Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tévő lehetnék? Válás,...

Mi tévő lehetnék? Válás, család, stb.

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy én a nagymamámmal élek. A szüleimnek már van új párja, stb. van egy hugom (édestestvér), ő anyukámmal maradt mikor elváltak, én papíron apával, de ő máshol lakik. Jóformán apát csak egy héten egyszer látom, mikor hazaesik, akkor is a családi bizniszt beszéljük csak. Semmilyen kapcsolatom nincs vele, ő éli az életét, mi meg csak szívunk!


Apának van egy nője, aki egy hárpia, régebben kedveltem, de nagyon rámeröltette magát, majd elkezdte uszítani apát ellenünk (ellenem és mama ellen). Ők már ketten élnek, eléggé nagy lábon. Maguknak mindent megengednek, míg nekünk nemrég majdnem kikapcsolták a vizet és a villanyt. A lefolyó már 3 éve el van dugulva, mamával mi hordjuk a vizet a közeli csatornába vödörrel. A házunk romokban, a tető beázik, omlanak a falak. Én dolgozok, de nagyon keveset kapok, hogy fel tudjuk újítani. A barátom is nemrég ideköltözött, ő sem keres sokat. Szeretnénk félretenni, a jövőben szeretnénk majd közös lakást, gyerekeket, de egyszerűen nincs pozitív jövőképünk. Apa leszar mindekt. Tegnap vett egy 3D tvt, amikor megtudtam elsírtam magam, hogy ő ilyesmit megtehet, mi pedig nyomorgunk. Mezőgazdaságban van ez a 3 fős családi vállalkozás. Ő dolgozik meg a pénzért, de minden mama nevén van.


Mikor szóvá tesszük hogy azért itthonra is adhatna, akkor felpofoz, megver vagy megrángat. Nekünk kuss a nevünk, ő pedig éli világát. mama soha nem fogja elküldnei a francba, mert neki az ő kicsi fia még mindig szentlélek. Ők mindig utazgatnak és szórják a pénzt. Legkevésbé sem érdekelne, ha ránk is gondolna. Szerintetek mit csináljak? Van erre valamiféle mód hogy ezt jelentsük? Vannak civil szervezetek, akik tudnának segíteni? Ez családon belüli erőszaknak nevezhető?

Kérlek segítsetek mert összeroppanok!


22/L



2015. dec. 22. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nagykorú vagy, dolgozó, önellátó, nem köteles apád támogatni egyáltalán. Persze ettől még elég gáz és szemétség, amit csinál, de igazából semmit nem tehetsz.
2015. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha megver, akkor készíttethetsz látleletet, és feljelentheted a rendőrségen. Mást nagyon nem tehetsz, mivel felnőtt vagy, gyámhatósághoz nem mehetsz. Próbáljatok valami alapítványnál, vagy a helyi önkormányzatnál segítséget kérni a helyzetetek miatt.
2015. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy, dolgozol te is, a barátod is, nagymamád nem akar változtatni a helyzeten: elköltöztök. Más fiatal pár is lakik albérletben, nem ti lesztek az egyedüliek.
2015. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Te is a családi vállalkozásban dolgozol? Ha mamád a cégtulajdonos, elvileg aláírási joga van, meg kéne nézni a cégalapító okiratot, kinek milyen jogosultságai vannak. Az, hogy apád dolgozik, rendben van, de mamádnak köszönhető, hogy van mivel és hol dolgoznia. Itt mamának kéne a sarkára állni, hogy te is kapj normális fizetést, és az ő házát is újíttassa fel apád. Nem kell elküldenie a kicsi fiát a francba, csak jobb belátásra bírni.

Ha nem megy, akkor hagyd ott a fenébe az egészet, keress más munkát, esetleg tanulj szakmát. Minek gályázol apádnak túró pénzért, ha máshol esetleg sokkal többet kereshetsz, hogy legyen mit a nőjére költenie?

2015. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs szívem mamát itthagyni a sz**rba. Így is éppenhogy csak önellátó. Rajtam kívül senkije sincsen. Az már más, hogy közbe én omlok össze.
2015. dec. 22. 15:06
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért mártírkodsz? Te írod, mamádnak nagyon is lenne lehetősége fellépni a dolgok ellen, hisz ő a tulajdonos, mégsem teszi, mert - téged idézlek - "neki az ő kicsi fia még mindig szentlélek".


Nekem ebből nem az jön le, hogy mamád annyira törődne azzal, hogy VELED mi volt, mi van, mi lesz.


Szóval nem kell a rinya, fogod magad és a barátodat, és elköltözöl, mint oly sok fiatal. Attól még nem kell a mamádat elhagynod, bármikor meglátogathatod - csak nem fogsz vele lakni, ami természetes.

2015. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Papíron a családi vállalkozásban vagyok, mert így valami támogatást kap vagy mi... Azon kívül hogy volt hogy kivittem neki az ebédet a földre, meg bezsákoltam a búzát, árpát, én nem értek a többi dologhoz. Még jogsim sincs. Egyetemen tanulok mezg. mérnöknek munka mellett. Ha ki szerettem volna vele menni aratni vagy vetni, sosem engedett. Mindig a nője ment vele.
2015. dec. 22. 15:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Mikor a szüleim szétszéledtek ő volt az egyedüli aki felnevelt. Ki gondozza akkor szerinted? Ezt az én lelkiismeretem ezt nem bírná.
2015. dec. 22. 15:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Mamád beteg, gondozásra szorul? Ezt nem említed.
2015. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

felnott ember vagy, dolgozol, miert kene hogy apad tartson el?


Fogod magad, keresel jobb melot, elkoltozol, ennyi.


nagymamadat nem neked kell eltartanod, sem apolnod, arra van a fia.

2015. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!