éves vagyok, párommal számolgattuk, hogy mit szeretnénk még csinálni, hova akarunk eljutni, mennyi pénzt tudunk félretenni, és kb 32-34 éves koromra fogunk eljutni oda, hogy rendben, megvan minden, kipróbáltunk mindent, jöhet a gyerek. De őszintén szólva egyikünk se nagy gyerekpárti, elképzelhető hogy egyáltalán nem is fogjuk vállalni ezt. Szóval, jelen pillanatban abszolut nem tervezünk ilyesmit, sőt, engem inkább elborzaszt a téma, nem vagyok még kész erre. Jobban foglalkoztat a munkám, a tanulmányaim, a karrierem és a párom. Ő is így van ezzel. 24/N
2015. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi tervezzük. Nincs saját lakásunk, most végzem a második mesterimet, terápiás képzésre járok, a férjem most végezte el az orvosit. Ha arra várnánk, hogy legyen házunk és akkora jövedelmünk, amekkorát megálmodtunk, akkor még legalább 10 évet kellene várnunk, vagy kitudja. De az évek rohannak, nem akarok nyugdíjas lenni a gyermekem ballagásán és látni szeretném és játszani szeretnék az unokáimmal. Úgyhogy amint lesz egy annyi megtakarításunk, hogy biztonságban érezzük magunkat belevágunk a baba projektbe.


25-N

2015. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes,hogy mindenki olyan le lett pontozva,akik nem terveznek babát abszolult vagy csak évek multán!!
2015. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!