Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek ezt a 12 éves...

Megengednétek ezt a 12 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves, a kamaszkor felé rohamosan haladó lányom. Kitűnően tanul, eddig csak egy 4-ese volt, az is csak tévedésből, de mindegy. Nyolcosztályos gimibe jár.

A kedvenc énekesnője reklámoz valamilyen szempillaspirált (Miss manga volume) és nagyon szeretné megvenni magának a zsebpénzéből. A kérdés csak az, hogy ti megengednétek a 12 lányomnak azt, hogy szempillaspirált hasznàljon? (Eddig nem hasznàlt sminket, és egyedül a szempillaspirált használná)



2015. dec. 18. 05:13
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
99%
Hehe kivánom higy ez legyen a legnagyobb probléma a lányoddal
2015. dec. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
28%
Én egy évvel vagyok idősebb.Szerintem megveheti,de ne azért mert az reklámozza aki,hanem mert tetszik neki.Én használok szempillaspirált meg korrektort,szóval így magában nem vészes.De szerintem a miss manga vomule nem néz ki jól,és suliba is feltűnő amiért szólhatnak is a tanárok.Megengedheted,de inkább javasolj neki mást is ha annyira akarja.
2015. dec. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
53%

A te 12 éves lányodnak minden további nélkül.

Az enyémnek nem.

2015. dec. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
67%
èn megvennèm neki karácsonyra.nekem anno minden ilyet tiltott az anyukám,mèg kèsőbb is. de sztem a szempillaspirállal nincs semmi baj.de megmondanám neki, hogy más sminkcucc nincs mèg egy darabig!
2015. dec. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
50%

Nos ez várható minden fiatal gyermeknél. Én úgy engedném meg, ha szolid sminket fog használni. Nem tudom milyen köztetek az anya-lánya viszony, de erre az időszakra jó ha jó a viszonyotok s a lányod tud úgy beszélgetni veled, mint barátnő. Főleg ha egyke. Ez nagyon fontos!

Minden kapcsolatot ápolni kell, mert elfajúlhatnak a dolgok később. Őszintén s számra is érthetően kell mindent megbeszélni.

Nézzetek együtt sminkeket. Keress szolid de mégis szépeket. Amit sok lány s nők se értenek meg, hogy a túlzott smink nem jó smink. S el kell dönteni szemet vagy ajkat emelje ki a smink. (az ajkak kiemelése pl vörös rúzs ritka embernek áll jól)

Meg kell finoman értetni velük, hogy a pasik se kedvelik a több tonnás vakolatot! ( még ha közbe ez jár a fejedbe: Félted a lányod a pasiktól haha)

Mai napig ha ki is sminkelem magam elfedem a karikát a szemem alatt, szempilla spirállal nem az egész szempilla hosszt festem ki, hanem csak az elszőkülő végeit s csak a felső sort, szemceruza pedig a felső szempilla sor alá

így természetesebb.

Biztos nem könnyű szülőnek lenni. Főleg a mostani világban. Olyanokat láttam/látok s tapasztaltam, hogy pl én suliba beteget játszottam, minthogy a velem egykorú elcseszett emberekkel menjek osztály kirándulásra...az első olyan volt...+18 pia sz*x vizipipa...aludni a barmoktól nem lehetett...tanár lesz@rta mi van...

Másik történetem egy balaton fenyvesi református tábor...

Mama ápolónő volt s elvitt maga mellé, megismertem pár embert este áthívtak filmezni, de rossz szobába nyitottam... 13-17 évesek tömegsz*xet rendeztek... A lányokon meg olyan ribi smink volt hogy a fotomodelleken sincs olyan... Szóval az ilyenektől kell félteni a mai gyerekeket nem a szempilla spiráltól.

Ha megérteted vele mi szép s elfogadható, akkor nem fogják megszólni. S anya lánya kapcsolatot erősíteni.

S belenevelni a női büszkeséget, mert a legtöbb lányba nincs meg. Engemet csúfoltak középsuliban hogy szűz voltam s anyit reagáltam büszkén "én legalább nem vagyok szétb***ot város ***anca"

Bevallom én addig nem akarok gyereket, amíg nincs biztosítva magam által az életem, de ha gyermekre gondolok én féltem már tudatba a nemlétező gyermekemet a mai szemét világtól.

Nem vagyok szülő szóval nincs jogom tanácsot adni, de megosztom amit tapasztaltam s ami hiányzott az életemből "az anya fogalma" - szeresd s védd a gyermeked, tereld s neveld a barátságoddal. S ő majd elmondhatja: Köszönöm, anya hogy mellettem voltál.-22éves Nő

2015. dec. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
82%

Ez kicsit problémás kérdés. Először azt kell tisztázni, hogy mikor használhatja. Ezért fontos tudni, hogy az iskolájában mi elfogadott. Amikor én voltam általános iskolás, akkor ezekből nem volt gond, de persze tudom, hogy vannak szigorúbb intézmények.

Ha csak otthonra, vagy alkalmakra akarja, akkor semmi akadályát nem ltom, hogy megvedd neki. A lányok jellemfejlődéséhez az is hozzá tartozik, hogy elkezdi érdekelni a sminkelés. Szerintem jobb, ha stülői felügyelet mellett tanulja meg, mert így később nem fog olyan nagy bakikat ejteni. Más kérdés persze, hogy engeded e így utcára menni, ezt neked kell eldönteni.

Ráadásul szerintem nem is annyira a sminkelés része érdekli a dolognak, inkább csak az, hogy a kedvenc énekesnője reklámozza.

2015. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
66%

Előző vagyok!

Elnézést, volt pár elírásom, a "stülői" "szülői" akart lenni. És azt is írtam, hogy nem látom akadályát hogy megvedd neki, de közben Rájöttem hogy magának akarja megvenni, ezért is Bocsi :D De ha már itt tartunk, nemsokára karácsony, biztos örülne neki :)

2015. dec. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
26%

Én bevallom őszintén, lövésem sincs, milyen az a szempilla spirál, de írta egy 13 éves lány, hogy az nem suliba való.. így azt a fajtát biztos nem engedném, mert gondolom műszempilla-hatást ad, az meg 12 évesen...na..nem.


Ha egy természetes hatásút választ, azzal szerintem nincs semmi gond.

2015. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim válasza:
29%

Apa vagyok, egy lányom van. A válaszom pedig, hogy nem!

12 évesen még ne fesse magát!

2015. dec. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a spirált nem ismerem.


Viszont engedném neki ha nem is ezt egy másikat, viszont ezzel egy időben meg is tanítanám sminkelni!

2015. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!