Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális vagyok? Megengedhető ez?

Normális vagyok? Megengedhető ez?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a lányom a szilvesztert idén máshol szeretné tölteni. Házibuliban. Meg is kérdezte,hogy szabad-e. Megkérdeztem mindent. Fiúk is lesznek, sőt apartmant bérelnek. A fiúk 2 évvel idősebbek. Nem tudom, hogy fognak-e inni, remélem nem lesz rendbontás, ezért elengedtem. Ő most 14 éves,normális lány. El is viszem és haza is hozom. Ti megengednétek?

2015. dec. 26. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ismeretlen helyre, ismeretlen emberekkel nem engedném.

Ha a szokásos baráti társasága, osztálytársai, akkor igen.

2015. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
84%
18F enis voltam annyi idos.. par eve:D tuti fognak inni.. en nem engednem el.. meg ha normalis lany akkorsem, nem egy 14evesnek valo egy hazibuli ahol epp kamaszodo 16eves fiuk vannak es nem az eszukkel gondolkoznak..
2015. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én nem engedném meg, 14 évesen még nagyon ráér részegen bulizni. Mert az borítékolható hogy inni fognak..nem keveset. Nálam annyi férne bele ekkora gyereknél, hogy a barátaival menjen ki az utcabálra, utána jöjjön haza mondjuk három legjobb barátnőjével itthon kapnának egy-egy pohár pezsgőt, és nálunk bulizhatnának. Házibuli 16 éves kora felett.
2015. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Biztos hogy lesz alkohol. Beszélj vele, hogy ha meg is kóstolja mértékkel. Legyen valaki ott akit ismersz. A barátnőjének is add meg a számod. Biztosítsd, hogy ha hülyeséget is csinál, szóljon, ott vagy, és segítesz. :)
2015. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ivás csak az egyik, van ott más is. Nem engedném el. Csak ismerősi körben.
2015. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. dec. 26. 20:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még várnék vele legalább 1 évet...
2015. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát én nem engedném el, pedig nem vagyok túl szigorú ember. Ő lehet, hogy normális, de a többiek is? És elkeserítelek: hiába ismered őket és hiába kedves, udvarias, jó fiúk... az a szülőknek szól.

Bérelt ház? Akkor gondolom felnőttek (szülők) se lesznek felügyelni? Jó esetben csak piálnak majd. És könnyen beleviszik a rosszba a jó kislányokat is ilyenkor...

Meg nem biztos, hogy tudni akarod, miért hívnak meg 16 éves kanos kamaszok, naiv jókislányokat. Hozod-viszed? Hát az remek, kár, hogy a "csoda" pont a két esemény között történik majd.

14 évesen bármikor elengedném valamelyik barátnője családjához. Vagy esetleg jöhetnének hozzánk néhányan, mert 14 évesen már nem akarja a szülőkkel nézni a kabarét, oké. De hogy egy ilyen házibuliban még nincs helye, az is biztos.

Persze te tudod milyen elvek szerint neveled. De egyelőre még te vagy érte jogilag is felelős. Az biztos, hogy igen szigorú szabályokat fektetnék le a helyedben a buli idejére.

2015. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. dec. 27. 08:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Engedd el!
2015. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!