Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig bántanak és elégedetlen...

Mindig bántanak és elégedetlenek velem, pedig oly sok mindenről mondtam le, hogy megfeleljek nekik, köztük a szerelemről (20L)?

Figyelt kérdés

egy teljesítményorientált családban nőttem fel. Mindig jól tanultam. Barátaimmal csak óraközi szünetekben beszéltem, meg facen hébe-hóba, mert szüleim csak hajtottak. Ez évben sikerült bejutnom egyetemre államilagtámogatott képzésre. Budapestre kerültem kollégiumba. Most is csak az eredményekkel vannak elfoglalva. Ha mesélek a barátaimról akkor mindig leállítanak."minek az? inkább tanulj, vagy légy vmi szakmai közösség tagja stb.)

Nme is sejtik h hány fiút utasítottam vissza miattuk, mert nem engednék h velük legyek.

Eddig el is viseltem. De most túl nagy áldozatot követelnek. 5 hónapja neten levelezek egy sráccal, akit imádok. Egyszer láttam életemben, akkor csattant el életem első csókja. (persze hazudtam arról h miért nem megyek haza akkor amikor szoktam, tanulásra fogtam).

A srác nem Pesti és elvárná h távkapcsolatban legyek vele, így pár hétvégét nála töltsek. Persze erről nem tudnék hazudni. Így elutasítottam őt.

Pedig annyira fáj.

Mit tegyek? ha elmondom megölnek

20L



2015. dec. 26. 21:21
1 2
 1/14 anonim válasza:

Én az őszinteség híve vagyok, és ez nagyban meg tudja könnyíteni az ember dolgát. Szerintem pont az lenne a legjobb döntés, ha beszélnél a szüleiddel, és elmondanád, hogy mennyire hajtod magad, de eközben neked is van saját életed, amit élned kell. Muszáj, hogy egy kicsit elgondolkodjanak ezen ők is. Ezzel egy kicsit tönkreteszik az életed - szerintem ezt te is tudod. Megértem, hogy fontos számukra a jövőd, de az élet nem csak tanulásból áll - vagyis nem csak könyvek fölött ücsörgős tanulásból. :)

Remélem valamennyire hasznos volt, amit írtam. :) Sok sikert az egyetemen, és kitartást a szüleidhez!

2015. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"oly sok mindenről mondtam le, hogy megfeleljek nekik"

És szerinted tényleg ez a helyes út?

2015. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
52%

Jézus 20 éves vagy felnőtt.

A saját életed éld ne azt amit ők akartak csak nem jött össze.

közöld velük van párom és most nála alszom.

Ha kiakadnak akkor meg joggal mondod hogy nem lehetsz szűz apáca.


úgy végzed mint a szomszédunk, egy házban él a szüleivel, egész életében tanult, és a kapcsolatok nélkül sehova nem jutott és most a szülei tartják el.

elvan hízva.

Sose volt párja.


Odáig jutott , hogy elhízott mert nem mozog, évek óta nem ment emberek közé.


Te is így akarsz járni?

2015. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.

Csak attól félek h ha elmondom h 5 hónapja levelezek vkivel, akkor kiakadnak h "bennem nem lehet megbízni" stb. s h hazug vagyok stb

2015. dec. 26. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Úristen, azt hittem 16 vagy! A mai 20 èvesek ilyen korlátoltak?!?

:(2

2015. dec. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Költőnő? ***** válasza:
Csak addig tudnak gyerekként kezelni, mig te asszisztálsz hozzá.
2015. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Most lépj, mert ha nem valtoztatsz, örökké ez marad. Akkor is, ha 30 leszel, ha 40, ha 50. Hidd el, tudom miről beszélek. Húzd meg a hataraidat, és ne engedd őket bentebb. Bele fognak szólni az összes ferfibe, a munkahelyedbe, a lakasvasarlasodba, a felújításba, a házasságodba, ha peched van, a gyereknevelésbe is. Mindezt azért, mert "érted teszik", meg hogy "neked jó legyen". Te ugyan marhára nem így fogod ezt érezni, de ők ezt sosem fogják megerteni. Most kell lépni!!
2015. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat.

beszéltem velük kiakadtak és mondták h ne merészeljek többet írni a srácnak, találkozni meg pláne nem, mert tuti h ő is csak kihasználja a lányokat. Én meg ne szenvedjek.

szval sokra nem mentem. továbbra is egyedül leszek...

2015. dec. 27. 16:56
 9/14 Költőnő? ***** válasza:
Hát ha neked elvileg felnőtt nőként megtilthatnak bmit... tiltsanak.
2015. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nézd,ha ilyen hülye vagy, meg is érdemled a sorsod.

valóban, nehéz ügy mert most a szüleid tartanak el. de ha ennek az az ára,hogy nem viselkedhetsz a korodnak megfelelően(barátok,bulik,pasik,szórakozás) akkor nekem nem kéne így a támogatás.

inkább én a helyedben élnék diákmunkából és diákhitelből az egyetem alatt, mint hogy ennyire lekorlátozzanak. sokan 20 évesen már több éves kapcsolatban élnek, esetleg gyerekük is van vagy férjük. te meg levelezni nem mersz egy sráccal mert anyuci mit szól?

szerintem sürgősen változtass. bár ezt a csatát 4-5 éve kellett volna már levívnod.

2015. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!