Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt, hogy aki...

Miért mondják azt, hogy aki nem akar gyereket, majd öreg korára megbánja, mert egyedül marad?

Figyelt kérdés
Most nem azért, de én rengeteg olyan idős embert ismerek a környezetemben, akinek s.zarnak a fejére a gyerekei, mivel azoknak is megvan már a saját életük (gyerekük), max. nagynéha meglátogatják, sőt lehet még ritkábban mert külföldön vannak. De olyanról is tudok akit bevágtak az idősek otthonába holott több gyereke is van. Szóval aki ezt állítja, miért hiszi azt, hogy a gyerek garancia arra, hogy majd öreg korára nem lesz egyedül? Életszerűbb az, hogy összejön két idős ember, és élvezik az életet együtt (gyerek nélkül is).
2015. dec. 7. 11:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%

Apukám egy öregotthon vezetője és sokszor járok át hozzá,sok néni ismer már és mindig azt mondták nekem,hogy nagyon megbánták azt,hogy megházasodtak.Van akit igen a gyerekei soha nem látogatnak,de ő folyton róluk beszél.

Nekem a rokonaim is azt mondták,hogy soha ne házasodjak meg,egyedül anyukám nem mondott még ilyet,de én nem is értem,hisz apukám nem egy minta ember..A gyerekvállalás meg egy olyan dolog,hogy 50-50% valakiben akkora az ösztön,hogy egyedül is felnevelné csak legyen,és neki ez örömet okoz.Bár én nem értem meg őket,de hát ez van,úgyhogy fogalmam sincs miért olyan fontos egy gyerek,szerintem semmi értelme,nem is szeretem őket,nyűg,teher stb.

Ja és én se gyereket se férjet nem akarok :D

2015. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
86%

Óriási önzőség azért gyereket szülni, hogy majd öreg korunkra valaki gondoskodjon rólunk.

A gyerekvállalásnak ennél elvileg több oka kellene, hogy legyen. Ha valaki azt mondja, egyszerűen csak vágyik a gyerekre, még az is több ennél.

Úgyhogy mondhat akárki akármit, ez a megbánod, mert öregségedre egyedül maradsz szöveg csak rosszindulatú, buta piszkálódás.

Mindenki maga érzi, hogy akar-e gyereket.

2015. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%

Egész eddigi életemben szerencsés voltam, mert nagyon sok szeretet kaptam, és nem csak azért, mert valakinek muszájból vagy vérségi kapcsolatból szeretnie kellett...

Ettől visszataszítóbb dolgot hallani egy szülőtől, hogy azért van gyereke, hogy ne maradjon magára öreg korában, mit ne mondjak, gusztustalan.

2015. dec. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
74%
4/23 as nem mindenkinek olyan nagy elmeny se a terhesseg se a szules sot esetleg a gyerek se. Sot nagyon sok ember el ugy hogy a kettejuk kapcsolataba nem fer bele egy 3. szemely. En tortenetesen a ferjemet tartom a legfontosabb szemelynek az eletemben.
2015. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
75%
24 es vagyok megegyszer. Az csak MO on elrettento dolog hogy idosek otthonaba megy valaki. Itt kulfoldon olyan intezmenyek vannak luxus ellatassal hogy nem szokas a gyerekek terhere lenni. Igaz itt nem arra torekednek hogy majd a gyerek orokol. Ha valaki idos korban eladja a hazat , lakasat van aki elutazgatja mindenet van aki befizet egy ilyen luxus otthonba es bemegy. Arkategoriatol fuggoen mar 55 eves kor utan be lehet ilyenbe lepni, van amelyik onallo komplett lakas van ami mas tipusu. Ez valami Magyar dili hogy az oregek a fiatalok nyakara telepulnek es azok kotelesek a sz@rt vakarni aluluk. en ha szeretem a gyerekemet sose tennek vele ilyet. Ja es azokat se apolja a gyerek akinek mondjuk sose volt sajat haza azoknak is van lehetosege szerenyebb otthonba vonulni, sot az allam fizetett segitseget ad minden 65 felettinek hogy minel tovabb a sajat otthonaban tudjon fuggetlenul elni. segitenek bevasarolni, elviszik orvoshoz , jonnek takaritani, mosni stb, es ezt az allam fizeti.
2015. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Öregkorára csak az nem marad egyedül,akinek a gyermeke még mindig

vele él mert nem tudott még egy lakásra valót összegrundolni,vagy a drága albérlet mellett nem tudna egy kanyit sem megtakarítani.Meg talán azok miatt sem marad magára az öreg akik rendszeresen lepasszolják neki az unokát hagy babázzon, már neki úgysincs más feladata.Nagyon kritikus vagyok jól tudom,de gyógyászattal foglalkozom,és sok ilyen esetet látok.

2017. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!