Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor kezdtétek magatokat...

Ti mikor kezdtétek magatokat teljesen felnőttnek, a szüleitektől függetlennek érezni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, apuval élek. Suliba járok, mellette dolgozok, a kiadásaim nagy részét magam fedezem, szóval megállok a saját lábamon.

Barátnőim felvetették az ötletet, hogy vegyünk ki hárman egy albérletet. Erre én nemet mondtam, egész egyszerűen nem akarok elköltözni. Apuval nagyon jó a kapcsolatom, nem csak apa-lánya, hanem baráti is. Hiányozna, ha elköltöznék, rossz érzés lenne, hogy nincs mellettem. Persze tudom hogy egyszer majd sor kerül erre, de én még nem érzem azt, hogy készen állok rá. A barátnőim ezt nagyon furcsának tartják, ők alig várták, hogy koleszba költözzenek. Ti mit gondoltok erről? Hány évesen költöztetek el otthonról?



2015. dec. 8. 23:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól érzed magad otthon,felesleges elköltöznöd egyelőre csakis azért,hogy elmondhasd magadról,milyen "nagylány" vagy,már nem otthon laksz.

Amikor jön majd egy srác,akivel jól megvagytok,nem fogsz ezen gondolkodni,hogy mi lenne a helyes döntés.

Szóval relax.:)

2015. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Én 18 évesen hagytam fokozatosan a fészket. Szintén nagyon jó a viszonyom a Szüleimmel, de beleestem a páromba és nem létezett nekem más út (viszonylag a rózsaszín köd miatt) azóta meg már kibéreltünk egy lakást és együtt tervezzük a jövőt, de sokszor visszasírom a gyermekéveimet anyu és apu mellett ☺😊
2015. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én amióta dolgozom. 19 évesen elköltöztem, másik városban volt az iskola amit kinéztem, de amíg tanultam, 4 évig, apukám tartott el.
2015. dec. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen költöztem el anyámtól, de 19 éves koromtól dolgoztam a suli mellett, bele is adtam a közösbe, mondhatjuk, hogy én tartottam el a családot.

szerintem felnőtt akkor lesz egy ember, amikor érzelmileg is megáll a maga lábán, nem akkor, ha csak anyagilag.

Viszont nem baj, ha apáddal maradsz, ha jól érzed magad vele. Ő egy biztos támpont ezek szerint. amíg mindketten jól érzitek magatokat így, és neked nem lesz komoly pasid, addig szerintem maradj mellette.

2015. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is apámmal élek és a helyedben csak azért, hogy "egyedül élőnek és ezáltal függetlennek tűnj" nem költöznék el. Még bőven van időd. Egykor azt terveztem, hogy ha végzek az egyetemmel haza költözöm és apámmal fogok élni, amíg nem jön a család. Szerintem ez nem lett volna ciki. A mai világban fenntartani egy házat stb. meg kell gondolni az elköltözést. Az egy szülővel való együttélés mégsem azt a hatást kelti, mintha mindkét szülő által pátyolgatott kis kamasz lennél. 22/f. :D Home, sweet home. :D
2015. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
21, én szerettem egyedül lakni... de anyámnak rossz volt, szóval odaköltözött hozzám. Most együtt lakunk. Vannak előnyei, hátrányai is, olyasmi mint egy házasság, szex nélkül. :)
2015. dec. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
én 20 éves koromtól külön élek, külön családba a szülőktől-hálistennek. a saját magam ura vagyok, saját magam háztartásvezetésével. és nem szól bele semmibe senki. ez mindennél többet ér.
2015. dec. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzed magad, felesleges költözni. Akár mennyire is jó a barátság, lehet, hogy nem lenne jobb velük, adódhat sok konfliktus.
2015. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne költözz el, pláne ha nincs is miért.

A szülők olyan hamar megöregszenek egyszer csak azt veszed észre, hogy nincsenek :( és akkor leszel igazán egyedül, mindegy, hogy mit mondanak, akinek jó szülei vannak, az sajnos ezt fogja érezni és csak tekerné vissza az idő vas kerekét, de már nem lehet....maradj otthon, amíg lehet

2015. dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem is jo volt a kapcsolatom a szuleimmel (most is jo) de 18 evesen elkoltoztem egy masik varosba suli miatt. Anyagilag 23 evesen lettem fuggetlen.


Szerintem nem art ha az ember onallosodik.

2015. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!