Ti elfogadnátok ezt?

Figyelt kérdés

Nemrégiben pár napja a mosógépünk panelje beadta a kulcsot. Régebbi típusú mosógép, csak 3 állapotjelző led van rajta, meg a többi funkciót jelző led. digitális óra nincs rajta. A panel ára kb 30.000 ft. kb 8-10 éves gép.


A fiam felajánlotta, hogy készít hozzá egy új panelt. A fiam programozásban/elektronikában jártas, korábban is csinált már kisebb robotot (igaz csak az osztálytársával), de azt mondja, hogy megpróbálná megcsinálni, és ő kijönne 10.000 ft-ból is. És az lenne a kérdésem, hogy engednétek-e ezt a fiatoknak? Mert oké, most a panelt sikerül neki megcsinálnia, aztán szivattyút kell majd benne cserélni, aztán felfüggesztést, de akkor már lassan mindegy ha újat veszünk. Egy új mosógép megvásárlása nem jelent számunkra gondot, mert van elég tartalék, pont az ilyen esetekre. Csak nem szívesen bíznék 10.000 ft-ot egy olyan dologra, ami nem biztos hogy működik. Van neki saját kis heggesztő/forrasztópisztolya, a szobájában, meg megfelelő felszerelés is, nekünk csak az érzékelőket és a "processort" kellene megvenni. Vélemény? A fiam 16 éves.


2015. dec. 12. 21:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
megvenném az új gépet, ezt meg megkaphatná játszani
2015. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem jelent problémát, hogy esetleg buktok 10 ezret, én hagynám a gyereket, hadd próbálkozzon. Miért kéne letörni a lelkesedését, az önbizalmát azzal, hogy nem bíztok benne, és ezt kifejezésre juttatjátok?
2015. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha nekem ilyen fiam lenne, biztos, hogy bátorítanám, hogy minél több ilyesmit csináljon, mert a későbbiekben elképesztő hasznos lesz az ilyen tudás, ahhoz viszont kell a minél több gyakorlás. Ne csak azt nézd, hogy működik-e a végeredmény. 10 ezret nem ér meg neked az, hogy gyakoroljon? Ha nem működik, még mindig vehetsz új gépet.
2015. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Én 10 éves gépet biztosan lecserélnék.

De attól még megpróbálhatja megjavítani és ha sikerül, akkor odaadjuk rászorulóknak.

2015. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

De továbbadni meg már nem lehetne. Éppen már olyan állapotában van, amikor egy éven belül meg fogja magát minden adni.


Tehát meglenne a panel, akkor 2 hónap múlva a szivattyú állna be, aztán 1 hónappal később csapágyas lenne a gép...


Köszönöm a tanácsokat, megy a zöld pont.

2015. dec. 12. 21:30
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Egy valamit mindenki elfelejt. Az a panel nem az alkatrészek miatt kerül annyiba, hanem a rajta lévő "szoftver" miatt, amit a gyárban az áramkörök teszterezése során programoznak rá. Attól, hogy a különböző alkatrészeket megveszi és összerakja valaki, attól még nem fog működni. A gyári programot pedig nem egyszerű megszerezni (bár nem is lehetetlen).
2015. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A.C.A.B ***** válasza:
90%

Én nem bíznám rá. Bár én nem ismerem a fiadat, de egy 8-10 éves mosógépet nem éri meg felújítani, pontosan azok miatt az alkatrészek miatt, amiket írtál, mert ennyi idő után már úgyis tönkremennek. Nekünk is ilyesmi gondunk volt nem is olyan régen. Lengéscsillapítót kellett venni egy 6-7 éves gépbe. Pár héttel később meg lehetett kicserélni a gépet.

Visszatérve a fiadra, én már csak azért sem engedném meg neki, mert itt már nem csak kis robotokról van szó, hanem a 230 voltos hálózati áramról, ami sajnos tapasztalatból mondom, nem játék és veszélyes (NAGYON). Elég, ha egyszer köt be valamit rosszul, szigetel le egy drótot hibásan, vagy épít be mondjuk rossz ellenállást, a gépnek már vége is. De itt nem is ez a fő baj, hanem az, hogy ha a gép nem megy azonnal tönkre, akkor pl bármikor túlmelegedhet valami, rosszabb esetben meg is rázhat valakit. Ez már nem hobbielektronika szinten van. Nem elrettentésként mondom, de gyerekkoromban én is pontosan ilyen voltam. Mindent meg akartam javítani. Csakhogy egyszer rosszul csináltam valamit, és az lett a vége, hogy csak azért nem haltam meg, mert a biztosíték kicsapta az áramot. Azóta viszont már sok idő eltelt, valamivel már többet értek hozzá, de még így sem jutna eszembe mosógép vezérlést javítani (annak ellenére, hogy nekem is lenne megfelelő szerszámkészletem, mert nagypapám autóvillamossági és villanyszerelő is volt, de mondom, még így sem próbálnám meg) Összességében szerintem felelőtlenség lenne hagyni, hogy megpróbálja, akár úgy is, ha már többet nem lenne gyakran használva.

2015. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

"Tehát meglenne a panel, akkor 2 hónap múlva a szivattyú állna be, aztán 1 hónappal később csapágyas lenne a gép..."


Te jövőbe látó vagy???

Egyelőre ez a panel a hibája, más nem.


Hajmeresztő szülő lehetsz, hogy ahelyett, hogy büszke lennél a gyerekedre, és lehetőséget adnál neki az önálló alkotómunkára, inkább akadályozod.

Te írtad, hogy egy új mosógép megvásárlása nem jelent számotokra gondot, majd utána egy mondattal sajnálsz tizedannyit költeni arra, ami a fiadnak alkotómunka (a működő mosógép már csak bónusz hozzá).

2015. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem a "es eszunk-e utanna egy hetig" a kerdes, akkor termeszetesen simam bekockaztatnek 10e forintot arra, hogy a fiam kockaztasson, es ha sikerul, akkor erositene az onbizalmat, ha meg megsem, sokat tanul belole. Szoval, en siman engednem neki.
2015. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A.C.A.B ***** válasza:
93%
22:10-es vagyok. Azért azt ne mondjuk már, hogy borzasztó szülő. Valószínűleg éppen eleget alkothat a gyerek, ha már vannak saját keszletei is. Mondom mégegyszer, nem 230 voltos dolgokon kell egy 16 éves gyereknek kiélnie az alkotási vágyait, mert VESZÉLYES!
2015. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!