Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A konzervatív nevelés visszaüt...

A konzervatív nevelés visszaüthet?

Figyelt kérdés

Nem aktuális csak kíváncsiság.

Ha lesz gyerekem akkor nem fogok neki sok dolgot megengedni pl az állandó bulizás züllés, ill. ha lány akk az összefekvést mindenkivel.

Nem fog pár évesen sem telefont kapni sem táblagépet sem xboxot.

Majd kap egy számítógépet 10 éves kora körül.

iPhonet sem fog kapni. Nem csak az ára miatt hanem mert ne kövesse már a birkanyájat. Nekem is volt de nem azért mert menő, hanem ez járt a csomaghoz amit akartam. Amúgy egy régebbi fajta volt az igaz, de nem nyűgözött le. Sőt...

Nem tartom magam egy nagy vallásosnak. De egy évben párszor kb 5x elmegyek a templomba. Oda a gyermekemet is fogom vinni ha megyek. Látom is h rengeteg szülő még 3gyerekkel is elmegy.

Meg kell egy gyereknek tanulnia h a szeretet nem az ha megkap minden kacatot, hanem a törődés, az odafigyelés a gondoskodás.

Amúgy a tesómék minden butaságot megvesznek a 1,5éves gyereknek holott azt nem érdekli. Ill nem akkor csapnak rá amikor megérdemelné, hanem amikor nem.



2016. jan. 2. 10:48
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
85%

Igen visszauthet. A telefont, bulizasat, szexet, stb-t allitottad be foellensegnek, es azt feltetelzed hogy ha ezeket megtiltod a gyereknek akkor normalis felnott lesz belole.


Nincs osszefugges a ketto kozott, a telefon fuggoseg, onbecsulesi problemak meg a tobbi nepszeru problema a rossz neveles kovetkezmenye. Nem azert vannak ezek mert a szulok megengedik, hanem azert mert rosszul nevelik a gyerekeket es annak ez a kovetkezmenye.


Tehat a rossz neveles + a fentiek megtiltasa extra rossz eredmenyhez vezet. Altalanossagban is nagyon rossz otlet valami ellen nevelni a gyerekeket.

2016. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy hogyan neveli a gyerekét.

Viszont szerintem a mai társadalomban baromi nehéz úgy nevelni egy gyereket, ahogy leírtad, pláne hogy sokszor a tanárok facebookon tartják a kapcsolatot a diákokkal.

Ráadásul ha valaki ilyen mértékű konzervatítv nevelést kap, az osztálytársai is nagyobb valószínűséggel fogják kinézni maguk közül. Persze ettől még ez lenne az ideális, amit leírtál. Csak a mai világban megoldani úgy, hogy ne álljon totál szembe mindennel ami most érték... (nem a szeretet, hanem a pénz, a másik elnyomása, az okoskütyük)

Sok szeretet, törődés teljesen jó elképzelés.

Talán egyedül a templom résszel nem értek egyet. Saját tapasztalat miatt. Engem állandóan elhurcoltak, bérmálkozásomig minden egyes hétvégén mennem kellett, és olyan szinten megutáltam, hogy mára már nem hiszek semmiben. Rossz emlék maradt az egész. Szerintem azt, hogy akar-e (akár aktív) hívő lenni, mindenki döntse el saját maga.

2016. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
91%

Amit leírtál, az sok esetben igen, visszaüthet.

A technofób nevelés mindenképpen. Gondolom, nem dolgozol még: már ma is az a helyzet, hogy egy 40-50 éves alig bírja követni az elvárásokat. Én közel évesen már érzem, hogy néha hátrányban vagyok a fiatalabbakkal szemben, pedig ilyen téren nagyon előrelátók voltak, mire iskolába mentem, volt számítógépünk és internetünk is, plusz mindenféle oktatóprogramot megvettek nekünk. Ez hatalmas előny a korosztályomban mind a mai napig.

Az iphone-os részt nem értem. Lehet, hgoy rossz körökben mozgok, de az emberek nagy többségénél androidos mobilt látni szerintem.

A templom jó ötlet, de önmagában semmi. Nem az a lényeg, hogy évente 5 nap elmenj, hanem hogy a többi 360 napon is ennek megfelelően élj. Egyébként semmi értelme nincs, nettó sznobizmus.


Gondolom, fiatal vagy még és összekevered a szeretetet a szegénységgel. Nyugodtan lehet a gyereket úgy is szeretni, hogy megkap mindent. A kettő valójában teljesen független egymástól. Ha az ötéves tableten játszik a játékos angoltanuló programmal, az még jobb is, mintha a tévé elé ültetnéd, amikor épp nem érsz rá vele foglalkozni. Ha az xbox-on játszotok vasárnap délután, az pont ugyanannyira jó, mintha leülnétek ki nevet a végént játszani. És a kettő nem is zárja ki egymást.

Gondold át, amit írtam. Van benne igazság szerintem :D

2016. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
57%
*közel 30 évesen
2016. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
79%

Ha lesz gyermeked,majd meglátod, nem olyan könnyű a gyereknevelés.Nekem is voltak elveim,aztán van,amit feladtam.Úgyis fogod látni,mi jó,mi kell a gyermekednek,csak légy következetes.Jó,hogy ezeket az értékeket képviseled,amiket leírtál.

A telefon,táblagép kérdése nem egyszerű.A mai gyerekek ebben nőnek fel, sajnos tudomásul kell vennünk.Írom ezt úgy,hogy én is ellene vagyok,nem is vettünk a gyereknek (nagycsoportos óvodás),de az oviban sok mindenkinek van.Viszont korlátozva,hagyjuk a gépen játszani,teljesen nem tilthatom,mert akkor kigúnyolják,s a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással.Vannak ovis társai,akiknek már van telefonjuk.Ő is hisztizett érte,de többször elmagyaráztuk,hogy nem,elfogadta.De ha iskolás lesz,remélem,az alsót még megússzuk,de felsőben már valószínűleg kénytelenek leszünk neki telefont stb. venni.

2016. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez még mindig sokkal jobb mint a most divatos, engedékeny nevelés, ami kineveli a mostani borzalmas tini generációt. Viszont a konzervatívban is a mérték a lényeg. Az jó ha nem kap meg mindent amiért nyekereg, de ésszerű kereteken belül nem árt az engedékenység, kompromisszum, mert a vaskalaposság könnyen visszaüthet. Például én a templomba nem vinném, ha ő nem akarná, mert ezzel könnyen megutáltathatom vele a vallást. Én se vennék kicsi gyereknek tabletet, telefont, de 8-9 évesen egy alap készüléket kapna, semmiképp se okosat, azt majd 12 éves kora után. De persze nem a legdrágábbat akkor se, és függene az otthoni viselkedésétől. Bulizás: ez az egyik legnehezebb és legtöbb konfrontálódást okozó pont. Én engedném, 16 éves kora után, de feltételekkel. Például mindig tudjam kivel és hol van, hívjon fel ha elindult haza, ha bármi közbejön szóljon, és persze ne részegedjen le teljesen. Mindezek mellé nem heti szinten járhatna, hanem havonta egyszer. Másik nehéz ügy a tanulás. Én eléggé maximalista vagyok. A gyerekemtől nem azt várom el hogy a legjobb legyen, hanem hogy MAGÁHOZ KÉPEST legyen a legjobb. Mert hiába várok ötös teljesítményt egy gyengébb képességű gyerektől. Tehát a konzervatív nevelés lehet nagyon pozitív, ha nem tiltjuk mindentől, hanem csak a határokat állítjuk fel, és ezekhez tartjuk is magunkat, de emellett persze érezze hogy nagyon szeretjük.
2016. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
70%

Igen visszaüthet.


Miért ne használhatna akár számítógépet korábban? Már most is ott tartunk hogy a 15 évesek 60%-a digitális analfabéta, mert nem tud kezelni egy számítógépet


Nem attól lesz valakiből rendes felnőtt, hogy megtiltod neki ezeket. Pláne, hogyha érdeklik ezek a dolgok.


ulizás/züllés... Ha jól neveled, akkor ebből sztem nem lesz baj. és tudni fogja a határokat.


Én biztosan úgy fogom csinálni, hogyha majd szeretne valamit ami többe kerül, például egy xbox, vagy ehhez hasonló akkor dolgozzon meg érte. Például pakoljon be a mosogatógépbe minden nap, meg csináljon meg 1-2 dolgot a kertben például gyomláljon ki minden héten, és a hét végén kapna 3k ft-ot. És lehet gyűjteni.


Akkor tanulja meg az ember igazán a pénz értékét, amikor megdolgozik érte. Ebből is látszik, hogy a követelőző, és mindent megkapó kölykök soha nem dolgoztak még meg semmiért.


Én biztosan így csinálnám, és akkor majd mérlegelné ő maga, hogy megéri-e neki vagy sem.


Nem jó dolog egy gyereket elzárni a géptől, pláne, hogy a mai világban már lassan mindenhol ott lesz.

2016. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
41%

1. válaszoló, szerintem a kérdező nem teljes eltiltásról beszél, hanem arról, hogy nagyobb korában kapja meg a kütyüket a gyerek.

Nekem egy 9 és egy majdnem 7 éves gyerekem van. A családi tabletet és PC-t használhatják, nézhetnek tévét, mindezt időkorlátozással (iskolaidőben napi félóra). A bulizás terén még nincs tapasztalatom, ehhez még kicsik. Templomba nem kényszerítjük őket, de a lányom kifejezetten szeret jönni, ha szökőévente elmegyek.


Az az igazság, hogy mindezek nem elhatározás kérdései voltak. Persze nekünk is voltak elveink a gyerekek születése előtt, de egy részén ma már csak mosolygunk. A gyereknevelés úgyis olyan, hogy egymást formálja gyerek és szülő.

Ahhoz mindenesetre tartom magam, hogy próbálok nem ítélkezni mások gyerekei felett, mert még én is kerülhetek hasonló helyzetbe. Persze tanulságnak jó lehet egy-egy példa.


A konkrét kérdésedre visszatérve: észszerűen (legújabb helyesírási szabályok, óje :P ) és mértékkel hozott szabályok nem ütnek vissza szerintem. Nem kell elzárni a gyereket a világtól, de legyenek korlátok, legyen egy stabil értékrend. Néha igenis érdemes elveszíteni egy-egy csatát a gyerekkel szemben, semmit sem árt a tekintélynek, sőt (ezt tanárként is mondom), mondhatnám: a húzd meg, ereszd meg irányelven érdemes haladni. Szerintem. :)

2016. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
93%

Igen, visszaüthet. Ha most lenne gyereked, láthatóan nem ésszel nevelnél, hanem dacból. Valami ellen próbálsz lázadni, de nem nézel a dolgok mögé.

És mi lesz, ha több gyereked lesz és különböző neműek? Már az első mondatodban leírod, hogy az egyiknek (a fiúnak) több mindent engednél meg, mint a lánynak. Szerinted ez mennyire igazságos és hogy fog lecsapódni rajtuk?

Ami meg a telefonokat és egyéb kütyüket illeti, azok csak eszközök. Kizárólag a használóján múlik, milyen szándékkal veszi a kezébe, de ezt már leírták előttem.

Ezek, amiket leírtál, felszínes butaságok.

2016. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
19%

Na most itt vagy én értek valamit félre...

Az,hogy a gyerek kap-e saját kütyüt, nem függ azzal össze, hogy használhatja-e! Minden fentebb leírtam, a mieink használhatják a családi gépeket, de telefonjuk pl. még 1-2 évig nem lesz, mertr tök fölösleges. Akkor most mi is technofóbok vagyunk? (informatikus és infótanár szülőpáros egyébként :))) )

2016. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!