Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elégedetlenek lennétek az...

Ha elégedetlenek lennétek az otthoni helyzettel, elmennétek dolgozni a suli mellett 16 éves kortól?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést látok manapság, amiben a kis tinik hisztiznek, hogy nem kapják meg azt amit akarnak, vagy mert ,,mindenki összeesküdött ellene", mit képzel a szülő, hogy nem veszi meg neki ezt/azt,vagy sorolhatnék még száz okot, amiért olyan rossz nekik(t. A kivételnek).

Az esetek többségében viszont csak otthon ülnek, illetve hétvégente csinàlnak valami munkaszerűséget...

Most komolyan aki úgy érzi hogy rossz neki otthon, az miért nem tesz érte, hogy elköltözhessen? Mik ezek a fotelforradalmárok?


2013. nov. 13. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó volt a helyzetem, nyáron mégis végignyomtam a nyarat mindig...

Év közben "csak újsagkihordást vállaltam.


Később felsőoktatás mellett is dolgoztam...



Nekem így volt jó,örültem, hogy nem kell kérni..


Bővebb leírásodra pedig én sem tudom a választ, mivel én sosem voltam olyan.

2013. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) meglepő, hogy minden második kérdés egy tinihiszti, de ide egyik sem ír:)
2013. nov. 13. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az első egyetemi évem után mentem el nyáron dolgozni, de akkor már muszáj volt, mert annyira szégyelltem magam, hogy még mindig a szüleim tartanak el, hogy így éreztem helyesnek
2013. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam(minden nap),mert muszáj volt,meg is látszott a tanulmányi eredményeimen,nem hisztiztem semmi miatt,csak morogtam magamban,hogy mi(én,tesóm)szívunk a szüleink felelőtlen lépési miatt.
2013. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nah igen..

.de más korosztály is vagyok pl, lassan 30

A koliban volt aki többet dolgozott, mint én..sőt...


1.

2013. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
14 éves korom óta önellátó vagyok, nem kerültem a szüleimnek azóta egy fillérbe se kb :) Mondjuk mi nagyon nem jöttünk ki, emiatt választottam a függetlenséget, és nem bántam meg, mert megtanultam igazán értékelni a sokszor keservesen nehéz munkával szerzett pénz értékét, így 26 évesen már nem jelent gondot a munka, vagy beosztani a pénzt :)
2013. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
megvan a pozitív meg a negatív oldala is. Presztist önbecsülést ad a munka, meg anyagilag jobb, önállóságot is. Ami rossz h lehet keccsolnod kell, sok energiád elmegy rá, alig keresel, bunkón viselkednek veled és a barátaidra társas kapcsolataidra is alig jut időd energiád. Átalakulsz munkagéppé:)
2013. nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!