Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg elég ennyi kapcsolatta...

Tényleg elég ennyi kapcsolattartás, sokat akarnék?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éves a fiunk. A másik szülő az egyik héten egyszer van vele ovi után kb 2 órát az egyik héten, a másik héten is, de hétvégére is elviszi (Én szorgalmaztam pár hónapja, addig mindig hozzánk jött.) Telefonon nemigen keresi. Viberen, vagy egyéb úton beszámolok a gyerkőcöt érintő dolgokról, de sztem mégis találkozhatnának többet, vagy hívhatná. A munkahelye ugyanabban a kerületben van, mint az ovi, ill ahol lakunk. Szerinte én azért keveslem ezt, mert velem nem foglalkozott az apám, és más szülő még ennyit sincs a gyerekével. Ez mind igaz, csak mégis, sokat akarok? Nem leszek álszent, nekem is jól jönne egy kis szusszanás néha, mert sokszor simán ügyet intézni sem tudok, de most tényleg a gyerek miatt kérdezem.
2016. jan. 5. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy elvált ismerős apuka minden második héten péntektől vasárnap estig van a gyerekkel. Nyáron egy hetet van nála.
2016. jan. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Válaszolva a kérdésedre, de, kereshetné többet, legalább telefonon. Csak gondolom a párod is estig dolgozik, éli az életét. Nincs nagymama a közelben?
2016. jan. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Most tuti én leszek a paraszt, de egy 4 évessel miről csevegjen annyit telefonon mégis? Beszéljék meg az aktuálpolitikai híreket?

Nincs igénye a gyerekre, nem véletlen nincs veled sem együtt, ezt hiába erőlteted.

2016. jan. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért nincs többet a gyerekkel, mert nincs igényre rá.
2016. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "nincs igénye a gyerekre" kicsit erős (főleg, ha a gyerek "tervezett" volt). Az, hogy még kicsi, nem mentség! A agyam eldobom, amikor arra hivatkozva nem foglalkoznak az apák a gyerekeikkel, mert még "kicsi"!!! Ilyen az élet, a gyerek először kicsi, de az apa akkor is apa, másfelől mióta újdonság, hogy egy gyerek kicsi, amikor megszületik??? Ja, persze, úgy lenne a legjobb, ha rögtön változatosan kommunikálva, önellátóan születne, de van egy rossz hírem, ez a növényevő állatokra jellemző, nem a emberre:( A jó szülő-gyerek viszont igenis ebben a korban kell / szerencsés megalapozni.

Az én szüleim is elváltak. 2 hetente hétvégén volt láthatás - amúgy nem lakott túl messze, de tudtommal akkoriban nem volt szokás a hét közbeni láthatás. Hogy 4 éves koromban mi volt, arra már nem emlékszem, de úgy emlékszem vissza, hogy "mindig" beszéltünk telefonon. És kb. egyetlen alkalomra sem emlékszem, amikor apám kihagyta volna a hétvégéjét, legfeljebb ha hivatalos úton volt, de akkor a szüleim cseréltek.

Szóval szerintem de, ha te szívesen "adod", az apának élnie kellene a gyakoribb kapcsolattartással. Inkább örülhetne, hogy nem az ellenkezőjére törekszel.

2016. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én exem dettó, amikor kicsik voltak, azt mondta még nem tud velük mit csinálni, most már nagyok, most se tud mit csinálni, a másik elhagyott családjánál mikor kamaszok voltak azt mondta, hogy "már kamaszok nem velem akarnak beszélni".... ezzel nem lehet mit kezdeni, az ilyenek menekülnek a felelősség elöl....
2016. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit irtal, az kb egy atlagos lathatas manapsag. De ha nem akar, tenyleg nem lehet eroltetni. A birosag egy hetveget es egy hetkoznapi ottalvast itelne meg kb.
2016. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!