Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen nagymama...

Szerintetek milyen nagymama édesanyám?

Figyelt kérdés

Kijelentette hogy nem csicska és nem hajlandó vigyázni a gyerekekre vagyis az unokáira ,és én irigylem az ő szabadságát azért sértödtem meg rá .

Évekig végig nézte hogy egyedülállóként 4 éves kisfiamat az 5 órási buszon vittem oviba mondanom sem kell sirt szegénykém minden kora reggel ,sajnos más munka nem volt kilátásban akkoriban ......

Persze elég lett volna heti 2 alkalom is hogy a pici továb tudjon aludni de nem segitett egyáltalán ,inkább hajnal 4 kor játszott a közöségi oldalon valami szines gólyos játékkal ....mert 50 éves nem dolgozik párja eltartja .....

Most hogy nem vagyok már egyedül álló viszont néha kellene a segitsége 3 hónapos babával hogy a baba tanácsadásra felvigyük a lépcsőn a baba kocsit ,azt mondta nem köteles hagyjam már békén ne irigykedjek az ő szabadságára nem köti le magát ,ilyeneket ordit a telefonba .

A közöségi oldalakon meg a agyerekeim képe alá irja drága kis unokáim imádlak benneteket mama szeme fényei vagytok stb.....

Tegnap irta nekem hogy te tehén nézél magadra ha már szültél ne engem terhelj le oldjátok meg.....


2015. dec. 11. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Sz@r nagymama, de még édesanya is egyben. Amikor ilyeneket ír alá, akkor bemásolnám az ilyen mondatait alá. Hogy lássák mások is, hogy milyen amikor nem színészkedik.
2015. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha így áll hozzá,én nem is kérném meg. Gondolom már azelőtt sem volt jó a kapcsoaltotok. legalábbis nagyon nehezen hinném el,hogy minden jó volt megszülés és kijelentette,hogy nem segít! Kérdésedre válaszolva: az ilyet nem nevezném nagymamának.
2015. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Fura, mert a nagyik általában szeretnek az unokákkal lenni.

Annyi viszont igaz, hogy neked kell megoldani a gyerekek felügyeletét. Meg gondolom, vannak más nagyik is, nemcsak ő, hanem apukák részéről is vannak szülők.

Képzeld el, akik úgy élnek, hogy közelben semmi rokon nem lakik. Ők is megoldják valahogy.

2015. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos párom rokonsága 150 km re lakik ők segitenének ,párom dolgozik csak délután ér haza ,én csak néha kértem meg ,a gyerekek felügyeletébe sem segitett mikor egyedülállóként dolgoztam és a 2 nagyobb gyerköcnek nyári szünete volt megszakitotta a kapcsolatott velünk és egésznap 13 és 6 éves egyedül voltak a szomszéd nénivel ...

Se apukám se tesóm nincs csak ő van nekem vagy csak lenne ....

2015. dec. 11. 10:32
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem tudsz mást tenni, mint elfogadod, hogy ő ilyen, és nem számíthatsz rá.

Nem lehet kényszeríteni, hogy vigyázzon rájuk. Ha magától nincs erre igénye.

Más nagyik meg képesek összeveszni, hogy most melyiküknél legyenek az unokák :)

2015. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen énis ilyen nagyi akarok lenni :)
2015. dec. 11. 10:37
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

5 órási busszal hogy vitted oviba? Nálatok mikor nyit az ovi? Mire vállaltál 3 gyereket?

Nem bántani akarlak, de ezért kellett volna végiggondolni mielőtt szülsz. A férjedet miért nem fikázod itt a neten, hogy nem segít? Az ő gyereke, nem az édesanyádé. Édesanyád ha segít oké, de elvárni nem lehet tőle!

2015. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az ovo néni 1 buszon jött velünk ő nyitotta a kaput , a 2 nagyobb gyerek apja agresziv gyerekbántalmazás miatt hagytam ott ..nem elvárom ,hanem jól esne ha például havi 1-2 alkalommal segitene mint más normális családoknál ,a mostani párom a világ lejobb apukája és mind3 gyereket imádja ,de a munkája miatt nem tud a szoknyám mellet üllni ,kedves utolsó komment!!!!!
2015. dec. 11. 10:59
 9/17 A kérdező kommentje:
Az a bosszantó az egészben hogy a szürke hétköznapokon nem segít havi 1 alkalommal sem de hétvégén unalom üzőnek elvárja a gyerekek társaságát ingyen cirkusznak ,ha meg nem mennek akkor biztos én beszéltem tele őket tiltom a gyerekeket ...pedig nem ...semmi kötödés nem alakult ki köztük ,a gyerekek sem hülyék látják hogy egyedül oldok meg mindent
2015. dec. 11. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

En anno negmondtam anyamnak: nagynamanak lenni nem kotelezo. Ha kapcsolatot akar az unokakkal torodni is kell veluk. Anyosomnak ferjem mondta el ugyanezt... mert mindket nagyi csak dicsekedni akart de amugy oldjuk meg minek vallaltuk duma ment...


Hat anyosom megstakitotta velunk a kapcsolatot es megprobalt feljelenteni minket a gyamhivatalnal... anyukam viszont egyszer csak megjelent honapok utan es azota nagymama. Anyanak pocsek volt anyu, viszont jo nagyi. A gyerekek maguktol is keresik minden masodok heten o viszi oket delutan ide ida... ok sokszor kibujik alola de igyekszik. A kotetlen programjaik meg tok jok. Csak nem kiszamithato. De torodik veluk a gyerekek meg torodnek vele. Szival felnott a nagyszuloseghez.


Ne bosszankodj azon ami nincs. Ha nincs nagyi nincs. Ez tenyleg nem kotelezo. Van akinek jut van akinek nem.

2015. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!