Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen babát várok, szingli...

19 évesen babát várok, szingli vagyok. Hogy mondjam el itthon?

Figyelt kérdés

8 hetes állapotos vagyok, van munkám és tanulok is szakmát. Egész jól keresek, és biztos lenne helyem szülés után is (rokon cége).

Szüleimmel élek, egész nagy házunk van, tehát nem zsúfolódva élnénk, ha megszülném.. Nincs teljesen jó kapcsolatom velük, bár jobb, mint régen. Mégsem tudom, hogyan kéne elmondanom... Anyukám nem egy olyan nagymama típus, inkább 'szabadabb' nő (na jó, leírom.. Fűvel-fával csalja apámat, neki most ez az élete, nem az unokázás lenne..) Apa meg hirtelen haragú, és olyankor nagyon megbánt..


A baba apja az exem, akit soha az életben nem akarok már látni, 4 hónapja külön vagyunk, néhányszor jártunk csak össze. Ő nem tudja, hogy babát várok, és nem is fogja megtudni.


Egyáltalán ti megtartanátok? Sulit be tudnám fejezni mellette, lévén most májusban és júniusban lesznek a vizsgák. Utána még a fizetésem is több lesz majd, ha visszamegyek melózni.


És a csavar: sosem szerettem volna babát, sem férjet, és most már párkapcsolatot sem. Nem éreztem magam erre valónak, nagyon karrierista vagyok, most viszont megpuhultam.. Teljesen össze vagyok zavarodva, és félek, hogyha megszülöm, megbánom.. Utazgatni szerettem volna egész életemben, nem pedig lekötni magam :(


2015. dec. 31. 17:15
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok abortusz-ellenes, amint megtudtam egyből intézni akartam, viszont ugye kellett várni pár napot a családsegítő előtt, és akkor tört meg bennem valami.


Egyik percben nagyon boldog vagyok miatta, másik percben legszívesebben én magam szedném ki a magzatot

2015. dec. 31. 17:17
 2/46 anonim ***** válasza:
65%
En nem tartanam meg ilyen feltetelek mellett, h se apa, se vagy a gyerekre.
2015. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%
én az apának mondanám el először mindenképp, a nemző apának joga van tudni, a gyereknek meg joga van, hogy legyen apja. Attól még nem kell vele élni, nem kell tartást sem kérni, de ez így korrekt a gyerek szempontjából.
2015. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
70%
4 hónapja külön vagytok, de 8hetes terhes vagy, santít... amúgy meg védekezésről nem hallottál még? Meg mi az hogy nem mondod el neki? Joga van tudni!
2015. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
44%

Állj eléjük, mondd el. Nem nagyon lehet cizellálni. Egy ilyen hír sok mindent megváltoztat.

Ha még vacillálsz, hogy megtartsd-e, akkor az örökbe adást is számításba lehet venni, ha megtartod, akkor pedig kitartást és minden jót kívánok (amíg van energiád esetleg egy apát is kereshetsz gyorsan, akivel felnevelitek)

2015. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Drága 67%-os, nem, sosem hallottam a védekezésről. Tudnál mesélni róla esetleg? 5 évnyi szexuális élet után azt hiszem nem vagyok tisztában vele. De akkor gondolom hallottál arról is nagyon okoskám, hogy hányás-hasmenés esetén gáz van.. Na én pont emiatt estem teherbe.


Az apjának nem akarom bonyolítani az életét. Most esett szét a családja, az apja otthagyta őket és külföldre ment, az anyja pedig felakasztotta magát.

2015. dec. 31. 17:31
 7/46 anonim ***** válasza:
80%

4 hónapja vannak külön, de néha összejártak utána..


Én nem tartanám meg, nincs apa és a célod sem ez volt.. hidd el megbánnád később, hogy nem éltél, hanem lebabáztál..

Én 18 éves vagyok, és még eszem ágában sincs anyukának lenni.. de persze ez én vagyok..

Ami viszont nagyon fontos : apukának mindenképp mondd el!

2015. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Örökbeadás nem jutott eszembe... Köszönöm!! Ez nagyon jó ötlet, elgondolkozok rajta!
2015. dec. 31. 17:32
 9/46 A kérdező kommentje:
Én sosem akartam családot. Nincs előttem jó példa, és nem is leltem igazi boldogságot a kapcsolatokban. Nem vagyok antiszociális, de imádok egyedül lenni, a hobbijaimat csinálgatni, imádom a munkámat..
2015. dec. 31. 17:34
 10/46 anonim ***** válasza:
63%

A legegyszerűbb egyenesen megmondani, minél előbb. Sokáig húzni úgyse tudod, legyél túl rajta, az a biztos.

Én a helyedben egyébként megtartanám. Végül is meg tudod oldani az életed mellette, és gyerek mellett is élhetsz teljes életet. Sőt, ki tudja, talán másképp fogod látni a dolgokat, ezt sosem tudhatod előre. Gondolj bele, milyen rövid idő alatt változtál a gyerekkel kapcsolatban is.

2015. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!