Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám tüdőrákos, de miért...

Apukám tüdőrákos, de miért tesz úgy, mintha nem lenne beteg?

Figyelt kérdés
Ráadásul kissejtes.Azt mondta még idejében fedezték fel.Kapott sugarat és kemot is,és azt mondta összement a daganat,jövőhéten dolgozni akar menni.Nem mondhatunk semmit még az anyjának sem,mert váltig állítja,hogy majd elmúlik...Létezik,hogy így van,jó a közérzete,nevet,boldog..én ezt nem értem..

2015. dec. 27. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván a környezetét sem akarja terhelni, nem akar másokban rossz hangulatot kelteni.
2015. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2%

Azért, amiért kialakult a betegsége. Apád úgynevezett elfojtó típus - ennek van a legnagyobb esélye egyébként a rákra -, azaz egyszerűen nem vesz tudomást dolgokról, érzelmekről, betegségről.


Azt tudod, ugye, hogy az időben felfedzett daganat és a későn felfedezett daganat túlélési esélyei a legújabb kutatások szerint teljesen azonosak. Az, ami igazán fontos: a beteg (lélekben való) hozzáállása a betegségéhez.


Apád sajnos úgy tekinti ezt az egészet, mintha csak egy influenzája lett volna. Ha nem változtat ezen a tagadó buta hozzáálláson, sajnos nem lesz hosszú életű. Azért írom ezt, hogy legalább te ne áltasd magad. Mutatsd meg neki is ezt az írást.


Kezdetnek kezdjen el naplót írni. És ezt a legkomolyabban mondom.

2015. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Húúú mennyi szakember van itt, aki csak úgy ontja magából a baromságot. Minek kell olyanba beledumálni kedves válaszolók, amihez abszolút nem értetek?!


Kedves kérdező, a kissejtes tüdőrák malignus gyorsan osztódó daganat, töbnyire már a felfedezéskor van áttétje. Átlagos túlélése 8-18 hónap, ami nagyon nem jó. A tüdődagantok többsége kb. halálos ítélettel egyenlő, ez a kissejtesre fokozottan igaz. Persze lehet édesapádnak akkora mázlija, hogy ő lesz a ritka kivétel de erre kicsi az esély.

Ami a viselkedését illeti, az ilyen súlyos betegségek feldolgozásának sok fázisa van, az első fázis az, amiben édesapád jelenleg tartózkodik, a TAGADÁS, egyszerűen nem veszi tudomásul, hogy ő beteg, vagy bagatelizálja a betegségét. Abban persze igaza van a korábbi válaszolóknak, hogy a pozitív szemlélet elősegíti a gyógyulást, de azért ez nem egy influenza kategóriájú betegség, mint ahogy édesapád megéli. Én kívánom nektek, hogy legyetek a ritka kivételek, ahol túlél a beteg, de mindazonáltal azt is tanácsolom, hogy tölts annyi időt apukáddal amennyit lehet, addig amíg lehet.

Elnézést amiért meg kellett szakítanom ezt a pozitív áradatot, de valakinek az igazságot is le kell írnia!

2015. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Utolsó (13-as), az hogy a kérdező apukája kifelé azt mutatja, hogy minden happy, nem jelenti azt, hogy úgy is érzi. Csak gondolom a gyereket nem akarja azzal terhelni, hogy mi van ha meghalok. A gyerekét óvja ezzel, mert ezt tartja most helyes döntésnek. Most azt hagyjuk, hogy ez jó vagy rossz döntés a részéről.


De még ha adja Isten tényleg ilyen pozitívan gondolkozni, az csak jó.

Tüdőbeteg voltam, pontosabban a tüdőnél lévő nyirokcsomóm volt "hatalmasra" duzzadva, szerencsére jóindulatú volt, de gyógyszerrel kellett volna kezelni. A felfedezéstől számítva míg kiderül, hogy jóindulatú, eltelt 3 hónap. Én mindvégig 3 hónap alatt pozitívan álltam hozzá, hogy nem lesz rosszindulatú nem lesz baj, meggyógyulok. Mire megjött a szövettan eredménye a nyirokcsomóm gyógyszeres kezelés nélkül a felére csökkent. újabb 3 hónap után, már normálisnak voltak mondhatók az értékek. És mindezt én gyógyszerek nélkül értem el.


Tehát ne mondja senki, hogy a pozitív gondolkodás semmit nem ér.

2015. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

"És mindezt én gyógyszerek nélkül értem el.


Tehát ne mondja senki, hogy a pozitív gondolkodás semmit nem ér."


És? Már bocsi de az, hogy egy nyirokcsomónak változik a mérete az normális dolog. Ha meg vagy győződve, hogy meg fogsz halni, akkor is ez történt volna, habár lehet, hogy kicsit lassabban.

2015. dec. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia, abban, hogy mik a gyógyulási esélyek nem tudok tanácsot adni, viszont a tapasztalataimat letudom írni. Édesapám volt rákos beteg és bizony a betegségtudat feldolgozásának az ő esetében több fázisa volt. Eleinte azt mondta, hogy elcserélték a leleteit, mert ő nem beteg. Ezzel társult ez a boldog hangulat, ami szerintem csak azért lehetett, mert nem voltak még fájdalmai, teljesen jól érezte magát. Aztán később kezdett rosszul lenni és már nem volt olyan magabiztos, majd dühös és bosszús lett. Aztán volt olyan is, hogy újra eljátszotta, hogy javul és minden rendben van, ezt csupán azért tette, hogy minket védjen, hogy reménykedjünk és nekünk ne fájjon annyira. És aztán jött az utolsó fázis, amikor már benne sem volt semmi remény, depressziós lett, végül annyira magába fordult, hogy nem is akart kommunkikálni, minden mindegy volt már. Szóval sajnos borzasztó egy ilyen állapotot végig élni akár beteg, akár hozzátartozó az illető. Egyet tennék másként, ha újra kellene végig élnem ezt a betegséget, hogy igen is konkrétan rákérdeznék arra, hogy hogy van, mit érez, mert igen is vannak félelmeik és igen is megijednek és igen is félnek attól, hogy a halál, mint lehetőség ott van. És mi családtagok félünk kérdezni, meg védeni akarjuk és közben nem vesszük észre, hogy saját magunkat sajnáljuk, félünk az elvesztésétől, miközben őt kéne támogatnunk és segítenünk. Sokszor miattunk nem mernek beszélni a betegségről, miattunk játszák meg magunkat, minket védenek ezzel.
2015. dec. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"az, hogy egy nyirokcsomónak változik a mérete az normális dolog"


Tudod léteznek kóros változások is, léteznek olyan változások, ami csak gyógyszerrel kezelhető, vagy nagyon kis esélyben gyógyul spontán. Biztos azért voltam szövettanon, mert olyan normális dolog volt, hogy megnőtt :D


De ez már nem tartozik a kérdéshez, akkor is azt tanácsolom kérdező, örül, ha édesapád pozitívan gondolkozik. Nem arról van szó, hogy nem veszi komolyan, és nem arról hogy nem hiszi a betegségét, akkor már a kemót sem vállalta volna, és nem szedné a gyógyszereit.

2015. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Tudod léteznek kóros változások is, léteznek olyan változások, ami csak gyógyszerrel kezelhető, vagy nagyon kis esélyben gyógyul spontán. Biztos azért voltam szövettanon, mert olyan normális dolog volt, hogy megnőtt :D "


Öreg... orvos vagyok, ne oktassál már ki arról, hogy milyen változásai vannak egy nyirokcsomónak! Igen 1 cm felett kóros egy nyirokcsomó, de nem kell ide csodát, meg mindenféle mentális hókuszpókuszt belelátni abba, hogy egy nyirokcsomó mérete lecsökken!

2015. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, Te annyira vagy orvos mint én! Bár az én szakirányomhoz közelebb áll mint a Tiédhez ezt így látatlanba merem írni! Azért mert olvastál valamit az interneten még nem vagy az! :) Ha meg mégis Isten mentsen az ilyen "orvostól" mint Te "öreg"....


Kérdező, bocs az offért de ehhez a megnyilvánuláshoz muszáj volt hozzászólnom.


Le lehet pontozni.

2015. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!