Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 évesek! Ti mennyi zsebpénzt...

13 évesek! Ti mennyi zsebpénzt kaptok és milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Szülők is válaszolhatnak akiknek ilyen korú gyerekekük van

2015. dec. 21. 14:00
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
58%
Soha nem volt és nem is lesz zsebpénzem.Ha kimentem napszámba segíteni akkor kaptam a munkáért. Névnapra, szülinapra dédimtől kaptam.Amúgy soha nem volt pénzem.Kajat vettek nekem.Ha valamire kellett akkor az elmondtam hogy mi az miért kéne,mennyi és akkor vagy kaptam rá pénzt vagy aztmondták, hogy hülyeség.Most a ballagási pénzel meg vagyok elég jól:)14/L
2015. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
51%

Heti 800.- kap

Emellet minden mást megkap ...

Nasi szörpi uzsi midig van, kozmetikum betét stb.

Ha mozi egyéb van arra külön kap

De minden pénteken ami marad azt perselyben gyülik neki ...

Már egész sok van benne

2015. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
48%
Én 16 vagyok és havi 5k ft-ot. Ha valamit akarok venni akár suliban/boltban én azt ebből fizetem.
2015. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
60%

Amikor én voltam ilyen idős ,akkor úgy ment ,hogy adtak 1-2 ezret többet nem ,és akkor ameddig kitartott ,ugyanis csak a sulibüfében vásároltam.

+Bérletre adtak pénzt ami havi 2000 forint környéke volt.

Úgyhogy szószoros értelemben zsebpénzt nem kaptam rendszeresen ,csak ugye a napi szükségletek kielégítésére éppen amennyi kellett.

A testvérem aki most pont 13 éves ,nála is ugyan így van. Mindig kap annyit ,hogy ételre italra legyen pénze a suliban + egy minimális tartalék ,de külön zsebpénzt még nem kap.

2015. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
33%

A bankátyámra havonta 5000 Ft-t utalnak a szüleim.

Üdítőt, csemegéket, ruhákat, kozmetikai és egészségügyi szereket nem magamnak kell fizetnem, a szüleim veszik meg ezeket.

A suli büféjére kapni szoktam 2000 Ft-t, amikor kérek, (körülbelül 2-3 hetente).

Pluszban van még pár ezer forint, ami a menzapénz befizetése után marad meg nekem (havonta).


Ui.: Ez a bankártyás dolog nálam csak nyáron lépett életbe, azelőtt nem volt nálunk ilyen "zsebpénzesdni".


13/L

2015. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%
Havi 177 ezret.
2015. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
38%
én 15 éves vagyok és 50 eurót kapok minden honába, és be kell osztanom,ha kell ruha vagy mondjuk betét tusfürdő akkor azokat meg veszik nekem a szüleim de többet nem :)
2015. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
48%
Szülő vagyok. 12 éves a lányom, de nem adunk neki zsebpénzt, mert ha valami kell neki, mindig megvesszük. Bankszámlára mindig kap pénzt.
2015. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
25%
19 éves vagyok. Nálunk sem volt szokás a zsebpénz, nem tartom értelmes, jó dolognak. Gyermekként is bizalmas, remek kapcsolatom volt a szüleimmel, ha szerettem volna valamit, akkor az idővel, de tőlük telhetően megvették nekem. Például ilyen-olyan üdítő, egy csokoládé. Viszont miután már láttam, hogy nem telt rám mindig, de ennek ellenére még is azon voltak, hogy örömet szerezzenek nekem, elszégyeltem magam, úgy éreztem nem érdemlem meg és már azt a szokást is megszüntettük, hogy ötösönként 100 forintot kaptam. Az persze teljesen más, mikor adunk teszem azt, 500 forintot és mondjuk, hogy vegyen magának is valamit a boltban, mikor elkezdjük ezt az önállóságot. Szerintem nem jó ötlet anyagiasságra nevelni a gyerekeket, kérhet a szüleitől bármikor, de az ami mostanság megy, hogy az apám utalt 100 ezer forintot a névnapomra, meg még egy 300 ezret a ballagásra...valami elképesztő..
2015. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
51%

Ha nem csinál anyukám szenyát, akkor pont anyit kapok amennyibe a kajám kerül.

A ruhájimat, teló hátlap, tablet...ilyenek, azt a karácsonyi, szülinapi pénzemből veszem, és ezt fogyasztom a következőig.

2015. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!