Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám megint túltett magán és...

Apám megint túltett magán és egyre undorítóbban viselkedik, elegem van már. Hogy éljem túl az egészet?

Figyelt kérdés

Az elejétől kezdem. Második gyerek voltam (egy bátyám van). Apám engem is fiúnak akart, ami nem jött össze.

Lényegében születésem óta utál.

11 éves voltam mikor anyu meghalt, utána nem is volt megállás nála.

Soha sehova nem mehettem, a házimunka minden részét nekem kellett csinálnom. Nem egyszer rám emelte a kezét is.

Ezt 17 éves koromig bírtam, akkor elköltöztem a mamámhoz(apám anyja). Ott elvoltam, évente egyszer karácsonykor találkoztam apámmal, azon kívül nem is beszéltünk.

18 évesen megismerkedtem a párommal, akit persze az első perctől kezdve utál.

Most 24 éves vagyok, az első gyermekem várom. Mikor megtudta, csak annyit mondott hogy szégyent hozok a fejére és hova nekem még gyerek, olyan mint én minek szaporodik.

Igazából nem is vártam tőle más reakciót.

Múlt héten meglátogattam a mamámat, de ő is csak lehurrogott hogy hova nekem még gyerek. Hozzáteszem, megvan mindenünk a párommal és nem a semmire vállaltunk gyereket.

Nagyon rosszul esik, hogy a családomtól semmilyen lelki támogatást nem kapok.

De beszóltak, hogy apámtól nem tilthatom el a gyermekem.


Most jön a karácsony, mamához megyünk ő is be fog toppanni. Már ha rá gondolok rosszul vagyok a gusztustalan viselkedésétől és a csoda empátiájáról, hogy az arcomba fogja fújni a cigi füstöt.


2015. dec. 20. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi a fenének tartod a kapcsolatot ilyen emberekkel? De most komolyan... Ha meg apád látni akarja a gyereket menjen a bíróságra, majd megítélik neki a havi egy óra láthatás és legyen boldog, de akkor se viheti el tőled a gyereket.
2015. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megszakítanám vele a kapcsolatot. Nyugodtan "el lehet tiltani" a nagyszülőt az unokájától, ha az méltatlan rá. Elmehetsz pszichológushoz, beszámolhatsz a gyerekkorodról, azokról a dolgokról, amiket a mai napig mond neked, ír egy szakvéleményt, és az lehet, hogy elég ahhoz, hogy ne kelljen biztosítanod apukád számára az unokája láthatását. Amúgy egy ilyen apa nem is értem, miért akarná látni az unokát, szóval szerintem ha nem találkozol vele többet, nem jelentkezel, nem fog úgysem keresni, se téged, se az unokáját.


Azzal pedig sajnos nem tudsz kezdeni semmit, hogy a családod nem támogat. Nem tudod megváltoztatni a véleményüket, és talán jobb is neked, ha ebből a negatív, lehúzó közegből mielőbb szabadulsz - teljesen. Nem biztos, hogy a mamád megérdemli, hogy tartsd vele a kapcsolatot, ha ő is ilyeneket mond.

Egyébként én a helyedben megmondanám a mamának, hogy csak akkor megyünk át karácsonykor, ha apa nem toppan be.

2015. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek talalkozol vele? Nem ertem.
2015. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

fogadd meg amit írtak, komolyan.

nem nagy veszteség az ilyen emberek elfelejtése.

ha van lehetőséged akkor már most mond le a karácsonyi dolgokat, ha nincs akkor pedig az első lekezelő és megalázó szó után fordíts szépen hátat és menjetek haza.

senki nem köteles elviselni a prolik ostoba viselkedését, legyen az családtag, vagy idegen.

jelen esetben még egy idegen is többet érne a szememben, mint egy ilyen család.

2015. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek minek vallalnak gyereket...
2015. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne menj közéjük! Minek is mennél? Nem kötelező!
2015. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen gondold meg hogy elmész-e a mamádhoz. Tudom hogy a Karácsony lényege hogy együtt van a család de ha így bánnak veled az senkinek sem jó. A füst nem tesz jót az egészségednek és a babának sem.

Érdemes lenne kitalálni egy kifogást hogy miért nem mész pl.az állapotod miatt nem utazol vagy ilyesmi. Ha mindenképpen menni szeretnél akkor csak rövid ideig maradj hogy érezzék hogy ez csak egy udvariassági látogatás max. 1 órára. Ha elkezdenek beszólogatni tégy úgy mint aki nem hallja és semmiképpen ne menj bele egy vitába mert nem fognak leszállni rólad. Udvariasan csevegj velük pl. időjárásról és ne adj ki magadról fontosabb infókat hogy ne találjanak fogást rajtad.

A gyermekedet simán eltilthatod tőlük. A kapcsolatot mindenképpen szakítsd meg velük mert tönkre fognak tenni.


Gratulálok a kicsihez és ahhoz hogy ennyi megpróbáltatás után egyenesbe jött az életed. Harcos vagy, egy igazi túlélő. Ne engedd hogy sárba tiporjanak! Sok szerencsét :)

2015. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó véleményét osztom. Nincs olyan hogy KELL menni. Hivd fel a mamádat és mondd hogy nem érzed jól magad vagy ilyesmi. És pár nappal később menj, amikor az apád nincs ott. Szerintem nyugodtan megmondhatod azt is, hogy apáddal nem akarsz találkozni, vagy akár mindkettővel, mert csak piszkálnak és terhesen a legkevésbé sem hiányzik ez neked. Majd ha képesek visszafogni magukat akkor találkoztok esetleg.
2015. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apád egy tahó szard le, majd rájön. Mást nem tehetsz
2015. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukád mibe halt bele...
2016. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!