Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mi legyen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy mi legyen a következő lépés, de már nehezen bírom, mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Lassan közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, és férfi létemre otthon lakok a szülői házban. Ez van, szégyellem valahol, de a gazdaságosabb, kényelmesebb utat választottam eddig, lehet hiba volt lehet csak részben, nem tudom.


A szüleim rendesek, csak nagyon parancsolgatóak, irányítóak, lelki terrorban éltem és élek, agresszívek ha nem is tettlegesség szintjén, de azok. Kicsit úgy érzem már most lelki beteg vagyok emiatt és depressziós.


Van egy diplomám, és egy kis saját cégem ami mostanában egyre rosszabbul muzsikál. Vagy kilábalok a válságból, vagy becsukhatom és nézhetek állás után.

Van egy befejezésre váró családi házam, amit a szüleimnek köszönhetek, de nem nagyon szeretnék oda költözni, mert közel laknék hozzájuk, és amúgy sem érzem, hogy itt akarok élni, ha munkát kell keresnem akkor meg pláne lehet távolabbra kéne költöznöm.


Folyamatosan megkaptam gyerekkorom óta, hogy lusta mihaszna, hu:lye és nagypofájú vagyok. Egész életemben bíráltak, kritizáltak és leszidtak, 90%-ban mindig kritikát kaptam, és csak ritkán dicséretet, főleg mikor mások előtt kellett felvágni valami eredményemmel. (az én fiam ilyen okos, olyan ügyes, ilyen szorgalmas, olyan kreatív stb.)


Van egy barátnőm, bár távkapcsolat de nagyon komoly. A szüleim rühellik őt, már nem is tartok beszámolót róla nekik semmilyen formában, nem téma, nekik mintha nem is lenne.

Nála megoldódhat lakás téma, de még nem talált lakást, venni szeretne sajátot, és tudna is, de nem tudni mikor sikerül. Összeköltözhetnék vele, még ha kicsit piszkálja is a férfi egomat, hogy a barátnőm lakásába költözök férfiként és nem együtt teremtettük meg, vagy én neki, de már ezen is túltettem magam, mert annyira nem jó itthon, kikészülök minden nap egyre jobban.


Van némi megtakarított pénzem lekötve, nem jönne ki egy lakás belőle, de legalább van valami.

El kéne költöznöm, de most még barátnőmmel nem tudok, nem tudni mire lesz lakásunk, annyi időre meg nem tudom érdemes e albérletbe menni. Azt is keresni kell, akkor már érdemesebb várni míg neki sikerül találni megvásárolhatót. Tőlem függetlenül is venne lakást, de kicsit most úgy érzem mintha kívülről úgy tűnne kihasználom mert hogy oda akarok költözni hozzá, pedig nem! :( Együtt akarunk lenni, de sajnos csak Ő tud lakást venni, nekem még kellene vagy hitel, vagy még takarékoskodás, ami lehet 2-3 év passz.

Szeretem és ő is engem, és már Ő is szeretne saját lakást, én is szeretnék elmenni innen.


Szóval nem tudom a köztes időt hogy vészeljem át, mert már minden napra jut egy veszekedés a legkisebb butaság miatt is itthon. :(

Én egész életemben segítettem nekik, gyerekkorom óta dolgoztam, ha nem suliba jártam, vagy leckét írtam már mentem is dolgozni, vagy itthon, vagy más módon. Mindenből ki vettem a részem mert ki kellett, így voltunk nevelve, de közben állandóan szidtak és kritizáltak, ami szerintük csak szigorú nevelés, és én vagyok a rossz, a bunkó, a hálátlan és a f..zfej. :( Magánszférám sincs, mert állnadóan zaklatnak, nem zárhatom az ajtómat, semmi nyugalmam nincs, mindenről tudnia akarnak stb.


Vannak napok mikor legszívesebben felkötném magam annyira rossz. Közben meg persze szeretem is őket, meg azt is tudom, ha lelépek abból oltári nagy balhé lesz majd, mert nem az történik és nem úgy, ahogy ők kitalálták meg eltervezték nekem! Amiket adtak és amikkel a jövőmet megalapozták azok az ő elképzeléseik és döntéseik voltak és kész tények elé állítottak, és nincs választásom, hacsak nem megyek szembe az elképzeléseikkel.


Nem tudom mit tegyek addig míg nem tudok lépni, de rettenetes minden nap, a munka sem megy rendesen, és semmi sem, állandóan feszült vagyok, vagy depis, vagy ideges, rettegek, szorongok stb. :(


Egyetlen boldogság maradt az életemben, a barátnőm, semmi más nem érdekel, de tudom, hogy nem lesz könnyű az elkövetkező időszak! :(


Ti mit és hogy tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2014. aug. 19. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van állásod és van egy stabil párkapcsolatod akkor mindened megvan. Felnőtt vagy, nem dirigálhatnak. Viszont azt megteheted, hogy odafigyelsz a szüleidre, meghallgatod őket mert lehet nekik is rengeteg a problémájuk. Nekem ez bevált.


Anyámmal élek, de jó a kapcsolatunk mert én is figyelek rá.

2014. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Amiket leírtál, én biztosan elköltöznék, eleget nyomorgattak. Persze nem haraggal. Tisztelettel, de határozottan; tudomásul kell venniük: attól hogy ők segítettek a világra, nem vagy a tulajdonuk. Persze átgondolnám pl.lábra tudom-e állítani a vállalkozásomat, netán kezdjek valami újba, állást vállaljak, stb. Neked kell tudnod, hogy mit akarsz. Ha két három év alatt sikerülne egy saját lakásba költözni, az elég jó. Ha gondolkodol más jellegű vállalkozásban/pénzkeresési módban, írj privátban, lehet tudok segíteni konkrétabban is. Sok sikert!
2014. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sürgősen költözz el otthonról, nem haraggal, de fel kell nőnöd és befejezni a nyavalygást. Az albérlet nem annyira drága, hogy a saját életedet tedd tönkre. A szüleiddel is egy kis balhé után jobb lesz a kapcsolatod. Mond meg nekik, hogy tudod, hogy ez nekik rosszul esik, de értsék meg, hogy neked a saját lábadra kell állnod, ki kell próbálnod mire vagy képes egyedül. Ha nem értik meg, akkor is menj, semmiben ne hagyd magad zsarolni.

Nekem is ilyen apám van, nem érdekel...., soha nem érdekelt, hogy mit akar rám erőltetni. 20 éve eljöttem és megyek a fejem után. Bevált! Miután rájött, hogy nem tud manipulálni, a kapcsolatunk is jó lett. Igaz, 140 km-rel messzebb mentem.

Ha te ezt sürgősen nem teszed meg, 5-10 év múlva menthetetlenül magadba fogsz fordulni és örökre ott ragadsz a szüleid nyakán. Még a barátnőd is elhagy, amiért ilyen tehetetlen vagy. Arra nem gondoltál, hogy ő is jobban felnézne rád, ha látná, hogy képes vagy a saját lábadon is állni? A vállalkozásod is jobban menne, mert arra tudnál koncentrálni.

Remélem nem az tart vissza, hogy ki fog főzni rád, meg mosni?! Mert az nagyon gáz! Csináld meg magad, hogy a környezetednek és magadnak is bizonyíts, hogy nem egy élősködő vagy, hanem egy férfi.

A megtakarított pénzed és a fél ház eladásából származó bevétel nem elég egy lakásra? Ha nem akkor is menj albérletbe!

Érdekes módon legtöbbször férfiak maradnak otthon a szüleik árnyékában, kiszolgáltatva nekik magukat....egy tál ételért és tiszta ruháért. De hidd el ez nagyon rossz út.

A barátnődet is azért utálják, mert azt hiszik miatta fogod őket elhagyni, már csak ezért is menj otthonról MAGAD MIATT, hogy ne legyen kit hibáztatni.

2014. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, az 26-ot jelent? Ha igen, nem annyira gáz, hogy még otthon laksz, de ha ilyen negatívan hatnak rád, akkor itt az ideje önálló útra lépni és elköltözni otthonról....
2014. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!