Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom elmondani anyukámnak az igazságot, ezért folyton titkolózom, hazudok?!

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok neki nyíltan elmondani, milyen életet élek. Úgy tudja, hogy egyetemre járok, de már rég ott hagytam, és most egy jól fizető munkám van. Általában csak kitérek a kérdés elől, vagy úgy válaszolok, hogy az ne legyen hazugság (a saját lelkiismeretem nyugtatására...) de ritkán sajnos egyenesen a szemébe hazudok. Már gyerekként is ilyen voltam, egyszerűen nem tudtam elmondani neki, ha volt valami, így eltitkoltam... Nem tudom miért lehet ez. Elég szigorú. De ilyen komoly dolgot még nem titkoltam el. Ha kiderülne, biztosan kidobna otthonról. Nem tudná elviselni, hogy nem a társadalmi elvárások szerint cselekszem, hogy úgymond "feladtam". Azért is teszem most félre az összes megkeresett pénzem, felkészülve a legrosszabbra, hogy bármikor repülhetek otthonról. Ezt így egészben még senkinek nem mondtam el.
2015. nov. 27. 00:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

" Nem tudná elviselni, hogy nem a társadalmi elvárások szerint cselekszem, hogy úgymond "feladtam"."


Erről jó volna többet tudni, ekörül forognak a dolgok, és nekem nem elég világos, hogy mit is ért ezen. Feladtad? Mit?

2015. nov. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Virágnyelven ez azt jelenti, hogy prosti lett.

Hát, ennek valószínűleg anyukád nem fog túlzottan örülni.

2015. nov. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

ha otthon laksz ez szimpla csalás

ök komoly pénzekért el tartanak te meg eldugod a bevételed hogy magadra kölsd

ne gyere a tini hisztivel hogy téged nem értenek meg a szüleid szimpla szélhámos vagy

nem kellenek a krokodil könyek...

2015. nov. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok prosti?! Rendes munkám van.

Nem költöm el a pénzem, mindet félre rakom. Épp azért, hogy ne lógjak sokáig a szüleim nyakán, 2-3 hónapon belül albétletbe tervezek költözni...

2015. nov. 27. 02:22
 5/23 A kérdező kommentje:
Lehet félrevezető volt, fe jól fizetőnél nem több százezres fizetésre gondoltam. De ahhoz képest, hogy semmi képzettség nem kell hozzá, nem rossz. Én meg tudnék belőle élni, jól tudok spórolni.
2015. nov. 27. 02:30
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Mit dolgozol?
2015. nov. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Egyelőre próbálj megnyugodni.

Az ilyen hazugságokat nem lehet örökké titokban tartani,idővel úgyis kiborul a bili.

Azt írod,gyerekként is ilyen voltál,nem vállaltad a felelősséget soha.

Itt az ideje felnőni.

Nagy levegő,és mond el anyukádnak!

Nyilván ki fog borulni,de az is lehet,ettől függetlenül díjazni fogja az őszinteséged,és nem rak ki a házból.

Hidd el,van erre is esély.

Nagyon fontos lenne,hogy tőled tudja meg az igazságot,ne mástól!

Szóval bátorság:)

2015. nov. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Mondd el neki. Előbb-utobb úgyis rájön vagy el kell mondanod. Gondolom 35 éves korodra gyanús lesz hogy meg mindig egyetemre jarsz...Ha meg nem kapsz papirt rola akkor az is kiderul hogy nincs diplomaoszto stb...

Sajnos tul kell esni ezen a veszekedesen. Ugyis kenytelen beletörődni csak előbb ki kell adja a mérget.

Engem is érdekelne mit dolgozol.

2015. nov. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Válassz egy olyan időpontot,amikor jó kedve van,és nyugodt.

Hajrá!

2015. nov. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk is van egy csajszi a szomszédban aki nem akar iskolába járni és az életcélja az hogy a kocsmában pincérnő legyen. Mivel abból jól meg lehet élni, a kliensek adnak borravalót. Kiakad az ember az ilyesmiken.
2015. nov. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!