Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa miért nem tud elfogadni...

Apa miért nem tud elfogadni úgy, ahogy vagyok? Hogy értessem meg vele, hogy így nem akarok vele beszélni, találkozni?

Figyelt kérdés

Sosem volt tökéletes a kapcsolatunk (nem úgy, mint anyával). De már elegem van abból, hogy mindenbe bele köt, ami velem kapcsolatos. Elkezdtem egy főiskolát, nem tetszett, így otthagytam, most ha úgy tetszik, nem csinálok semmit. Amúgy eseménydúsan telnek a napjaim, csak ezen az oldalon az a "semmi" kategória, így inkább ebbe nem megyek bele...

Most volt apa szülinapja pénteken, ezért odamentem (3 órás út autóval csak oda). Kapott egy nagyon jó ajándékot, erre közölte, hogy neki az lenne az igazi meglepetés, ha arról mesélnék neki, milyen a suli.

Folyton ezzel jön, meg hogy bezzeg X, meg Y mennyire szeretik az egyetemet, főiskolát. Mindig ezzel jön és nagyon jól tudja, hogy csak veszekedés lesz a vége.

Az mivel lenne jobb, ha azt tanulnám, ami nem érdekel? Semmivel.

Nem értem, miért kell így viselkednie. Anya, a nevelőapám, a nagyszüleim, mindenki elfogadta ezt és nem piszkálnak. Örülnek, hogy boldog vagyok.

Max. ha nem lesz mesterdiplomám, átveszem anyáék vállalkozásait és kész, ők már évek óta ezt szeretnék.

Így sem apa által élek úgy, ahogyan, szóval azt sem mondhatja, hogy ő mindent megad nekem...

Elegem van, hogy minden beszélgetésünknek az lesz a vége, hogy én kiborulok.


2015. dec. 1. 18:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg nekem is rossz ez, mert félek, hogy mi lesz, ha a következő egyetem sem jön be, de attól nem lesz egyszerűbb, mert így viselkedik.
2015. dec. 1. 19:02
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg neki kerek perec, hogy ez van, ha nem fogadja el, akkor többet nem kell felhozni a témát, csak azért, hogy veszekedjetek! Jövő ősszel, meg fogsz tudni mesélni a suliról, addig várnia kell.
2015. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet kiérezni az írásból, hogy valójában valamiért lusta vagy tanulni (talán azért, mert anyádék mellett feltehetőleg jól elvagy), de ugyanakkor érzed, hogy mégis csak valahol igaza van apádnak. Az is elképzelhető, hogy tudat alatt vágysz az apai szeretetre, de mégis truccolsz, mint egy kislány, akinek nem nőtt be a feje lágya.
2015. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Elkezdtem egy főiskolát, nem tetszett, így otthagytam, most ha úgy tetszik, nem csinálok semmit. "


Ha nem érdekel, miért jelentkeztél? Miért nem odamentél, ami érdekel?

Nekem úgy tűnik, hogy semmi nem érdekel téged, főleg, ha energiát is bele kell fektetni. Max. átveszed a vállalkozásukat, amit készen kapsz. De ilyen lustán hamar tönkre is fogod vágni.

Azt elhiszem, hogy a semmittevéssel jól elvagy, csak azt nem értem, hogy anyádék ezt szó nélkül hagyják.

2015. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
gazdagkislanyos kamukerdes, sokadik resz.
2015. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na jó,de akkor mit csinálsz egész nap,ha nem dolgozol és nem is tanulsz?
2016. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!