Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg apámmal,...

Hogyan értessem meg apámmal, hogy fejezze be a pazarló életmódját?

Figyelt kérdés

Apám 63 éves, kb 17 éve vált el tőle anyám.

36 éves kora krónikus betegsége van, így 100%-os rokkant nyugdíjat kap és azóta nem is dolgozott, csak hébe hóba pár évet, pedig ha akart volna akkor tudott volna dolgozni.

Na most a probléma az lenne, hogy idestova 5 éve egyedül él a szülői házban, előtte a szüleivel élt, de ők már meghaltak, így egyedül kell fenntartania magát.

Anno hármójuk nyugdíja karcolta a havi 400.000ft-ot.

Minden nap főz mert unatkozik, vagy mert abban a tudatban ringatja magát, hogy a rokonság betéved hozzá, és "legyen mivel megkínálni" őket.

Régen heti szinten beugrottak hozzájuk a családtagok, még éltek a szülők, azóta elég sok dolog közbejött így 3-4 éve pár havonta, fél évente néznek csak be hozzá.

Viszont apám minden nap főz valamit, és a 130 ezer forintos nyugdíját elveri kb 2 hét alatt kajára meg cigire.

rezsije összesen 10 ezer forint, mert egy csomó támogatást kap.

Van egy kutyája, annak adja oda a maradékot minden nap.

Csinál mondjuk rántott húst, 6-8 szeletet, abból megeszik jobb esetben 1,5 szeletet (a betegsége miatt alig van étvágya, kb egy szelet vajas kenyéren el lenne egész nap) a maradékot meg másnap dobja ki a kutyának.

Persze ugyan ez megy mindennel, a kenyérből eszik egy szeletet, a 3/4 kilót meg dobja ki, és másnap vesz újat.

Közben a legbosszantóbb, hogy büszkén újságolja minden alkalommal, hogy a kiskutya éppen milyen x ezer forintos kaját evett.

Azt hozzátenném, hogy nem kutya mániás, mert 8 hónapja van csak kutyája, előtte vagy a 4-5 tyúkjával etette meg a maradékot, vagy a kert végében lévő komposztra hordta ki, szóval nem a "kutyára főz".

Az évek alatt kb 1 millió adósságot halmozott fel a hülyeségei miatt, provident hitel 300.000ft, kölcsönkérések stb, tőlem is kért 250 ezret, amit lassan 2 éve kéne törlesztenie, de eddig egy fillért nem adott vissza.


Persze most nem fogom felhozni a dolgot neki, de ha nem tékozolna ennyire akkor már rég vissza tudta volna adni.

Providentet már vissza fizette, vagyis levonták a bankkártyájáról.

Komolyan olyan mint egy gyerek, azt hiszi ha szarban lesz akkor majd kisegítik.

Mondjuk egész életében nagy szerencséjére mindig volt aki kihúzta a szarból.

Mikor elváltak anyámmal, akkor anyám kifizette neki a ház felét, 4 év alatt felélte, és az égegyadta világon semmit nem tud felmutatni belőle, szó szerint elszórta a több milliót.


Mostanra már eljutottam arra a szintre, hogy ha elkezdi büszkén reklámozni hogy ő "megteheti" azt, hogy a kutyát 2-3 ezer forintos főtétellel eteti, nem tudom magam türtőztetni és megmondom neki a magamét, persze lepereg róla, mintha a falnak beszélnék.

Hogy valaki ennyire felelőtlen legyen...nem akarom felfogni.

Már 1000 féle képen elmagyaráztuk neki az egész családdal, hogy amit csinál az egyszerűen ostobaság.

Most a kérdés azért fogant meg bennem, mert a héten akart kölcsön kérni 50 ezer forintot tőlem, hogy tudjon venni ajándékokat a gyerekeknek, de nem adtam neki mert kb 4 hónapja kapott 360.000ft-ot (nem szeretném részletezni honnan, lényeg hogy örökség) de már azt is elverte.

Nem igaz havi 120 ezerből nem lehet kijönni egy embernek, meg az a 360 ezer is mire ment el!?

Mert azt mondja "váratlan" kiadásai voltak, amúgy meg láttam vett ilyen TV-shop-os szarokat, meg szokás szerint minden nap főzött több ezer forintokért, ja meg ilyenkor ha van lóvé a 2 doboz cigi simán elmegy, az meg havi szinten 70 ezer ft.



Hogyan értessem meg vele, hogy fejezze be ezt az életvitelt, mert már senki nem lesz aki támogatja ha öregember korára 100. alkalommal is megcsinálja magának a hülyeségeit?

26-án megyünk hozzá a családdal, ha elkezdi megint ezt a nagyzolási hülyeségeit nyomatni, akkor én nem tudom mit fogok csinálni...komolyan.



2015. dec. 20. 18:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs ha kicsit hosszú lett...
2015. dec. 20. 18:03
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem én megszakítanám vele a kapcsolatot és azt csinál amit akar.
2015. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudod megértetni vele. Azért amikor ilyen dumával jön, hogy 2-3 ezer forintos kajával eteti a kutyáját (még ha ez csak túlzó hencegés is), akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy ha neki erre telik, akkor reméled hogy megérti, hogy soha többet nem adsz neki kölcsön.
2015. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem is ez kéne az ok lenni, hogy a kutyakajával henceg.


Azért nem adsz neki többet kölcsön, mert már két éve tartozik.

2015. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

ezen az oldalon mindenre ez a válasz: szakíts meg vele minden kapcsolatot! vagy ha házasokról szól a kérdés: válj el! akkor is, ha csak csúnyán nézett rád a párod. válj el!


hagyjuk már ezt az idiótaságot, nem alkoholista, nem bűnöző, többnyire a saját pénzét költi, miért kéne az embernek ilyenért megszakítania a kapcsolatot az apjával?

ezt válaszoló, te normális vagy???

vagy te nem beszélsz a szüleiddel, ezért szerinted mindenre ez a megoldás?

jelzem, hogy egyébként egyikükkel én sem vagyok már beszélőviszonyban, de sokkal komolyabb dolgokat követett el, mint hogy nem tudta beosztani a pénzét.


kérdező: egy 63 éves emberrel már úgysem tudod ezt megértetni. főleg, mert te a gyereke vagy, és az idősek mindig okosabbnak, bölcsebbnek hiszik magukat a fiatalabb generációnál. max. meghallgat, de úgyis azt gondolja, hogy neki te nem dirigálsz.

és mivel mindig meg tudja oldani, jogosan hiszi azt, hogy mindig lesz vki, aki kisegíti.

nem is csoda. először kapott milliókat a házért. majd kapott hitelt. majd kapott százezreket örökségből. majd kapott kölcsön tőled. közben meg alapból jó nyugdíja van. mégis mi vinné rá, hogy elkezdjen takarékoskodni?

annyit tudsz tenni, hogy legközelebb, ha nagy összeget kér, mert már nincs pénze kajára, akkor nem adsz neki több tízezret, hanem elmész, és bevásárolsz neki konzerveket, tésztákat, egyéb tartós élelmiszert. és megmondod, hogy a nyugdíjig már nem tudsz többet adni, ossza be, vagy nem lesz mit ennie.

mert őszintén: meg tudnád tenni, hogy ha hó közepén elfogy minden pénze, hallgatod, hogy nincs mit ennie?

2015. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Osztom a kettes véleményét, ha ennyire leged van belőle, hagyd magára egy kicsit. Csak rá kell ébrednie, hogy így nem marad semmije, de ameddig van egy jó nagy hülye a környéken aki mindig kisegíti, nem fog észhez térni.

Viszont ez a mindennapos főzés, és a látogatóvárás arra enged következtetni, hogy apád nagyon magányos. Lehet, hogy alapjában véve ezen kellene elgondolkoznotok. A kutyának is ezért adja oda amit főzött, legalább addig is gondoskodik valakiről.

Nincs hobbija? Jó barátok? Valaki aki kimozdítja kicsit?

2015. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jól van 67%-os, te már csak tudod, nem létszükséglet az a pénz, ha az lenne akkor a 2 év alatt szóvá tettem volna már neki, hidd el ilyenen nem fogok szégyenlősködni.

Azért nem adtam neki kölcsön, mert megmondtuk neki kerek perec nem kell ismét adósságba vernie magát azért, hogy karácsonyi ajándékokat vegyen a gyerekeknek 50 ezerért.

A gyerekek mindennek örülnek, egy pár száz forintos matchbox-nak is ugyan úgy örülnek, nem az érték a lényeg hanem hogy legyen valami a karácsonyfa alatt.

Egyébként pedig nem túlzás a 2-3 ezer forint, 1-2 hetente benézek hozzá, mert egy várossal lakik csak odébb, és akkor szoktam látni a moslékos edényében a drága sült húsok ott figyelnek.

Két napja is kb 1,5 kiló májas hurkát dobott ki, annak meg kilója alaphangon is 1500-1800ft.

2015. dec. 20. 18:31
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt csinálta már akkor is, mikor anyámmal együtt éltek, két kézzel szórta a pénzt, ezért is váltak el.

Szóval nem csak az utóbbi pár évben van ez a probléma.

Van hobbija is, és a régi haverokkal is úgy ahogy tartja a kapcsolatot.

A kutya mint írtam csak 8 hónapja van, előtte is éveken keresztül ez ment, csak akkor a szemétbe került a kaja, meg a tyúkoknak.


A kapcsolatot meg nem szeretném vele megszakítani ez miatt, ez fel sem merült bennem, mert alapjában véve egy jó ember, és remek nagyszülő.

Csak megértetni akarom vele, hogy ez így nem mehet tovább, mert egyszer óriási pazarlás amit művel, másrészt soha nincs egy fityingje se, pedig ha akarna akkor tudna takarékoskodni.

Ha nem folytatna ilyen életvitelt, akkor semmi gond nem lenne vele.

Nem szoktam anyagilag támogatni, egyszer kért csak kölcsön tőlem mert beszart a kocsija, és én csináltattam meg neki, meg most az 50 ezret.

Azt pedig nem szokta reklámozni, hogy elfogyott a lóvéja (mert gondolom ciki neki) hó közepe felé, csak mikor megyek hozzá látom hogy már tölti a cigijét nem dobozost vesz, meg a kajából is csak szolidabb a felhozatal, ez már évek óta mindig így van szóval ja.

De két hétig megy a habzsi dőzsi, még tart a nyugdíj...komolyan mint egy felelőtlen tini, aki nem tudja beosztani a pénzét.

2015. dec. 20. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Te sehogyan sem.


Egyrészt nem a te felelősséged egy igen régóta felnőtt embert megtanítani arra, hogyan ossza be az életét és a pénzét, másrészt egy hatvanéves embernél ez már egy profi pszichiáternek is kemény meló lenne. Apádba olyan mélyen bekövült az önsorsrontás, hogy ezen már nem lehet segíteni, bármilyen szomorú is.

2015. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Akkor viszont végképp nem tudsz mit tenni. Pénzt ne adj neki, innentől kezdve, az ő gondja, ha nincs, vagy ha adósságba veri magát.

2015. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!