Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egész életemben rossz lesz a...

Egész életemben rossz lesz a kapcsolatom az apámmal, mert nem azt a pályát választottam, amit ő akart?

Figyelt kérdés
Azelőtt nagyon jó volt a viszonyunk. Aztán egy olyan pályára akart mindenáron küldeni, amihez sem tehetségem, sem affinitásom nem volt egyáltalán, tehát még az az alternatíva sem jöhetett szóba, hogy B tervként azt válasszam, el sem tudtam volna végezni egy olyan egyetemet. Azóta már többszörösen beigazolódott, hogy nekem lett igazam és jól döntöttem, sikeres vagyok a szakmámban, folyamatosan jutok feljebb a ranglétrán és nagyon szeretem is. Ő ezt látva ugyan egyszer-egyszer szokta azt mondani, hogy büszke rám, de nagyon látszik, hogy ezt csak az illem mondatja vele. Azóta nagyon felszínes is lett a viszonyunk, szinte egyáltalán nem érdeklődik az iránt, hogy mi van velem, vagy ha igen, akkor semmi esetre sem a munka felől. Ha magamtól mesélek néha egy-két dolgot, akkor bólogat rá, de látszik, hogy nem érdekli. Ő viszont magáról nagyon sokat beszél és zavar, hogy azt ennyire lesz*rja, hogy velem mik történnek. Mintha csak azért beszélgetne velem, hogy valakinek elmesélhesse a dolgait. Miért nem tud örülni a sikereimnek?
2015. dec. 17. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Mert a kérdésed stílusa olyan tini-ízü, de az, hogy sikeres vagy a munkádban, felnöttre vall.


Nem ártana tudni, hogy mi a két pálya - mert ha az általad választott apád szerint nem tisztességes, vagy valami egyéb elvi kifogása van ellene, akkor az megmagyarázza, miért nem rajong érted.


Azt végképp nem értem, hogy ha "szokta azt mondani, hogy büszke rám", akkor azt miért nem hiszed el?


Az az érzésem, hogy neked van gondod ezzel a témával, és te nem akarod elhinni, hogy ö elfogad téged így.


Emellett az is lehetséges - már amennyiben igaz, hogy apád nem értékeli az eredményeidet -, hogy azt szégyelli, hogy ezt nem látta elöre.

2015. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyet nem értek. Az itt kérdezők 99%-ka egyszerűen képtelen a normális kommunikációra a közvetlen családtagjaival, akkor milyenek lehetnek a barátokkal, párjukkal?

Hol vannak az egyenes emberek, akiknek van problémájuk, vagy felmerül bennük egy kérdés és megkérdezik attól, akit ez érint, nem idegenektől várják a csodát?

Basszus, állj oda apád elé és mond meg szemtől szembe, hogy apa, úgy érzem, amióta nem azt a szakot választottam, amit te nagyon szerettél volna, kicsit elhidegültünk egymástól, én ezt nagyon nem szeretném. Ez az én életem, tudom, hogy jót akarsz nekem, de hidd el, hogy így is meg fogok állni a lábamon, nem éreztem azt a másik szakot a magaménak, nem akartam és tudtam, hogy így jó sem lehetnék benne.

Ennyi. Ez miért olyan nehéz? Miért kell mindig óriási köröket leírni, mielőtt valaki megtudja (ha egyáltalán megtudja), hogy mi konkrétan a probléma?

2015. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért akarsz egy életen át - felnőtt emberként is - apádnak pedálozni? Ha nem becsül semmire, ha mindenáron kontrollálni akart téged (értsd: csak azt választhatod, amit ő megszabott, akár passzol neked, akár nem), akkor valójában örök gyerek-státuszban maradsz.


Igen, rossz lesz a kapcsolatod. De ha azt gondolod, hogy egyébként jó volna, akkor tévedsz. Úgy látszik, apád csak szolgákat tűr meg maga mellett. Sajnállak. Nőj fel!

2015. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én meg azt a szakmát/szakot végeztem el, amit a szüleim erőltettek. Pedig tehetségem volt a zenei pályához, de apám szerint a zenész, az nem szakma. Úgyhogy most műszaki vonalon szenvedek. Nulla vagyok szakmailag... Haragszom apámra, magamra - hogy nem álltam a sarkamra -, nem is beszélek vele. Csak anyám miatt járok haza.
2015. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!