Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konzervatív nevelés, vagy...

Konzervatív nevelés, vagy "szeretet központú"? Bocs, ha provokatív.

Figyelt kérdés

Nektek nincs elegetek abból, hogy manapság ha meg akarsz tanítani vmit a babádnak, például az alvást, akkor rögtön rossz anya vagy, mert nem szereted...Szerintem azért aki szeretne egy kis időt a férjével, nagyobb gyermekével tölteni, és ezért nem ciciztet 20 percenként 1 órát egy egy éves gyermeket az még lehet jó anya!!

Tégyleg nem provokáció, csak kiváncsi vagyok ki hogy gondolja. ( Amúgy én is szoptatok, csak nem ezzel próbálok megoldani mindent.)


2010. júl. 16. 14:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

sztem nem provokativ.

amig egy gyermek érzi hogy a szülei szeretik és ha rosszat csinál számithat büntire szóval szeretettel de következetesen van nevelve és minden döntés amit hoztok az ő egészsége érdekében van addig nincs okod lelkiismeret furdalásra hogy rossz anya vagy de nem válik be egy adott módszer minden gyerekre és ezt felejtik el azok akiknek még nincs gyerekük meg akiknek 30 éve volt ...

én nem szoktam az ilyet meghallani hogy ki mit mond esetleg meghallgatom hogy ő hogy nevel(t) de ha nem érzem hogy nálunk is menne akkor mosolygok aztán itt be ott ki.

2010. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is így gondolom, de azért szerintem nagyon sok féle átmenet van a kettő között. Ha a konzervatív nevelés azt is jelenti, hogy néha jól odasuhintok a nádpálcával, akkor inkább a szeretetközpontú felé hajlok, de azért én is úgy hiszem, hogy nevelni kell a gyereket és meg kell tanítani, hogy mi a jó és mi nem és ha kell büntetni (de sohasem testi fegyelmezéssel). Néha pedig lehet elnézőnek lenni és engedni, de szerintem a legfontosabb a következetesség és hogy csak olyan dolgokat tiltsunk meg, ami mondjuk veszélyes lehet, egyébként pedig fogadjuk el, hogy a gyermekünk is egy önálló egyén, még akkor is ha kicsi és amiben megengedhető, akkor hagyjuk dönteni. Ezeket a határokat mindenki maga szabja meg.
2010. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

[link]


amúgy ebben a kérdésbe sosincs okos. Szerintem attól még, hogy van gyereked, neked is jogod van aludni, fürdeni és a többi emberi dologhoz. Csak néha priorizálni kell.

2010. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
4%
Konzervatív... Szánalmas hogy mit össze nem szenvednek legtöbben csak hogy divatosan neveljék a gyerekük aztán meg jönnek ide sírni hogy miért vannak egyedül, miért betegek, miért aájulnak el a fáradtságtól stb...
2010. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van.

Manapság csak szélsőségek vannak.

Én is egy évesen tanítottam meg elaludni a lányom , akkor már fél éve volt, hogy nem aldutam egy éjjel sem többet 3 óránál... szerintem én nem vagyok mazohista...

Főleg, most hogy két babám van, még nehezebb...

És nem fogok könyörögni, hogy egyen, és nem fogok kajával rohangálni utána, és még van pár dolog, amiben lehet, hogy _"szigorú", vagy "konzervatív" vagyok, de úgy gondolom, hogy nekünk így jó.

Első lányom 14 hóig cicizett, az első 3 hónapban óránként, kibírtam, de ha akartam volna, változtattam volna rajta.

Szóval nehéz kérdés ez, és sok más is, de úgy gondolom, hogy hallgassuk meg a másikat-főleg ha tanácsot kértünk-és mérlegelés után döntsük el, hogy hallgatunk-e rá, vagy sem. És fogadjuk el, hogy minden baba, minden anya és minden család más, mindenkinél más válik be, mindenki másképp csinálja.

És örüljünk neki, hogy nem vagyunk egyformák!

2010. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

szerintem az egyetlen ami célravezető, ha szívből nevelünk..

azaz személyre szabva

[link]

2010. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Én nem bírom sírni hagyni és nem azért mer ez a trend! :)

De én mindig hagytam hogy ő maga alakítsa ki a dolgait(7,5 hós)szóval nem ilyen fegyelmezési dolgokra gondolok!de a napirend,meg alvási szokások,evési szokások!Én igény szerint szoptatok,de mégis kb 3 órára ált be a kajálása,ugye már mást is eszünk,deígy is rend van!És neki is fontos ez nem csak nekem!Az alvást is nyilván tartottam rendszert,a fürdésnél....de végül maga alakította 12 hetes korára!Azóta is változiik természetesen,de mindig van rendszer!

Én tisztelem becsülöm aki tudja "sírni hagyva" tanítani a gyermekét!Nem ítélem el egyáltalán,de én képtelen vagyok erre!De hál isten áldott jó lányom van így a szüksége sem merült fel!

2010. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem pont nem érdekel már az a sok marhaság, amit többek között itt lehet olvasni. Én nem könyvből altatom a gyerekeim, hanem rájuk figyelek, hamar elalszanak és 2 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát. Nem mondom, hogy nem sírnak fel néha néha éjjel, pláne ebben a melegben, de az a déli sarkon lakik, aki ilyenkor jókat tud aludni. Nálunk a kicsi még nincs 2 éves, a mai napig úgy szeret elaludni, hogy beülünk a fotelba és a mellkasunkra fekszik, megnyugszik, megy az ágyba. A fiam reggelente rendszeresen átköltözik az ágyunkba és ott alszik még egy órát. Nem zavar, szeretem őket, az illatukat és a ragaszkodásukat.

Annak idején a szoptatásból sem csináltam ügyet, mellre raktam őket, ha igényelték, s lám, már az elején simán 4 óránként ettek.


Amiket itt olvasok...hát...:) Betudom a hormonoknak, meg a tapasztalatlanságnak. Mert mindenki okos a saját élethelyzetét illetően, és úgy is ad tanácsot, de nem vagyunk egyformák, más gének, más szokások, más lehetőségek, más életek. Kinek mi. Én azt mondom, mindenki hallgasson a megérzéseire a babával kapcsolatban és fogadja el mások döntését a saját babájukkal kapcsolatban.

2010. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést és a kiegészítőt.

Mert a kiegészítésben, ha jól értem az igény szerinti szoptatással nem értesz egyet vagy csak részben.


Konzervatív nevelés kontra "szeretet központú"...

Lehet, hogy más nem így gondolja, de szerintem a kettőt nagyon jól lehet ötvözni. Sok mindenben vagyok konzervatív, de közben igyekszem a legnagyobb szeretettel tenni fordulni a gyerekeimhez.


Talán a túlzott liberalizmusra gondoltál? Mert a kettő nem ugyanaz.

2010. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy én vagyok buta, de nem értem a különbséget. A konzervatív a katonás időhöz kötött németes nevelés? A szeretetközpontú meg a skandináv liberális, megkérdezem a gyerektől mit akar módszer lenne?


Én igyekszem azt csinálni, amit a gyerek akar, az életritmusunkba elég jól belenőtt már.

Megkérdezem, hogy melyik ruhát szeretné felvenni, milyen éltelt kér. Mivel még tényleg kicsi csak fél éves, nem biztos, hogy érti mit is akarok tőle.

Nem szoktam akarata ellenére ölelgetni felvenni puszilgatni, csak ha látom rajta, hogy van kedve hozzá.

2010. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!