Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lanyunk, hogy...

Azt mondta a lanyunk, hogy oka van annak, hogy mindig minden penzet elkolti, de nem akarja elmondani, hogy mi; szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés
23 lesz, folyton ruhakat, magassarkukat, sminkcuccokat, parfumoket... vesz maganak... rengeteget kolt, ha van kis penze, azonnal elkolti... Miert?
2016. jan. 6. 14:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

nem értem ezen mi nem egyértelmű. gondolom tetszeni akar másoknak és magának. esetleg nincsen megelégedve a külsejével és ezekkel kompenzálja.

úgy gondolom nincs is vele baj, amíg nem veszi el fontosabb helyekről a pénzt ezzel.

2016. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%

Hogyne lenne vele baj, igen felelotlen dolog minden penzt elkolteni, mar kiskoratol meg kellett volna szoknia, hogy egy reszet felre kell tenni.


Nem fordult elo veletlenul valamikor, hogy elvettetek (elkertetek) tole a penzet?

2016. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Elmúlottak azok az idők, hogy a fiatalok a párnába varrva gyűrögették a lakásra autóra stb. A mai fiatalok élnek. A mai fiatalok buliznak és élményeket gyűjtenek. Eszük ágában sincs családot alapítani amíg fiatalnak érzik magukat, inkább fesztiváloznak, nyaralnak, olyan cipőben járnak ami nekik tetszik, olyan ruhát vesznek fel amiben boldognak érzik magukat! Amíg ezt nem hitelekből teszi addig nincs ezzel semmi baj.
2016. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
amíg maga keresi meg addig nem foglalkoznék vele. Majd ha nem lesz neki valami fontos dologra majd rájön hogy hülyeség ez a költekezés
2016. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 DuplaKV ***** válasza:
25%

Mert nincs ránevelve arra, hogy a pénzt be kell osztani.

Legközelebb, ha megy pénzt kérni (nekem az jött le, hogy tőletek kéri a pénzt a megélhetésére), akkor ne adjatok neki. Adjatok neki inkább kajajegyet, vagy készételt, esetleg vásároljatok be helyette, így nem lesz felesleges pénze, amit elszórhatna. Esetleg pakold elé a számlákat, és mutasd meg neki, hogy ráébredjen nem csak szórakozásból áll az élet, a pénz másra is kell.

Mellesleg én is 23 vagyok, fizetem az albérletem rezsiét, és egyetemre járok diákmeló mellett. Sajnos úgy néz ki, hogy következő hónaptól az albérletet is nekem kell fizetnem.

2016. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
Persze, semmi baj vele, aztan majd pisloghat mint hal a szatyorban hogy felnotten nem lesz kepes beosztani a penzt...
2016. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Azok a gyerekek szoktak igy viselkedni, akikkel mar elofordult valamikor hogy a kis felretett zsebpenzkejuket a szulok elvettek mert epp megszorultak.

SOHA nem szabad elvenni. Meg ha vissza is adod kesobb, akkor is lelki tores. Nem is beszelve arrol ha nem...


Nekem volt egy kis zsebpenztar takarekbetetkonyvem latraszolo, gyujtogettem bele mindig a 100-200 forintokat amiket kaptam zsebpenzkent, volt benne mar vagy 2-3ezer forint (ez a 90es evek elejen volt), es buszken nezegettem hogy a rovatokban csak Befizetes szerepel.


Aztan egyszer anyam honap vegen megtalalta, azzal fizette be a villanyszamlat (hogy amit apamtol arra kapott hova tette az rejtely), es ugyan apam azonnal visszaadta amint megtudta, mi tortent, nekem annyira elvette a kedvem (kb 8 eves voltam) az a Kifizetes sor a sok szepen gyulo Befizetes sorok kozott, hogy a kedvem ment el az egesztol, es ram is az lett jellemzo egy ideig, hogy rogton elkoltottem amit kaptam, mert csak onnantol ereztem biztosan az enyemnek. Ebbol csak gimnazista koromra nottem ki, de jo lecke volt.

2016. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem jar penzt kerni. Van neki "zsebpenze", osztondijat is kapott, a keresztszuleitol penzt, szuletesnapra, nevnapra, nonapra, ilyen alkalmakra megint penzt kap...
2016. jan. 6. 15:43
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha nálatok lakik és álljátok a rezsijét úgy elkölt még plussz 200ezret úgy baj.

Ha külön lakik és ő állja a rezsit a kaját meg a ruháit úgy nem csoda a 200ezer. Így kevés az infó.

2016. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
milyen zsebpénze? gondolom azt tőletek kapja.. ne adjatok neki és kész. 23 évesen már bőven dolgozhat
2016. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!