Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolat megszakitasa szulovel?

Kapcsolat megszakitasa szulovel?

Figyelt kérdés
Megszakithatom a kapcsolatot az anyammal, ha ugy erzem, hogy csak negativan hathat ram? Nagyon szeretem es aggodom erte, viszont annyi stresszel jar a kettonk kozotti kapcsolat, hogy nem tudom elore vinni az eletem, ahogy szeretnem. Kaptam mar olyan kritizaciot is, hogy kegyetlen lennek, ha ezt tennem. Viszont akarmit is teszek csak buntudatot okozok vele magamnak...
2015. dec. 17. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs törvény vagy szabály arra, hogy kivel tartod a kapcsolatot. Ha nem akarod, hogy anyád az életed része legyen akkor nem lesz az. El kell költözni tőle, nem menni hozzá, nem hívni, nem beszélgetni. Ez mind csakis rajtad áll.

Egyébként sokan vannak így. Pl: múlt hónapban meghalt a szomszédunk aki egy kedves 80 éves idős hölgy volt. Én magam gyerekkorom óta ismertem, és sokszor voltam nála. Felnőttként is sokszor segítettem neki( pl: nagytakarítás amikor eltört a lába) Mesélt sokat az életéről, de soha nem mesélt a fiáról. Egészen a temetés napjáig nem is tudtuk, hogy van egy fia. (a közjegyző találta meg, értesítette az anyja haláláról) Én nem ítélkezem, mert mindennek megvan a maga oka.

38/N

2015. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Kritizációt: D Úristen! Igen, szakítsd meg
2015. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Sokat gondoltam ilyenre én is, de egyszerűen nem tudnám megtenni...
2015. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy dolgot elfelejtettél megírni: mennyi idős is vagy? ...

Ez attól is függ erőteljesen.

Ha 18+, akkor talán... Ha bőven fölötte, akkor meg lazán tedd helyére szóban anyukát...

2015. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is megszakítottam anyámmal a kapcsolatot. 24 éves voltam amikor úgy döntöttem, hogy soha többé nem akarok az élete része lenni, és ő se legyen az én életem része.

Soha többé nem találkoztunk. Pár éve a halálhírét is apám mondta el.

43/N

2015. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Es hogy birkoztok meg az esetleges buntudattal?
2015. dec. 17. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Es az anyad hogy birkozik meg? Ahol egy gyerek erre szanja magat, ott minimum kolcsonos serelnek vannak, tehat mindket felen mulott. Es mindenki a naga modjan birkozik...
2015. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A bűntudattal csak akkor kell megbírkóznod, ha tudod, hogy valamiért te vagy a bűnös. Ha viszont anyád csak negatívan hat rád, akkor ő az agresszor, miatta törik a kapcsolat - miért is van bűntudatod? Azért, mert anyád ezt ültette el benned - azaz ez hamis bűntudat.


Nyugodtan szakítsd csak meg a kapcsolatot, ha te ezt így látod jónak. Nekem bántalmazó, durva szüleim voltak, sok éve nincs kapcsolatom velük és semmiféle bűntudatom nincsen. Ha ott maradok köztük, ma már nem élnék.

2015. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 7 éve nem tartom a kapcsolatot anyámmal, mert az apámmal való válásuk során kikészített, majd amikor nem úgy ugráltam, ahogy ő szerette volna, azt mondta, hogy nem vagyok a lánya. Ott betelt a pohár és azóta nem kerestem, az unokájával sem találkozott még (ha rajtam múlik, nem is fog).
2015. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sajnos nekem pont ez az érzésem :'(

Nem élek vele fél éve a fiammal el jöttünk onnan... Az előtt egyedül maradtam a gyerekkel nem volt hova mennem... Frissen vizsgáztam suliból mikor megszületett a fiam és aztán sokáig el hittem, hogy máshol én nem tudnék meg élni és sehogy se tudnék rendbe jönni... Fél év alatt sokkal nyugodtabb életem lett és ha nem kellene haza járnom Illemből ami kész megterhelő akkor nem lenne ez... Végig idegenkedtem egy hónapot mert ét hétre haza kell mennem... Én is azt hiszem el kell magam határozni és meg egyezni, hogy jobb lesz így...😭😭😭

2019. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!