Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy a barátom nálunk aludhasson?

Figyelt kérdés
A barátom 19 éves,én két hónap múlva leszek 18. 2 hónapja vagyunk együtt. Sokat van nálunk,és legtöbbször anya is itthon van,jól kijönnek,szimpatikus anyának. De mégsem engedi meg,hogy együtt aludjunk,pedig mondtam neki,hogy kizárólag alvásról lenne szó. Egyszer elaludt nálunk,és mivel már késő volt,meg nagyon rossz idő,anya belement,hogy itt maradhasson,szóval nem értem a logikáját. Sajnos a héten keveset tudunk találkozni,késő estig dolgozik,és már borzasztóan hiányzik,de mivel nem egy településen lakunk, hanem kb 15 kmre egymástól,nem várhatom el tőle,hogy bejöjjön egy órára,aztán utána haza küldjem, ezért lenne jó, ha itt tudna maradni,de anyu teljesen hajthatatlan :(
2015. dec. 30. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nézd, a 17-18 évesek már élnek nemi életet, szóval ha nem aludnátok, hanem mást csinálnátok, az is ha azt nézzük, akkor teljesen belefér már ebbe a korba.

Meg aztán, ha már volt rá példa, akkor nyilván tudjátok ezt rendesen kezelni.

Beszéld meg anyukáddal, hogy nem lesz belőle rendszer, de néha szeretnéd, ha ott aludhatna. Szerintem megengedi. Ha most nem is, mert azért mégis csak 2 hónapja vagytok együtt, az elég kevés idő, de pár hónap múlva szerintem már nem lesz gond vele.

2015. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én szülőként tudok hozzászólni, ráadásul pont ebben a cipőben járunk a lányommal. Tehát... ami nálunk problémát okoz... A lányom és barátja nem ismerik az udvarlás (randevúzás) fogalmát. 2 hete "jártak", amikor a srác feljött hozzánk délután és pofátlanul este 1/2 10 körül ment el. Ekkor jeleztük a lányomnak, hogy ha már nem ismeri a srác a jómodort (a családhoz alkalmazkodik, akihez megy és nem fordítva), akkor legyen szíves este 8kor elküldeni. Mi korán fekszünk, készülünk a másnapra kérjük ezt tiszteletben tartani. Aztán következő feljövetelnél újra csak az óránkat néztük, hogy már bőven elmúlt a megbeszélt idő, a saját gyerekünknek smst küldtünk, hogy legyen szíves az órájára nézni.

Pár héttel később jött az itt alvás... Mi reggel 8-kor már reggelizünk. Az nem érdekel, hogy meddig alszanak, de ha nem hívom ebédre, akkor alapvető figyelmesség, hogy legkésőbb 11 körül a elhúz a srác. Hát ez sem volt olyan egyértelmű.

Csak azért írtam le, hogy lásd mitől félhet esetleg anyukád (nem a szextől, hiszen az fényes nappal is meg tudjátok ejteni). Tehát attól a helyzettől félhet, hogy a mai fiatalok nevelése hiányos.

2015. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A ház a szüleidé, ha ők nem kívánják két ünnep között idegen ember társaságát akkor tartsd tiszteletben. Én sem örülök ha a húgom hazahord mindenféle fajankót és kerülgetnem kell, haza is szoktam hajtani őket.
2015. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azzal semmi gondja nincsen,hogy ket unnep kozott itt van,25 es 26.an is nalunk volt delelott. Udvarlas jellegu problemak pedig egyaltalan nincsenek,van egy megbeszelt idopont,hogy meddig maradhat,mindig betartjuk,es normalisan,tisztelettudoan viselkedik,amit anya mindig meg is jegyez.. Szoval nem ertem,hogy mi a problemaja.
2015. dec. 30. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy,alig vagy 18.lesz még kitudja hány pasid.Hát naná anyád nem akarja örökké a 46-os bakancsokat rugdalni.Nálunk sosem volt itt alvás se lány se fiú.Meg nem is lesz.Pedig mindegyiknek tartós kapcsija van.De én nem fogok itt senkit kerülgetni.Aludni pedig egyedül is lehet:)
2015. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a leírásod alapján ugye 15-kmre laktok. azért ez nem nagy táv,főleg ha van kocsija a barátodnak. de busszal se sok idő.

ha estig dolgozik,akkor érhető,hogy nem caplat ki hozzád. de ha épp nincs suli,akkor te is bemehetsz hozzá pár órára,hogy kicsit tudjatok együtt is lenni. na meg ott a hétvége. szóval szerintem megoldható ott alvás nélkül is.

2 hónap nem olyan sok idő, megértheted anyukádat,hogy nem szeretné.,hogyha együtt lennétek már 1-2 éve,akkor máshogy viszonyulna a helyzethez szerintem. de tényleg 2 hónap még nagyon kevés. szerintem örülj neki,hogy legalább felmehet hozzátok.

2015. dec. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Aludj nála te, lassan nagykorú leszel,ha nálad nem lehet, abba nem szólhat bele, ha néha nem otthon alszol.

Én 16éves korom óta vagyok együtt a barátommal,lassan 3 éve vagyok vele . Az elején nehezen ment nekem is,hogy nem tudtam vele lenni esténként,ment is a vezskedés picit. De mindig megbeszéltük,hogy akkor most elmegyek ekkor,és haza jövök a megbeszélt időben. Sajnos egy két órával mindig később érkeztem haza.

Nálunk az volt a feltétel,hogy csak akkor aludhatott nálam ,ha bemutatom. Utána már engedékenyebb volt anya.

Sőt 17 évesen nyáron el is engedett vele nyaralni Görögországba ,annyira jól kijöttek egymással.

Azért örülök,hogy az én anyukám nem volt annyira régimódi.

Szerintem 16 évesen már nem korai,ha valakinek van barátja, persze fontos az,hogy mennyire felelősség teljesek, mennyire fontos a védekezés stb...

Nem is néztem volna ki anyából,hogy ennyire meg tud "puhulni" . MErt nem tiltott el a barátomtól,pedig a világ legszigorúbb szülőjének tartottam.

16 évesen bulinzi se nagyon engedett el, csak a barátommal,mert gondolom,így vigyázott rám valaki

2015. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Na, megint megjöttek az erkölcscsősz lepontozgatók!

Ugyan mi kivetni való van abban, hogy egy majd 18 éves, lassan nagykorú lány együtt alszik a barátjával???

18 évesen ismerkedtem meg a párommal, 4 hónap együtt járás után minden egyes nap ott aludt nálunk, onnan járt dolgozni, hétvégén meg én aludtam náluk, mellette ő dolgozott, én tanultam, végeztem az iskolát, érettségiztem, szakmát tanultam, aztán eltelt 10 év, még mindig együtt vagyunk, több, mint 6 éve házasok vagyunk és gyerekünk is van.

Úgyhogy ennyit erről, hogy jaj istenem, ha 18 évesen egy lány együtt alszik néha a barátjával...

Ja, és nyugodtan pontozzatok le ezért is!!!:)

2015. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én 2,5 év kapcsolat után sem alhatok a barátomnál, ő sem nálam.

lassan 18 leszek, kirándulni többször is elengedtek vele, ott nyugodtan együtt alhattunk.

azt is tudják a szüleim, hogy szexelünk, mégsem engedik. azt hiszem sosem fogok rájönni, hogy akkor mégis miért :D


17L

2015. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!